www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cea mai ieftina sala de repetii din Bucuresti


Guest Mircea19
 Share

Recommended Posts

Guest Mircea19

In apox. o luna voi pune pe picioare cea mai ieftina sala de repetii din Bucuresti..,, inca nu stiu zona dar va fi ceva cat mai in centru...

 

Sala va contine absolut toate sculele necesare repetitiilor (statie bass de 120 w, statii de chitara de 120 w, pt inceput doua daca va fi cazu se va cumpara si a treia, statie de voce de 120 w (posibil 300w), microfon shure, tobe profesionale ( sau semi profesionale,,, nu stiu exact ca nu ma pricep..) si in viitoru apropiat adica maxim 3 luni statie pt clapa 120 w .. si un mixer) toate sculele vor fii noi noute si foarte bune...

pt trupele care sunt la inceput de drum si n-au banii de chitari ,bass , bete de tobe etc ... vor exista si acestea dar in minim 3 luni , daca va fii cazu..)

 

Sala va fii antifonata corespunzator ... cu burete de studio si alte tampenii d-astea..

 

de asemenea vor exista si cabluri pt chitari si bass ,, si stative

 

Daca trupele se vor arata interesate in viitor sala va dispune si de un calculator cu o placa de sunet adecvata, monitoare de studio, si tot ce ar mai trebui pt inregistrari.. deci va fii si un mini studio in care se vor putea face inregistrari ,.( poate chiar profesionale .. oricum suficient de bune pt demo)...

 

 

Oferta de pret.. pt ca trebuie sa existe si un pret va fii cea mai mica din bucuresti.. de ex

 

toate trupele vor avea un abonament lunar... in functie de nevoiile trupei si de posibilitatii..

 

asadar

 

pt un abonament de o repetitiie pe saptamana de 3 ore ... pretul va fi de 90 ron .. adica 7.5 ron/ora

 

pt un abonament de doua repetitii pe saptamana de 3 ore .. pretul va fi de 156 ron adica 6.5ron/ora

 

pt un abonament de trei repetitii pe saptamana de 3 ore... pretul va fii de 200 ron adica 5.5 ron/ ora

 

si pt un abonament de 4 repetii pe saptamana din care 3 de 3 ore si una de 8 ore pretul va fi de 300ron adica 4.5 ron/ora

 

 

 

sala va fi gata in aprox o luna..

 

daca exista trupe interesate ... le rog sa-mi trimita un mail (aldracuuu@yahoo.com) sau un pm... si momentul in care va fi gata sala ... vor fii anuntate..

 

... rog trupele care doresc sa ma contacteze sa precizeze formula in care canta.. ex 2 chitari o voce si toba..

 

sau 1 chitara 1 flaut 1 vioara 3 tobe si 2 stripteuse :)) si eventual tipul de abonament de care sunt interesate... ( daca exista trupe care nu se regasesc in oferta deja existenta putem discuta si stabili o alta oferta la fel de buna..:) :)

 

 

ps: Sala asta nu reprezinta o afacere pt mine... dar m-am saturat sa vad trupe care platesc 10 ron/ora pt o sala cu scule de ***** unde se urmareste profitu.. sau trupe care platesc 3-4 milioane pe luna pt o sala goala...

 

ps2 : pt chitaristi care nu dispun de efecte... voi pune la dispozitie gratis si efecte, nu foarte bune dar iti faci treaba cu ele.. in curand o sa achizitionez si efecte mai profi dar pana atunci ... mai e putin:))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest DarkMan2004

intrebare...si daca sunt mai multe trupe care vor sa cante?...cum se face schimbu?...o trupa = o zi sau o trupa = o saptamana ?

Link to comment
Share on other sites

In apox. o luna voi pune pe picioare cea mai ieftina sala de repetii din Bucuresti..,, inca nu stiu zona dar va fi ceva cat mai in centru...

 

Sala va contine absolut toate sculele necesare repetitiilor (statie bass de 120 w, statii de chitara de 120 w, pt inceput doua daca va fi cazu se va cumpara si a treia, statie de voce de 120 w (posibil 300w), microfon shure, tobe profesionale ( sau semi profesionale,,, nu stiu exact ca nu ma pricep..) si in viitoru apropiat adica maxim 3 luni statie pt clapa 120 w .. si un mixer) toate sculele vor fii noi noute si foarte bune...

pt trupele care sunt la inceput de drum si n-au banii de chitari ,bass , bete de tobe etc ... vor exista si acestea dar in minim 3 luni , daca va fii cazu..)

 

Sala va fii antifonata corespunzator ... cu burete de studio si alte tampenii d-astea..

