www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bee's Blues


Guest dmc
 Share

Recommended Posts

Bee's Blues e un proiect acustic care o sa cante muzica lejera cu oleaca aroma de blues. Asta e prima inregistrare (deocamdata home-made), asteptam (si apreciem) pareri si critica la obiect :)

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ff tare piesa...e si compusa d tine?!?! :)

 

cheers lad! piesa e un cover dupa anna nalick, eu am compus doar solo-ul si oleaca pe la instrumentatie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

E....incredibil. Esti tare. stii, am postat inainte sa aud finalul si vroiam sa`ti zic ca ar fi mers un outro pe slide`uri. este bestial. tot repsectul.

 

Cheers!

Edited by Wierdguy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
,,,, foarte frumos .... pe ce model de chitara e cantata ? ca m-am chiorat de tot incercand sa descifrez ce scrie pe cap ..... keep on singin ' !!!

 

cheers lad! am inregistrat cu un cort earth 200 (model de acu vreo 5 ani, cand coreenii faceau niste chitare super). direct in placa de sunet printr-un samson c03u.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Cover dupa Patti Smith inregistrat chiar azi dintr-o bucata. Saptamana viitoare poate facem o versiune sanatoasa cu chitara si vocea trase separat, deocamdata am vrut sa vedem cum sunam "live" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rogerul

Suna chiar foarte bine[impressed]. Ar fi mers niste solistici mai lungi, in blues solisticile sunt cam de baza din punctul meu de vedere, in rest totul ok.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Felicitari pentru niste melodii foarte frumoase si, nu in ultimul rand, pentru o calitate foarte buna a inregistrarii, chiar daca, pentru mine, suna un pic steril si rece. Cum/cu ce ai inregistrat?

Link to comment
Share on other sites

Suna chiar foarte bine[impressed]. Ar fi mers niste solistici mai lungi, in blues solisticile sunt cam de baza din punctul meu de vedere, in rest totul ok.

 

mersi. o sa apara si solo in varianta completa. asa cum am spus, astea doua piese sunt trase dintr-o bucata.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru niste melodii foarte frumoase si, nu in ultimul rand, pentru o calitate foarte buna a inregistrarii, chiar daca, pentru mine, suna un pic steril si rece. Cum/cu ce ai inregistrat?

 

cheers ears :):) asa e, suna oleaca "artificial" chiar, o fost o decizie constienta de a prelucra in felul asta inregistrarile. am tras cu un microfon usb direct in computer, totul intr-un singur "take". de fapt vroiam sa facem un test sa vedem cum sunam pe "banda", da pana la urma am hotarat sa prelucrez oleaca bucatile pana facem niste inregistrari mai bune. dat fiind ca vocile si chitara sunt trase impreuna si nu le-am putut prelucra separat, o trebuit sa bag niste filtre cam agresive peste toata inregistrarea, ca sa sune cat de cat compact. cum am zis, saptamana viitoare o sa tragem "because the night" din nou, de data asta in multi-track.

Link to comment
Share on other sites

frateeeeeee, acu am ascultat urban legacy, mai omorat tu cu fata aceasta, este super piesa, felicitari si 5 stelute!!!

P.S. stii ce mi ar placea personal? (ma do si eu ca un bou cu parere si sper sa nu te superi..) daca ai baga si un mic solo in piesa respectiva, ca ai de unde, cred ca ar fi beton!!

Oricum respect, piesa intra in playlist de la masina!!! :)

Link to comment
Share on other sites

frateeeeeee, acu am ascultat urban legacy, mai omorat tu cu fata aceasta, este super piesa, felicitari si 5 stelute!!!

P.S. stii ce mi ar placea personal? (ma do si eu ca un bou cu parere si sper sa nu te superi..) daca ai baga si un mic solo in piesa respectiva, ca ai de unde, cred ca ar fi beton!!

Oricum respect, piesa intra in playlist de la masina!!! :)

 

mersi mult, adriano! solo-ul o sa vina cat de curand! cheers & :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.