www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegere Doza


Guest vendetta_girl
 Share

Recommended Posts

Guest vendetta_girl

Buna...am si eu o intrebare pentru lumea mai priceputa in domeniu.

Prietenul meu e chitarist si stiu ca isi doreste o doza seymour duncan si as vrea sa i-o fac cadou.

El cinta mai mult hard rock si blues si m-am gindit (la cit ma pricep eu) la asta:

http://www.seymourduncan.com/products/elec...h5_duncan_cust/

Imi puteti spune daca este ceea ce imi trebuie?

Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

cred ca un seymour duncan JB i s-ar potrivi. este foarte versatila.daca siar dori ceva mai dur ar merge un duncan distortion, daca ar vrea ceva mai soft poate un Pearly Gates

Link to comment
Share on other sites

Buna...am si eu o intrebare pentru lumea mai priceputa in domeniu.Prietenul meu e chitarist si stiu ca isi doreste o doza seymour duncan si as vrea sa i-o fac cadou.El cinta mai mult hard rock si blues si m-am gindit (la cit ma pricep eu) la asta:http://www.seymourduncan.com/products/elec...h5_duncan_cust/Imi puteti spune daca este ceea ce imi trebuie?Multumesc :(
Nu stiu cum ai ales-o, dar ai nimerit la fix! (fara nici o ironie). SH5 este o doza superba, AM CINTAT pe ea citiva ani, este exact conform descrierii "oficiale", se preteaza de minune la ce ar vrea prietenul tau..... eu am "bagat" de la hard-rock la blues cu ea, nu pot sa-ti spun cit de multumit am fost de aceasta doza (ma "inspira")!! Am folosit-o si pe "split" --culmea, chitara avea corpul de mahon-- am tras cu ea, si lumea jura ca am folosit stratocaster B) .! Cred ca omu' o sa aiba o surpriza F. placuta; daca totusi ai vreun dubiu, fa cum a zis amicul de mai sus, si asigura-te ca doza poate fi schimbata, just in case...Nu ca sa te incurc acum, dar si sugestia cu JB sau Pearly Gates este F. buna! Am cintat si pe alea, e greu la un moment dat sa de pronunti cind atitea produse suna beton, totusi simt eu (e subiectiv, ce-i drept) ca SH-5 e "the best of both worlds", tocmai ca e facuta sa sune cam intre JB si Pearly. :)
Nu stiu cum ai ales-o, dar ai nimerit la fix! (fara nici o ironie). SH5 este o doza superba, AM CINTAT pe ea citiva ani, este exact conform descrierii "oficiale", se preteaza de minune la ce ar vrea prietenul tau..... eu am "bagat" de la hard-rock la blues cu ea, nu pot sa-ti spun cit de multumit am fost de aceasta doza (ma "inspira")!! Am folosit-o si pe "split" --culmea, chitara avea corpul de mahon-- am tras cu ea, si lumea jura ca am folosit stratocaster ;) .! Cred ca omu' o sa aiba o surpriza F. placuta; daca totusi ai vreun dubiu, fa cum a zis amicul de mai sus, si asigura-te ca doza poate fi schimbata, just in case...Nu ca sa te incurc acum, dar si sugestia cu JB sau Pearly Gates este F. buna! Am cintat si pe alea, e greu la un moment dat sa de pronunti cind atitea produse suna beton, totusi simt eu (e subiectiv, ce-i drept) ca SH-5 e "the best of both worlds", tocmai ca e facuta sa sune cam intre JB si Pearly. :)
P.S.: vreau si eu o prietena care sa-mi faca (,) cadou o doza (sau poate fi si altceva) :)
Link to comment
Share on other sites

Guest vendetta_girl

In primul rand va multumesc pentru sfaturi. Am luat pana la urma seymor duncan SH5 pentru bridge - chitara lui e un dean cu dozele din fabrica (ma pricep si eu cat de cat la chitare, mai greu e cu cantatul :) ). Sper sa ii placa... si da, are cont pe rgc :)

P.S: guitarhead, sper sa iti ia si tie prietena o doza sau....altceva

Edited by vendetta_girl
Link to comment
Share on other sites

B)

Eu sunt prietenul...care tocmai a primit cadou o noua doza :(

Intr-adevar suna super bine, a fost o surpriza pe cinste...chiar ma simt rasfatat :)

...sa te trezesti cu un Seymour Duncan sub nas CADO! Multumesc my vendetta_girl :)

 

:) La cit mai multe doze....de bere...de bridge de ce-o fi !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.