www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help! Alegere Boxe


iulian
 Share

help boxe  

13 members have voted

  1. 1. Logitech vs Creative

    • Logitech
      4
    • Creative
      9


Recommended Posts

salutare. de ceva vreme ma bate un gand sa`mi iau un sistem 5.1 si tot cautand pe net am dat peste asta: http://emag.ro/boxe/boxe-logitech-51-x-540...s--p970223-0914

 

insa am vazut si un sistem creative 7.1 sensibil mai scump: http://emag.ro/boxe/boxe-creative-inspire-..._cumparatorilor

 

m`ati putea sfatui si pe mine pe ce sa`mi dau banii pls?? :)

Link to comment
Share on other sites

Chiar crezi ca ai nevoie de 5.1 sau 7.1 ?

 

Mai bine cauta un 2.1 sau 2.0 foarte bun. [am o anume chestie in minte dar nu le gasesc, si am uitat cum se cheama si cine ii face]. Poate chiar o pereche de monitoare sau asa ceva.

 

Sau poate un Logitech Z-5500 :) daca vrei neaparat 5.1.

 

Dintre alea 2 eu as alege logitech-urile, din principiu. Btw, diferenta de pret nu e chiar asa mare :).

 

Incearca si : www.romsoft.ro, www.dc-shop.ro, www.tornado.ro si www.twister.ro

Link to comment
Share on other sites

Chiar crezi ca ai nevoie de 5.1 sau 7.1 ?

 

Mai bine cauta un 2.1 sau 2.0 foarte bun. [am o anume chestie in minte dar nu le gasesc, si am uitat cum se cheama si cine ii face]. Poate chiar o pereche de monitoare sau asa ceva.

 

Sau poate un Logitech Z-5500 :) daca vrei neaparat 5.1.

 

Dintre alea 2 eu as alege logitech-urile, din principiu. Btw, diferenta de pret nu e chiar asa mare :).

 

Incearca si : www.romsoft.ro, www.dc-shop.ro, www.tornado.ro si www.twister.ro

 

dap.. vreu 5.1 mi`am cumparat de curand systematic chaos 9dream theater) si am albumul mixat 5.1 si vreau sa`l ascult...

 

chiar asa merge ascultat un album 5.1 pe un sist 7.1???

Link to comment
Share on other sites

mie imi place creative... nu pt ca e 7.1... ci mai mult ca am increde in firma. oricum, ambele sunt sisteme bune...

[tocmai pt ca ambele sunt sisteme ok nu reusesc sa ma hotarasc... in mom de fata stau in fata unui calc cu logitecul respectiv si suna fff bine.. dar ma gandesc ca poate creative suna mai bine... in orice caz am gasit logitecul x530 la 230 lei.. si parca 1 mil in plus sa dau pe creative nu ma atrage.. nush :)

Link to comment
Share on other sites

off topic:

de CJC ce parere are lumea? (eu..destul de bunisoasa :) )

 

probabil cel mai bun sistem audio chinezesc pe care l-am auzit a fost unu' de la CJC.sunet de exceptie...subwoofer-u' rupe...plus ca are tweeter-e' in care iti suna foarte bine inaltele...

merita sa dai banii pe asa ceva :)

 

on topic:

go for Logitech...chiar nu ai ce face cu un 7.1 pt muzica.plus ca satelitii de la Logitech au 2 difuzoare...o sa sune mult mai clar :)

depinde foarte mult si de placa de sunet pe care o folosesti :(

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

off topic:

probabil cel mai bun sistem audio chinezesc pe care l-am auzit a fost unu' de la CJC.sunet de exceptie...subwoofer-u' rupe...plus ca are tweeter-e' in care iti suna foarte bine inaltele...

merita sa dai banii pe asa ceva :)

 

on topic:

go for Logitech...chiar nu ai ce face cu un 7.1 pt muzica.plus ca satelitii de la Logitech au 2 difuzoare...o sa sune mult mai clar :)

depinde foarte mult si de placa de sunet pe care o folosesti :(

 

 

imi palce ca la vot iese creative si in discutii logitech :))...

 

folosesc un creative audigy se dar am de gand sa`mi iau si un audigy 4

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa te gandesti asa:

Logitech face moushi, tastaturi, si what ever (boxe spre exemplu)

Creative au inventat placile de sunet pentru PC-uri, au achizitionat firme precum E-Mu si Cambridge Soundworks (cauta pe google), si au fost stramutati la randul lor din Irlanda in China... Totusi ei se ocupa in primul rand de sound si multimedia pentru PC...

 

Decizia finala este a ta dar votul arata cam unde trebuie sa te uiti.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa te gandesti asa:

Logitech face moushi, tastaturi, si what ever (boxe spre exemplu)

Creative au inventat placile de sunet pentru PC-uri, au achizitionat firme precum E-Mu si Cambridge Soundworks (cauta pe google), si au fost stramutati la randul lor din Irlanda in China... Totusi ei se ocupa in primul rand de sound si multimedia pentru PC...

 

Decizia finala este a ta dar votul arata cam unde trebuie sa te uiti.

 

yup.. u got a point.. cred ca am luat deja decizia... so this thread can be closed

 

merci frumos

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.