www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hey Dude


mario_d
 Share

Recommended Posts

Dupa ani si ani m-am reintors printre voi cu o noua compozitie pe nume"hey dude".Este o piesa demo cladita pentru primul meu album solo de fusion,la care lucrez de mult timp.Am onoarea de a vi-l prezenta pe un mare tobosar cu care am imprimat,GABI DRAGAN .La bas am mi-am omorat eu degetele,care mi s-au umflat cat capul dupa ce am terminat de imprimat :) .Mixajele eu le-am facut,dupa posibilitatile modeste pe care le detin,sunt mici probleme la sound deoarece am imprimat tobele pe un mixer digital mai vechi care scoate un zgomot de fond.sper sa va placa piesa :)

 

am reconvertit piesa la 44 kHz.aceasta este varianta buna.sorry pt greseala

hey_dude.mp3

Edited by Cosu
new mp3
Link to comment
Share on other sites

Dupa ani si ani m-am reintors printre voi cu o noua compozitie pe nume"hey dude".Este o piesa demo cladita pentru primul meu album solo de fusion,la care lucrez de mult timp.Am onoarea de a vi-l prezenta pe un mare tobosar cu care am imprimat,GABI DRAGAN .La bas am mi-am omorat eu degetele,care mi s-au umflat cat capul dupa ce am terminat de imprimat :) .Mixajele eu le-am facut,dupa posibilitatile modeste pe care le detin,sunt mici probleme la sound deoarece am imprimat tobele pe un mixer digital mai vechi care scoate un zgomot de fond.sper sa va placa piesa :(

 

Ce sa zic , marfa ca de obicei si pe gustu' meu! Se vede ca e lucrata treaba! :) Zilele trecute vorbeam cu Cristi Iakab de un proiect ce l'ati avut impreuna, poate ne dai si noua spre auditie ceva din el. Thanx!

:)

Link to comment
Share on other sites

ma bucur ca va place,o sa mai postez in timp din lucrarile mele.imi cer scuze pentru incoerenta cu care am scris topic-ul azi noapte,eram foarte obosit.nus ce are piesa ca pe player se aude de parca e trecuta prin pichshifter

Edited by mario_d
Link to comment
Share on other sites

ma bucur ca va place,o sa mai postez in timp din lucrarile mele.imi cer scuze pentru incoerenta cu care am scris topic-ul azi noapte,eram foarte obosit.nus ce are piesa ca pe player se aude de parca e trecuta prin pichshifter

Piesa este la 48000Hz. Fa o varianta la 44100Hz si o sa mearga asa cum trebuie. E o limitare de la player ...

Link to comment
Share on other sites

frumos , suna bine doar cred ca ai folosit ceva hall , reverb sau "defazaj " intre canale si are un efect de combfilter ,ceva global pe tot mixul .

 

Dar piesa e OK...cantata OK

 

...am mai ascultat de cateva ori ,efectul se simte doar cand nu suna chitarele ritm ,cand suna si backguitars este perfect se mascheaza soundul celalalt.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Piesa se numeste ratacind,a fost o piesa compusa acum 8 ani,o piesa a trupei Thamyras,trupa mea de suflet in care am activat.Fiind nostalgici(eu cu gabi) am tinut neaparat sa o reimprimam.Sper sa va placa

 

GIGA TARE piesa ! Mi-ar fi placut sa legi cumva partile intre ele, da' poate asa ai vrut sa fie... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Faze video pentru cei interesati se pot gasi pe http://www.chitarist.ro/?page_id=39.Chiar acuma am masterizat un concert recent care l-am avut la Ploiesti cu CONEXIUNI,drept urmare am pus pe site o piesa.Sper sa va placa :)

 

 

:) domn profesor :).Da pune si videoul de pe youtube :(
Edited by mario_d
Link to comment
Share on other sites

Faze video pentru cei interesati se pot gasi pe http://www.chitarist.ro/?page_id=39.Chiar acuma am masterizat un concert recent care l-am avut la Ploiesti cu CONEXIUNI,drept urmare am pus pe site o piesa.Sper sa va placa :)

instrumentalul e tzapan da vocea e cam pe langa...nu dati cu pietre e doar o parere de ascultator :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

bravo mario, canti conform standardului cu care ne-ai obisnuit deja, nici nu stiu ce sa mai scriu, ca stii ce vreau sa zic :)

off topic: cand te vad la o cantare prin Bucuresti?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
asa-i cand omu are timp liber si se plictiseste.....studiaza.....

si mai ales daca isi da "proiectele" la alt om ca sa nu fie ocupat :)

 

anyway....

 

ca si prieten nu mai are rost sa zic ceva....dar ca si atist(nu doar chitarist)...... :)

ce sa zic man?da si tu proiectele la altul ca sa ai timp sa studiezi :) timpul de studiu poti sa il ai doar daca vrei,indiferent cat iti ocupa proiectele.Bucura-te ca la varsta ta ai activitate,eu m-as fi bucurat la 17 ani sa am activitatea care o ai tu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.