 

de asemenea vor exista si cabluri pt chitari si bass ,, si stative

 

Daca trupele se vor arata interesate in viitor sala va dispune si de un calculator cu o placa de sunet adecvata, monitoare de studio, si tot ce ar mai trebui pt inregistrari.. deci va fii si un mini studio in care se vor putea face inregistrari ,.( poate chiar profesionale .. oricum suficient de bune pt demo)...

Oferta de pret.. pt ca trebuie sa existe si un pret va fii cea mai mica din bucuresti.. de ex

 

toate trupele vor avea un abonament lunar... in functie de nevoiile trupei si de posibilitatii..

 

asadar

 

pt un abonament de o repetitiie pe saptamana de 3 ore ... pretul va fi de 90 ron .. adica 7.5 ron/ora

 

pt un abonament de doua repetitii pe saptamana de 3 ore .. pretul va fi de 156 ron adica 6.5ron/ora

 

pt un abonament de trei repetitii pe saptamana de 3 ore... pretul va fii de 200 ron adica 5.5 ron/ ora

 

si pt un abonament de 4 repetii pe saptamana din care 3 de 3 ore si una de 8 ore pretul va fi de 300ron adica 4.5 ron/ora

sala va fi gata in aprox o luna..

 

daca exista trupe interesate ... le rog sa-mi trimita un mail (aldracuuu@yahoo.com) sau un pm... si momentul in care va fi gata sala ... vor fii anuntate..

 

... rog trupele care doresc sa ma contacteze sa precizeze formula in care canta.. ex 2 chitari o voce si toba..

 

sau 1 chitara 1 flaut 1 vioara 3 tobe si 2 stripteuse :)) si eventual tipul de abonament de care sunt interesate... ( daca exista trupe care nu se regasesc in oferta deja existenta putem discuta si stabili o alta oferta la fel de buna..:) :)

ps: Sala asta nu reprezinta o afacere pt mine... dar m-am saturat sa vad trupe care platesc 10 ron/ora pt o sala cu scule de ***** unde se urmareste profitu.. sau trupe care platesc 3-4 milioane pe luna pt o sala goala...

 

ps2 : pt chitaristi care nu dispun de efecte... voi pune la dispozitie gratis si efecte, nu foarte bune dar iti faci treaba cu ele.. in curand o sa achizitionez si efecte mai profi dar pana atunci ... mai e putin:))

lasa un nr de mobil sau o adresa de mail.

avem de discutat mai multe referitor la amenajarea salii.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

"DarkMan2004 Posted Today, 10:41 AM

intrebare...si daca sunt mai multe trupe care vor sa cante?...cum se face schimbu?...o trupa = o zi sau o trupa = o saptamana ?"

 

scuze dar chiar nu inteleg intrebarea fii mai explicit te rog...

 

in principiu fiecare trupa va avea un abonament .. daca sunt doua trupe vor fii 2 abonamente,...

 

 

"cdaugustin Posted Today, 10:46 AM

Salve,

 

e super initiativa! sper sa iti iasa biz-ul fiindca eu unul as lua un abon pentru (viitoare) trupa a mea "

 

 

multumesc de urare.. dar repet nu este o afacere.. investitia in scule si sala si antifonare se ridica la minim 3000 euro... pt inceput .(cu timpu investitia va fii mult mai mare )

. iar chiria pe care o voi plati lunar va fi in jur de 5 milioane.. + curent.. si alte tampenii...

 

eu sunt salariat in alta parte:) asa ca tot profitu va fi reinvetit in sala.. scule.. etc..

 

repet .. nu este o afacere.. incerc sa ajut trupele din bucuresti care se confrunta cu astfel de problem legate de spatiu si scule sa repete...

 

1 pt trupele care vor avea abonament la sala.. exista posibilitatea de a aranja cateva concerte si le voi ajuta cu scule , cu transport .. si ce mai au nevoie...

si din concerte vor putea platii repetitiile :),,,

 

 

si in plus in viitor se vor putea face inregistrari cat de cat profesionale.. pt materiale demo ..la un mini pret:))

 

numai bine

 

 

 

lasa un nr de mobil sau o adresa de mail.

avem de discutat mai multe referitor la amenajarea salii.

 

nr de tel este 0721626711 si mail aldracuuu@yahoo.com

 

 

Aplaud initiativa lui Mircea19 Chiar era nevoie de asa ceva si pe la noi. Mircea, daca te pot ajuta cu ceva in directia asta, spune-mi si vedem ce putem face.

 

cearny multumesc pt sprijin .. dar momentan tre sa gasesc spatiu.. daca sti ceva ti-as fii recunoscator...

 

din cate stiu voi aveti si scule si sala asa ca imi pare rau ca nu va sunt si voua de folos..

