www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Phenomenon Live La Pro Tv


Guest PhenomenOn
 Share

Recommended Posts

Guest PhenomenOn

Joi la 6:15 Phenomenon va canta live la Protv, la emisiunea Happy Hour.

 

 

Later edit: am adaugat filmarea pe 08.12.2008

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:| :| Vocalul a fost pe campii... E greu pt. un copil sa cante asa ceva..nu e dezvoltata vocea la varsta aia. De ce-ati cantat asta? Imi pare rau c-a iesit asa chiar asteptam sa fiu impresionat .eee.. aveti timp... Nu fiti dezamagiti si keep on rockin...

da mmai tre sa lucrati :) ,dar descurajati. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

Piesa n-a fost aleasa de noi, ci de cei de la Protv. Ei in principiu ne-au pus sa facem doua piese "We are the champions" si "Another Brick in the wall". Apoi ne-au spus sa facem numai Another brick in the wall. Noi apoi am studiat Another brick in the wall, iar inainte sa cantam (in pauza publicitara) ne-au spus sa cantam "We are the champions"... Monitoarele erau foarte proasta (n-am ascultat inca inregistrarea, mie chiar mi sa parut ca a iesit super ok)Cat despre virtuositate, chiar n-a fost targetul nostru sa ne dam in stamba. Eu cred ca este un salt mare, doar am cantat live la cel mai urmarit canal din romania :)

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha
Eu cred ca este un salt mare, doar am cantat live la cel mai urmarit canal din romania :)

mmm, n-as zice ca e un mare motiv de mandrie sa canti la Protv. No offence, da la ce "lautari" se perinda pe acolo......

Link to comment
Share on other sites

Stii , vocea este foarte grea de facut pentru un copil de 13 ani cu vocea in schimbare , we are the champions

pai si daca-i asa de grea, ii obliga cineva sa cante ceva ce le depaseste posibilitatile? daca da, cine accepta (manager) habar n-are despre ce-i vorba, daca nu, cine-i lasa (manager) habar n-are ce are de facut! hai sa fim seriosi, unii dintre ei sunt chiar niste copii talentati, dar meseria asta e grea. :)

 

Eu cred ca este un salt mare, doar am cantat live la cel mai urmarit canal din romania :)

Iar eu cred ca cel mai important lucru este sa canti cat mai bine, indiferent unde!

Pe principiul asta, nu vad de ce n-ati canta manele, ca doar se castiga cei mai multi bani din asa ceva! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

Stati sa va explic. Noi, dupa cum unii stiu suntem la liceu de muzica, asta ar insemna ca targetul nostru este sa iesim din underground ca in viitor sa ajungem cineva. Cum am putea sa refuzam sa cantam la Protv... Sa fiim seriosi. Nu suntem la nivelul sa spunem nu. Nu noi ne-am bagat, ei ne-au invitat.

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Eu n-am zis deloc cu rautate de vocal ... Pur si simplu m-a enervat faptul ca au cantat We are the champions...Trebuie sa aveti grija de voi in special vocalul ( care daca distruge-si corzile .... la magazin nu gaseste de schimb). Multa bafta !

 

 

EDIT : Nu a fost cu rautate ce am zis la primul post.. a fost o parere sincera ...mie mi s-a parut fals vocalul o mare parte din melodie. E foarte bine ca face canto. Sunt sigur ca ati muncit foarte mult si este de admirat! Dar no offense nu a fost nici macar acceptabil... trebuia macar sa incercati sa transpuneti piesa intr-o tonalitate mai joasa desi nu-s sigur c-ar fi mers si asa. Unde va duceti sa cantati trebuie sa aratati ce puteti face nu ceea ce nu puteti !

Citez dintr-o carte pusa la dispozitie de Michel : "Mai toti profesorii de cant (canto) recomanda inceperea studiilor de tehnica vocala la varsta de 18 ani la fete si 20 de ani la baieti. Mai exista o perioada maxima la care se pot incepe aceste studii pentru a da rezultate .. 25-30 de ani la fete si 30-35 de ani la baieti." - intr-un fel in apararea vocalului.

Edited by Hix
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

Aveti perfecta dreptate, dar el momentan face canto cu Crina Mardare si subalternele ei deci n-aveti de ce sa va faceti griji. Si scuzama, la primul post ai spus complet altceva. N-aveti idee cat am muncit pana am ajuns la emisiunea astea deaceea ma cam deranjeaza reactia voastra.

