www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pick Colection


alex_omul
 Share

Recommended Posts

Exista colectionari de pick-uri pe aici? Am si eu o colectie destul de numeroasa(zic eu) aprox 50 de pene diferite. N-am aparat ca as pune niste poze. In fine, daca mai sunt colectionari postati aici, poate facem schimburi.

Btw, daca e cineva din timisoara si poate sa imi faca rost de o pana de acolo (din ceva magazin muzical din mall, nu stiu cum ii zice, sora-mea o fost si mi-o luat o pana foarte faina), raman dator.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Exista colectionari de pick-uri pe aici? Am si eu o colectie destul de numeroasa(zic eu) aprox 50 de pene diferite. N-am aparat ca as pune niste poze. In fine, daca mai sunt colectionari postati aici, poate facem schimburi.

Btw, daca e cineva din timisoara si poate sa imi faca rost de o pana de acolo (din ceva magazin muzical din mall, nu stiu cum ii zice, sora-mea o fost si mi-o luat o pana foarte faina), raman dator.

Magazin muzical in mall??? Eu sunt din Timisoara dar n-am auzit de magazinul asta. Poate s-a deschis mai recent. Apropo.. ce pana ziceai ca-ti trebuie din Timisoara?

Link to comment
Share on other sites

Magazin muzical in mall??? Eu sunt din Timisoara dar n-am auzit de magazinul asta. Poate s-a deschis mai recent. Apropo.. ce pana ziceai ca-ti trebuie din Timisoara?

ma rog, nu-s sigur ca din mall, trebuie sa o intreb mai exact pe sora-mea... E o pana Pickboy neagra, Carbon Nylon cu o frunza de marijuana pe ea. Inca o mai am, dar nu cant cu ea ca nu vreau sa o uzez (e doar de colectie) si de aia imi mai trebuie una...

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Daca gasiti pene din alea prin Timisoara pls careva sa-mi spuna si mie, de mult caut si eu asa model... sunt foarte faine pt cantat si rezista mult! Deci inca o data, daca stiti ceva, sa-mi spuneti si mie... eventual un PM daca nu raspund pe topic :) mersi mult!

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Ma... am si eu o colectie de pene. Da mai nici una nu se gaseste in comert :) Cum imi ajung penele Ola Frenning signature fac o poza la colectie si postez.

Link to comment
Share on other sites

Aia e a doua pana a mea. Dupa ce am luat prima chitara m-am procopsit cu o pana de la colegul Cearny. Vazand ca o tot pierd prin casa m-am gandit ca ar fi o idee buna sa o duplic. Cartela connex era la indemana asa ca folosind o foarfeca si o pila a iesit ce se vede. Nu o mai folosesc de ani buni dar e o amintire frumoasa :)

Link to comment
Share on other sites

Scoate oferta sa aleaga si ochiul meu. O parte din penele de acolo le am in duplicat sau chiar mai rau deci avem ce discuta :)

ahhhh ce ciuda mi ca nu am aparatul photo, in fine hai ca iti zic cam ce am

Planet Waves (cam de toate felurile)

Fender (si din astea am destule)

Stagg (cam de toate)

Dinavery (don't ask...)

Dunlop Tortex

Sharp

Sit Strings (astea is chiar pene bune!)

multe pene no-name, cu diferite modele

Mai am ceteva pene Guitar Center (aveam vreo 50! dar tot le-am dat si am ramas cu vreo 5), numa ca astea is putin sterse, nu mai am niciuna "fresh"

+ multe altele... o sa incerc sa fac rost de aparat, sa vezi daca te intereseaza ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Na ca sa ma laud si eu.

 

Aia neagra cu gauri era supermisto dar e din aluminiu si s-a cam ros. Sa nu va povestesc cum arata mana dreapta dupa 1 ora de cantat cu pana aia, tot eram plin de pilitura de aluminiu pe maini, parca eram aurolac!

 

post-1241-1197405193_thumb.jpg

 

L.E. Cutia din dreapta e cutia de tinut pene. E metalica si zornaie foarte misto cand o car dupa mine in husa :)

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Na ca sa ma laud si eu.

 

Aia neagra cu gauri era supermisto dar e din aluminiu si s-a cam ros. Sa nu va povestesc cum arata mana dreapta dupa 1 ora de cantat cu pana aia, tot eram plin de pilitura de aluminiu pe maini, parca eram aurolac!

 

post-1241-1197405193_thumb.jpg

 

L.E. Cutia din dreapta e cutia de tinut pene. E metalica si zornaie foarte misto cand o car dupa mine in husa :)

 

cat iti dau pt pana aia micutza si rotunda?

Link to comment
Share on other sites

dude!cool!in dreapta..langa geipelu albastru(e intors si nu sunt sigur...am vazut ca mai ai una mai sus)..e o pana maro.e cumva fender?daca da as fi curios de unde o ai.caut de vreo 3 ani si nu gasesc..am avut un set din state cand m-am apucat de chitara si de atunci nu am mai gasit.imi placea super mult modelu..avea un touch mai deosebit.

Edited by bolly
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.