 

ma bucur ca apreciati aceasta initiativa .. dar sincer nu mai suport sa vad cum suntem jefuiti....

 

apropos si pe aceasta cale anunt ca daca toate lucrurile merg bine .. adica daca se gasesc destule trupe care sa vina sa repete.. nu voi modifica preturiile.... si la anu cand se va face concursul rgc .. voi dona si eu un premiu...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

eu ofer preturi intre 4.5 si 7.5 ron/ora ..

 

sala mea va fi functionala in maxim o luna...

(citeste cu atentie anuntu)

 

cearny nu e vb de competitie.. pur si simplu vreau sa ofer ceva mai ieftin ... pt ca multe trupe ,printre care si trupa mea, au recurs la o cale de mijloc (din lipsa de bani) , adica repetitii putine la un pret exagerat...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai de ce nu vezi???

 

"tobe profesionale ( sau semi profesionale,,, nu stiu exact ca nu ma pricep..)"

 

 

 

 

Sala va contine absolut toate sculele necesare repetitiilor (statie bass de 120 w, statii de chitara de 120 w, pt inceput doua daca va fi cazu se va cumpara si a treia, statie de voce de 120 w (posibil 300w), microfon shure, tobe profesionale ( sau semi profesionale,,, nu stiu exact ca nu ma pricep..) si in viitoru apropiat

 

toate astea vor in maxim o luna

Link to comment
Share on other sites

Da ce-are bre sala lui Mihai ? Ca pentru repetitii sunt bune si sculele lui... :) Ce daca cere 100.000 pe ora ? Si la el se poate negocia, dar ma rog tu stii mai bine ! Poate luam legatura cumva (candva), dar zici ca in 3 luni ? Hmm, e bine si asa. Bafta ! :)

Daca e vorba de sala de la Timpuri noi, atunci e de ***. Am cantat si noi acolo 1 data sau de 2 ori. Mi s-a parut super scump... 2 ore.. 500 mii. Pai cu banii astia scoti super profit, nene ! Si, ne-a mai rupt si un cablu. Cred ca si voi ca si mine v-ati saturat de tot felul de jmekeri car isi inchiriaza salile la tot felul de preturi aberante.

Mircea felicitari pentru initiativa. Sa vedem acum cat de realizabila este. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

inca nu stiu :) caut in diverse locuri .. sa vad ce gasesc... in orice caz va fi intr-un loc accesibil pt toata lumea... cat mai in centru..si eventual langa o statie de metrou ... am cateva locatii in care am incercat dar astept raspuns..

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

"DarkMan2004 Posted Today, 10:41 AM

intrebare...si daca sunt mai multe trupe care vor sa cante?...cum se face schimbu?...o trupa = o zi sau o trupa = o saptamana ?"

 

scuze dar chiar nu inteleg intrebarea fii mai explicit te rog...

 

in principiu fiecare trupa va avea un abonament .. daca sunt doua trupe vor fii 2 abonamente,...

la sala din timpuri noi era pe schimburi...dimineatza pana dupa-amiaza la o anumita ora era o trupa si de dupa-amiaza pana seara era alta trupa...si asa functioneaza sistemu in fiecare zi...aici e la fel?...si aici platesti cat stai nu?...de ex. daca io nu pot sa vin decat sambata si duminica? cum functioneaza abonamentu?

 

P.S.: daca poti sa o faci in centru ai facut o afacere chiar buna...

Edited by DarkMan2004
Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai in functie de timpu tau.. iti faci un program si-mi spui cand vrei sa vii ... iar eu iti fac un pret dupa sistemu de mai sus..

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

dupa cateva sute de telefoane.. am gasit o sala .. dar abea maine aflu daca e libera.. si alte asemenea detalii..

 

sala e la universitate:)

 

sa speram ca se concretizeaza ceva maine

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

 

asadar

 

pt un abonament de o repetitiie pe saptamana de 3 ore ... pretul va fi de 90 ron .. adica 7.5 ron/ora

 

pt un abonament de doua repetitii pe saptamana de 3 ore .. pretul va fi de 156 ron adica 6.5ron/ora

 

pt un abonament de trei repetitii pe saptamana de 3 ore... pretul va fii de 200 ron adica 5.5 ron/ ora

 

si pt un abonament de 4 repetii pe saptamana din care 3 de 3 ore si una de 8 ore pretul va fi de 300ron adica 4.5 ron/ora

 

 

omule aici esti confuz...cum sa fie 7.5 ron/ora...cat inseamna 90 ron impartit la 3 ore? nu inseamna 30 cumva? deci 30 ron/ora...mai departe...