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Eu n-am zis deloc cu rautate de vocal ... Pur si simplu m-a enervat faptul ca au cantat We are the champions...Trebuie sa aveti grija de voi in special vocalul ( care daca distruge-si corzile .... la magazin nu gaseste de schimb). Multa bafta !

 

 

EDIT : Nu a fost cu rautate ce am zis la primul post.. a fost o parere sincera ...mie mi s-a parut fals vocalul o mare parte din melodie. E foarte bine ca face canto. Sunt sigur ca ati muncit foarte mult si este de admirat! Dar no offense nu a fost nici macar acceptabil... trebuia macar sa incercati sa transpuneti piesa intr-o tonalitate mai joasa desi nu-s sigur c-ar fi mers si asa. Unde va duceti sa cantati trebuie sa aratati ce puteti nu ceea ce nu puteti !

 

Am transpus piesa cu un semiton mai jos.

Link to comment
Share on other sites

Bai,beti borsh... ca sa nu zic ca mancati r***t. M-am uitat acum la filmare si copiii au cantat chiar foarte bine! Foarte bine!!! Acu', stiti... Vulpea si povestea ei...

Oricare dintre voi s-ar fi bucurat sa aiba cateva minute la postul cu cea mai mare audienta pe acest tronson orar. Sa nu imi ziceti ca va doriti un glorios underground pe viata ca nu va cred! Nu stiu cati dintre voi aveati trupa la 11-12-13 ani. Eu aveam si stiu exact cat e de greu sa te ti si de scoala si sa iti faci si timp de repetitii si de un sport,ceva... Noi,cand apucam la Cantarea Romaniei...

Frateeee.... Am cantat "Lazy" a lu' Purple si ni s-a parut super tare ca am putut canta o piesa care ne placea noua si pe care o ascultam cu drag decat sa fii cantat o piesa "la moda" sau care sa placa tuturor.... E mare lucru sa ai c***e sa faci ce iti place si sa iti asumi asta,cu riscul ca nu o sa fie toti multumiti sau incantati de alegerea ta...

 

Pe de alta parte tre sa fii nebun sa-ti inchipui ca poti sa placi tuturor....

 

Mai Hix,ma uitai acu la profilul tau sa vad si eu pe ce te bazezi cand esti atat de vehement... Si cand colo...esti minor! Ti-am ascultat si piesa aia postata(am inteles ca esti vocal).Ai un glas frumos,nu zic.Dar nu e lucrat deloc deci nu cred ca tre sa fii tu ala care ridica primul piatra! Si nici nu ma mir ca nu esti multumit de alegerea piesei... Piesa postata de tine e un fel de Duran Duran...

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am zis deloc cu rautate de vocal ... Pur si simplu m-a enervat faptul ca au cantat We are the champions...Trebuie sa aveti grija de voi in special vocalul ( care daca distruge-si corzile .... la magazin nu gaseste de schimb). Multa bafta !

 

 

EDIT : Nu a fost cu rautate ce am zis la primul post.. a fost o parere sincera ...mie mi s-a parut fals vocalul o mare parte din melodie. E foarte bine ca face canto. Sunt sigur ca ati muncit foarte mult si este de admirat! Dar no offense nu a fost nici macar acceptabil... trebuia macar sa incercati sa transpuneti piesa intr-o tonalitate mai joasa desi nu-s sigur c-ar fi mers si asa. Unde va duceti sa cantati trebuie sa aratati ce puteti face nu ceea ce nu puteti !

Citez dintr-o carte pusa la dispozitie de Michel : "Mai toti profesorii de cant (canto) recomanda inceperea studiilor de tehnica vocala la varsta de 18 ani la fete si 20 de ani la baieti. Mai exista o perioada maxima la care se pot incepe aceste studii pentru a da rezultate .. 25-30 de ani la fete si 30-35 de ani la baieti." - intr-un fel in apararea vocalului.

 

Copile... n-am cuvinte... Nici macar acceptabil?! Tu sigur auzi bine? Ca n-ai auzit de exemplu ca piesa a fost data mai jos...

Link to comment
Share on other sites

Copile... n-am cuvinte... Nici macar acceptabil?! Tu sigur auzi bine? Ca n-ai auzit de exemplu ca piesa a fost data mai jos...

