www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Steve Morse


Mosh Craciun
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

super... chiar super. prima piesa este asa linistita, imi aduce aminte de Vangelis si Mike Oldfield (nu de vreo piesa, ci de stilul lor) ... a 2a piesa incepe pur si simplu genial cu trompeta :) . in cea de'a 3a, la un moment dat trompeta incepe sa aiba asa de "multi draci" zici ca e saxofon.

oricum, foarte frumos, am ramas placut impresionat.

tine'o tot asa.

Link to comment
Share on other sites

super... chiar super. prima piesa este asa linistita, imi aduce aminte de Vangelis si Mike Oldfield (nu de vreo piesa, ci de stilul lor) ... a 2a piesa incepe pur si simplu genial cu trompeta :) . in cea de'a 3a, la un moment dat trompeta incepe sa aiba asa de "multi draci" zici ca e saxofon.

oricum, foarte frumos, am ramas placut impresionat.

tine'o tot asa.

 

multumesc mult :)

Link to comment
Share on other sites

si din cauza ca omu care trebuia sa inregistreze vocea peste negativ n-a venit aseara...m-am gandit sa ma joc putin cu chitara peste negativ ca si-asa terminasem negativu si ma plictiseam...astept pareri..numai sa nu aruncati cu pietre mari .. :)

mai_mult_decat.mp3

Edited by steve morse
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
inca o compozitie :) pareri? :)

 

Mi'a placut compozitia si suna excelent+ chestiile alea ambientale.:) Se vede ca'i lucrata.Nu prea e genul care sa'l ascult eu avand dupa parerea mea si o mica tenta comerciala dar cu piese d'astea cred ca ai avea priza destul de mare la public. Nu prea mi'au placut cum suna scurtele pasaje cu distors, parca au o "compresie" prea mare sau nush cum sa'i zic...(nu ma pricep la mixaje,etc) dar pe clean e excelent. Iarasi ce mi se pare ca nu prea pusca, e ragetul ala de la final..

In rest cred ca ar avea potential pentru un radio-hit.:(

Link to comment
Share on other sites

Mi'a placut compozitia si suna excelent+ chestiile alea ambientale. :) Se vede ca'i lucrata.Nu prea e genul care sa'l ascult eu avand dupa parerea mea si o mica tenta comerciala dar cu piese d'astea cred ca ai avea priza destul de mare la public. Nu prea mi'au placut cum suna scurtele pasaje cu distors, parca au o "compresie" prea mare sau nush cum sa'i zic...(nu ma pricep la mixaje,etc) dar pe clean e excelent. Iarasi ce mi se pare ca nu prea pusca, e ragetul ala de la final..

In rest cred ca ar avea potential pentru un radio-hit. :)

 

ms mult.pai din muzica comerciala ies banii...incerc sa fiu si orginal intr-o oarecare masura.. :( 'ragetul'' ala de final a fost o chestie pe moment ..mi s-a parut funny :)) dar am varianta si fara raget.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.