156 ron impartit la 3 ore inseamna 52 ron/ora...mai departe

200 ron impartit la 3 ore inseamna 67 ron/ora...nu stiu cum ai facut calculele alea...daca gresesc cumva chiar te rog sa ma corectezi si sa-mi explici de ce e gresit...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

ba tu incerci sa ma enervezi:))

 

abonamentele sunt lunare si includ 1,2,3,4 repetitii pe saptamana timp de o luna asta inseamna ca

tu platesti pt o luna si repeti o luna..

 

de ex : sa zicem ca vrei un abonament de 90 ron ( 900.000 rol) - inseamna ca in acest abonament intra o repetitie pe saptamana timp de o luna de zile.. adica 4 sau 5 repetitii in functie de cum pica..

 

4 repetitii intr-o luna inseamna 12 ore puse cap la cap posibil 15 ore.daca luna are 5 saptamani

 

 

imparte 90ron la 12 si afli pretul cu ora....

 

ex pot continua .. dar sper ca ai inteles....

 

cu cat repeti mai mult cu atat e mai ieftin tariful cu ora...

 

 

 

 

 

 

toate trupele vor avea un abonament lunar... in functie de nevoiile trupei si de posibilitatii..

 

asadar

 

pt un abonament de o repetitiie pe saptamana de 3 ore ... pretul va fi de 90 ron .. adica 7.5 ron/ora

 

pt un abonament de doua repetitii pe saptamana de 3 ore .. pretul va fi de 156 ron adica 6.5ron/ora

 

pt un abonament de trei repetitii pe saptamana de 3 ore... pretul va fii de 200 ron adica 5.5 ron/ ora

 

si pt un abonament de 4 repetii pe saptamana din care 3 de 3 ore si una de 8 ore pretul va fi de 300ron adica 4.5 ron/ora

sala va fi gata in aprox o luna..

 

 

 

 

era de ajuns sa citesti mai sus

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

ba tu incerci sa ma enervezi:))

 

abonamentele sunt lunare si includ 1,2,3,4 repetitii pe saptamana timp de o luna asta inseamna ca

tu platesti pt o luna si repeti o luna..

 

de ex : sa zicem ca vrei un abonament de 90 ron ( 900.000 rol) - inseamna ca in acest abonament intra o repetitie pe saptamana timp de o luna de zile.. adica 4 sau 5 repetitii in functie de cum pica..

 

4 repetitii intr-o luna inseamna 12 ore puse cap la cap posibil 15 ore.daca luna are 5 saptamani

imparte 90ron la 12 si afli pretul cu ora....

 

ex pot continua .. dar sper ca ai inteles....

 

cu cat repeti mai mult cu atat e mai ieftin tariful cu ora...

era de ajuns sa citesti mai sus

aha...am inteles...da' la faza aia erai total confuz...

P.S.: citeste ce-i ingrosat...o luna are 4 sapt nu 5...bafta in continuare... :)

Link to comment
Share on other sites

cand am citit nu mi-a venit sa cred.

felicitari ptr initiativa. chiar era nevoie de o chestie d-asta..

si sunt curios sa vad cum o sa arate...si sunt interesat de abonament ptr o trupa de 2 chitari clape voce(eventual 2 voci nu e inca sigur) si tobe.

A si darkman...abonamentu e pe luna..asa ca daca imparti 90 ron la 4 si dupa aia la 3 iti da exact 7.5

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

A si darkman...abonamentu e pe luna..asa ca daca imparti 90 ron la 4 si dupa aia la 3 iti da exact 7.5

da ma ho... am inteles acuma...da' a avut o exprimare gresita la inceput si nu m-am prins...nu m-am gandit ca trebuie impartit intai la cate saptamani are o luna si dupa aia la cate ore sta omu...adiq 3 ore...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

salutare... am mai gasit un spatiu la electromagnetica... e pe la Trafic Greu...

 

ce ziceti e departe?.. aproape? incomod?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai cu tramvaie .. 11,12,8, si 32 (care are capat la unirii ) si inca vreo doua dar nu le stiu eu... si cred ca se poate ajunge si cu autobuze

 

deci -

de la unirii ajungi in 20 de minute

de la Apaca adica din Militari poli etc.. tot cam 20 de minute..

de la Grozavesti in 20 de minute

si de la universitate cred ca 30 de minute

de la romana tot cam asa

etc..

si bine-nteles din rahova, ferentari in 10-15 min

si din berceni, colentina , salajan,, trebuie sa iei metroul pana la uniri

 

deci maxim 45 de minute

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

de sala de la universitate inca n-am aflat nimic.. astept un telefon..

din cate am inteles ar fi pe la roseti

 

o sa bag si o harta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.