 

+1 RESPECT

 

Bv Phenomenon!!! Sunteti tari ! O piesa foarte dificila la care v-ati descurcat admirabil ! Si da, dupa parerea mea, este o mare realizare sa ajungi sa fi invitat sa canti la Pro Tv intr-o emisiune cu rating suficient de mare cat sa afle mai toata lumea despre existenta voastra. Inca o data felicitare pentru We are the champions!

 

Bv ASY :) :)

 

 

Cat despre criticile rautacioase... De ce va obositi sa le dati atata atentie ???? Nu merita!! [/b]

B);):1st::):(

 

Continuati sa cantati caci o faceti ft bine!

Edited by Dark_star
Link to comment
Share on other sites

Extraordinar, periodic remarc pe aici prin "comunitatea noastra" un fel de rafuiala intre cei ce se arunca in afirmatii, cei ce corecteaza s.a.m.d. Pai Una doua ne tragem in spatele cortinei si incepem sa carcotim si sa utilizam acel limbaj propriu doar spatelui cortinei.

 

Nu am apucat sa vad cum au cantat pustii de la Phenomenon, dar sper sa vad o inregistrare. Insa din ce am citit aici pot remarca:

1. Au cantat sub orice critica (dupa unii)

2. Au avut o prestatie onorabila tinand cont de piese si de varsta si de circumstante (dupa altii)

 

Hai sa fim seriosi, i-am vazut pe copii cu alte ocazii si la varsta lor FELICITARI!!! Au de munca si munca poate da rezultate, au un viitor ce poate fi promitator.

 

Poate multi au uitat ca e o trupa de copii in formare, in crestere, in dezvoltare si vazand diverse scapari au zis "ehe, v-am prins ca dati pe langa" si poate e asa, dar multi nici la dublul varstei lor nu pot avea macar asa prestatie. Iar ceilalti poate revad munca de peste ani, eforturile, dezamagirile, realizarile si toate celelalte.

 

Mai copiii, vedeti-va de cantat si munciti pe branci, lasati-i pe altii sa va critice si laude! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

@Una: ia iesi la aer un pic. De fiecare data cand vine vorba despre XPlod sau PhenomenOn, forumul se imparte astfel:

- unii carora le place, dar gasesc ca ar mai fi ceva de lucrat (EVIDENT)

- altii carora nu le place deloc, dar zic chestia asta intr-un mod civilizat

- altii care n-au ce face decat sa-i combata pe astia anteriori, facandu-i sa se repete cu mentiunea "ESTE DOAR PAREREA MEA".

 

Deci, esti prost. :)

Link to comment
Share on other sites

mmm, n-as zice ca e un mare motiv de mandrie sa canti la Protv. No offence, da la ce "lautari" se perinda pe acolo......

 

Iti urez sa nu ajungi sa cinti niciodata la Pro TV. E doar postul de televiziune cel mai urmarit din toata tara, si care mai dicteaza si majoritatea trendurilor in mass media.

Link to comment
Share on other sites

o piesa se "da mai jos" tocmai pt. ca noua tonalitate sa convina vocalului, asa ca... poate incerci alte argumente. :)

La cum canti tu cu vocea,poate incerci alte argumente,legate de chitara si constructia ei,ca la aia te pricepi

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Nu vreau sa fiu nu-stiu-cum dar daca ultima replica nu a fost o gluma atunci a fost rautaciasa.

Anyway spor la treaba Phenomenon, aveti un drum lung inainte.

Link to comment
Share on other sites

Guest andrei009

fa frate, daca un adult face pipi in olitza e dus cu pluta sau e bolnav. daca un copil face asta e genial, e precoce sau mai nush ce c**at de talent e. hai s afim seriosi, sunt niste pusti care canta si atata tot si care sunt ajutati sa cante de parinti. ce c**at e de laudat in asta.

Link to comment
Share on other sites

fa frate, daca un adult face pipi in olitza e dus cu pluta sau e bolnav. daca un copil face asta e genial, e precoce sau mai nush ce c**at de talent e. hai s afim seriosi, sunt niste pusti care canta si atata tot si care sunt ajutati sa cante de parinti. ce c**at e de laudat in asta.

 

Poate nu e de ridicat in slavi, dar in orice caz este de apreciat, pentru ca totusi pustii au muncit.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.