www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[concurs]fac Cadou Un Pedalboard


dani
 Share

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

inregistrarea o potzi face cu orice program de editat muzica ...gen sound forge, cool edit pro...eu pe astea le am...sunt si softuri pt chitara(ce au efecte si alte chestii) cu care potzi pune suportul sa cante iar tu peste el sa cantzi si sa inregistrezi.sper sa te descurci.

 

binentzeles ca poti participa(bau bau)...inscrierea se face pana la urma pe baza melodiei/improvizatiei pe care opui aici:)

 

astept comentarii referitor la suport...daca e ceva de comentat.

 

spor la lucru

Link to comment
Share on other sites

asha e...am vrut la inceput sa pun ceva spre heavy...dar m-am gandit ca nu toata lumea gusta genul asha ca am gasit ceva ce-mi place si mie...la nebunie chiar...si ceva care e accesibil tuturor:)

 

am ales piesa asta deoarece nu e doar o linie melodica...monotona cum sunt unele...are niste pasaje,pauze...care iti pot da oposibilitate sa improvizezi ceva chiar frumos:0

 

numai bine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine

Baieti, eu am avut niste mici probleme, care vad ca persista. Vreau sa intru si eu in concurs, insa nu pot sa vin cu improvizatia decat maine de dimineata cel mai devreme [undeva in jurul orei 8:00-8:30 AM]

 

Daca e sa ramana doar BAU BAU in concurs pana cand ar trebui sa se incheie inscrierile astazi, se poate face o exceptie si sa se mai astepte dupa mine pana maine de dimineata? :)

Link to comment
Share on other sites

@alex skater...ai facut rost de program ca sa faci inregistrarea?

 

Am fost la un majorat si deci cam 1 zi si jumatate au fost pierdute. Incerc acum cu guitar rig 3 sa vad cum merge inregistrarea, postez mai pe seara rezultatul. Sper sa mearga cu guitar rig :)

Link to comment
Share on other sites

wolverine...nu ar fi corect sa fac asta...momentan inca sper sa se mai posteze caci cu unul nu facem nimik:0totusi continua sa faci ceva...lucreaza si trage-o la un prieten acasa:)...

 

oameni buni...astept sa puneti piese,,,,ca doar se dau chestii gratuite:)

 

 

parerea mea..ar trebui sa mai asteptam inca cateva zile..poate nu a fost indeajuns mediatizat topicul...

Link to comment
Share on other sites

de la mine va puteti astepta la o tentativa... si totusi sper sa termin pana la 11, mai am de inregistrat partea finala, dar deja am niste nervi!!! :) acuma iau o pauza bine meritata si dupa aia continui .. si apropo dupa parerea mea timpul a fost destul pentru inregistrarea asta. :)

Link to comment
Share on other sites

intr-adevar timp a fost destul...d vineri pana azi,luni.dar ce sa-i faci...asta e...daca nu sunt destui concurentzi cred ca se va mari timpul oleaca:)

 

insa...eu cred ca sunt cativa care vor posta aproape de timpul limita,din diferite motive:)

 

om vedea...va anuntz ca mai sunt in jur de 2 ore si maxim jumatate.

 

succes in continuare:)

 

 

 

@death...sincer m-ar bucura sa aud de la tine o improvizatie pe bass pe negativul asta...nush...o sollistica pe bas:)ceva in genu:0

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

Acum am venit de la ziua unui prieten... sunt cam ametit si obosit, dar promit ca pun trackul pana la deadline.

Sper sa apuc sa compun si sa si gasesc un program sa fac inregistrarea ca azi de dimineata ma chinui 2 ore si nu mearsa decat pe clean :)

 

Hai ca ma pun pe treaba, brb , mai am 47 minute :)

Link to comment
Share on other sites

Mdea... am terminat...

Mai mult din respect pentru organizatorul concursului si pentru gestul frumos al acestuia m-am "chinuit" sa o termin, numai chef de inregistrat n-am dupa o zi ca asta. Dar o sa-mi pice bine, peste 1-2 luni cand o sa ascult piesa o sa ma amuz enorm(pe seama mea) :)

Nu dati cu rosii, am scos din mine tot blues-ul pe care l-am invatat in astea 3-4 saptamani de cand am chitara electrica :))

Hai sariti si voi cu inregistrarile, mai primim cate o rosie, un cartof ceva, aruncat de publicul chitaristic :)) Nu va sfiiti, aruncati cu ce aveti la indemana, eventual si cu ceva echipament daca aveti la indemana(o pedala sau pre-amp anybody) :()

 

Cum zicea Patton: Death kills you once. Fear kills you many times.

 

Bafta!

 

http://www.filebox.ro/download.php?key=085...ffdc5a51f83a6de

Edited by Al3x
Link to comment
Share on other sites

alex cred ca ai tras vreo 20 de sampleruri acolo:(...offf...cred voi mai lasa pana miercuri la ora 23:00.

 

sincer imi pare rau ...eu si coco am vrut sa facem un cadou dar vad ca lumea nu prea ne-a bagat in seama:(

 

deci..ramane pe miercuri seara...sper sa fie macar 5-10 concurentzi.

 

imi cer scuze fatza de cei care au postat si s-au grabit:(rog pe cei care au facut ceva,daca vor, sa mai lucreze si sa posteze pana miercuri seara.

 

v-am salutat cu respect:)sa auzim numai de bine

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.