www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

De Unde Imi Iau Chitara


bcstefan022
 Share

Recommended Posts

eu vreau sa imi iau un ibanez din sua(ca am vazut ca's mai ieftine) dar nu stiu modalitatea prin care sa imi ajunga chitara in romania(pentru ca cei de pe siteul unde am gasit eu chitara nu fac livrari decat in cateva state din america) si nu stiu cam cat mar duce taxele de transport .... stie cineva .. aveti ideee... fac cinste pentru cei care imi vor da idei... pace

Link to comment
Share on other sites

eu vreau sa imi iau un ibanez din sua(ca am vazut ca's mai ieftine) dar nu stiu modalitatea prin care sa imi ajunga chitara in romania(pentru ca cei de pe siteul unde am gasit eu chitara nu fac livrari decat in cateva state din america) si nu stiu cam cat mar duce taxele de transport .... stie cineva .. aveti ideee... fac cinste pentru cei care imi vor da idei... pace

 

 

de siteu din sua nu stiu ca eu imi iau chitari din suedia :)

dar iti pot recomanda sa incerci www.thomann.de . pe siteu asta stiu ca e 30 euro transportu pana in romania si au toata gama de instrumente de toate natziile si culorile

fa-ti timp sa te uiti :)

bafta

Link to comment
Share on other sites

si daca vrei sa le si probezi ..incearca la mcmusic ( iar o sa se supere calin :)...)..eu unu sincer sa fiu, daca as vrea ibanez mi-as lua de la mcmusic si gata...conteaza cand cumperi chitara sa o ai in mana..sa o simti...in sua toate sunt mai ieftine..dar pana aici nu stiu daca se merita efortul..

Link to comment
Share on other sites

Guest stangaciu

Pentru Ibanez, MC Music e solutia perfecta atat timp cat respectiva chitara exista in stocul lor. Daca nu, incearca la Thomann.

Americanii trimit doar in America... sunt alte preturi, chiar modele usor diferite.

Eu am un ibanez de la muzica si nu am de ce sa ma plang la el si astept sa-mi vina unul si de pe Thomann(modelul nu exista in romania.)

Link to comment
Share on other sites

pe alt site american nu gasesti acelasi model la acelasi pret? ex:music123 sau ebay, in general iei iti trimit printro firma dea lor pana aici in romania dupa care ajunge la bucuresti pe urma prin posta romana la posta ta locala,taxa de transpost ii de la 75$.........sus

 

SIC esti sigur ca taxa e de 75$ si iti trimit ei unealta acasa?

Link to comment
Share on other sites

pe alt site american nu gasesti acelasi model la acelasi pret? ex:music123 sau ebay, in general iei iti trimit printro firma dea lor pana aici in romania dupa care ajunge la bucuresti pe urma prin posta romana la posta ta locala,taxa de transpost ii de la 75$.........sus

ebay,ala da site american :) Ti-o trimit iei printr-o firma dea lor,care numa le platesti,si gata,nu mai auzi de iei niciodata :) Tio trimit iei si gratis,numa sa le virezi banii,ca dupa aia nu te mai deranjeaza niciodata.

taxa de transport contine si taxa vamala si tva-ul?sau ala se plateste laposta din sat?

Link to comment
Share on other sites

Daca vreti sa luati chitara din SUA luati in calcul pe langa valoarea afisata costul transportului, tva-ul de 19% si taxele vamale. Per total nu merita decat daca arde si nu se poate rezolva de undeva din Europa. SUA e cu totul alta piata decat cea europeana. E ca si cum ati stramba din nas ca-s prea scumpe bananele in piata asa ca mai bine le luati din Columbia ca acolo e 1$ per 100kg.

Link to comment
Share on other sites

am gresit scuze poate fii de la 95$ in sus adica chiar 200$ plus taxele vamale pe care din cate stiu eu le platesti separat iar unealta prima data iti ajunge in bucuresti pe urma in localitatea ta prin posta romana

 

Domnu Rares, si pe ebay gasesti site-uri muzicale de incredere ex:The music farm sau BSM

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
eu vreau sa imi iau un ibanez din sua(ca am vazut ca's mai ieftine) dar nu stiu modalitatea prin care sa imi ajunga chitara in romania(pentru ca cei de pe siteul unde am gasit eu chitara nu fac livrari decat in cateva state din america) si nu stiu cam cat mar duce taxele de transport .... stie cineva .. aveti ideee... fac cinste pentru cei care imi vor da idei... pace

mi-am luat eu de pe www.themusiczoo.com un charvel san dimas (pt. ca nu se gasesc decat acolo acele modele),si m-a costat doar transportul cu DHL 600$ la care s-a adaugat vama inca 400$(chitara costand la ei 1600$)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.