www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Sa Cumpar O Chitara Electrica...help


Guest dead_man_walking
 Share

Recommended Posts

Guest dead_man_walking

ce imi recomandati??........as vrea sa'mi cumpar o chitara elecrtica ...am in jur de 200 euro dar nu prea stiu ce marca/model suna mai bine ....m'am uitat eu pe net si pe la magazine dar dejaba daca nu ma pricep si nici nu prea am pe cine intreba... nu vreau sa iau prima chitara care o vad in magazin dak nu este aja buna ....aja k daca stiti ceva chitara care suna ff bine pls help me... :)

 

btw dak are cineva pe aici de vanzare.....sunt interesat :)

 

tnx

Link to comment
Share on other sites

ce imi recomandati??........as vrea sa'mi cumpar o chitara elecrtica ...am in jur de 200 euro dar nu prea stiu ce marca/model suna mai bine ....m'am uitat eu pe net si pe la magazine dar dejaba daca nu ma pricep si nici nu prea am pe cine intreba... nu vreau sa iau prima chitara care o vad in magazin dak nu este aja buna ....aja k daca stiti ceva chitara care suna ff bine pls help me... :)

 

btw dak are cineva pe aici de vanzare.....sunt interesat :)

 

tnx

 

Iti recomand urmatoarele:

 

1.Squier Affinity Stratocaster, e in jur 6 milioane, e numai buna pt. incepatori si se adapteaza, zic eu, la mai multe stiluri (se gaseste la guitarshop);

2.chitare second hand de pe forum gasesti la rubrica mica publicitate, daca aveai putina rabdare, gaseai;

2.schimba fontul si limbajul de mirc/messenger.

Link to comment
Share on other sites

Guest dead_man_walking
acum depinde de gusturile tale la model, forma, culoare, sunet. ce "suna bine" pentru tine, poate nu suna bine si pentru mine. da-ne niste detalii cum ai vrea sa arate si sa sune si ce muzica vrei sa canti.baftala 200E iti recomand Epiphone Special II.

 

pai rock as vrea sa cant cu ea....

 

si cand am zis sa sune bn ma refeream la calitatea sunetului, oricum ms

Link to comment
Share on other sites

Guest dead_man_walking
Iti recomand urmatoarele:

 

1.Squier Affinity Stratocaster, e in jur 6 milioane, e numai buna pt. incepatori si se adapteaza, zic eu, la mai multe stiluri (se gaseste la guitarshop);

2.chitare second hand de pe forum gasesti la rubrica mica publicitate, daca aveai putina rabdare, gaseai;

2.schimba fontul si limbajul de mirc/messenger.

 

 

1.Ms

2.am cautat da din moment ce nu ma prea pricep nu aveam de unde sti daca ii buna de ceva sau nu...si nici nu am pe cine sa intreb

2.scriu cum vreau

 

peace

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.