www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma hihi ti-am mai zis ca nu stiu cum e solo-ul. io nu l-am cantat. si daca imi amintesc bine tu ai zis ca e usor, te-am rugat sa ii faci un tab si nu ai mai dat nici un semn de viata... atata stiu pe solo sunt acordurile astea G mi do mi

Bafta

pai bah, daca ala il stie, si tu il cunosti pe el, nu ii poti da un sms sa-l scrie si el ? tocmai asta nu as vrea sa fac acum, sa scot un solo, sincer. daca nu poti sa faci rost de el, o sa incerc sa-l fac, dar mai incolo..

Link to comment
Share on other sites

....ma melodii de caterinca nu cred ca are rost sa pun....cant asa ceva decat la betie :)

 

si oricum nu sunt foarte muncite....adica chiar daca mai gresesc nu o iau de la capat...decat daca suna ingrozitor de prost.......in majoritatea cazurilor sunt facute dupa 4-5 repetari(inainte de inregistrare ma refer)

Link to comment
Share on other sites

ma hihi daca mi-ar fi facut tabu la solo l-as fi pus pe forum.. oricum pt ideea ta asa e greu de scos tabu mai ales e lung.. intelegi? si daca nu vrea omu problema lui.. scoate-l tu ...

bleah ce m-am enervat.. si oricum pe mine nu ma intereseaza solo-ul ala acum.. da vad ca tu poti sa il faci asa ca be my guest.. paaa

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Bag si eu un cover dupa Wish You Were Here, cum suna ea dupa ce am repetat-o vreun an jumate. Nu ii chiar big deal, dar eu sunt foarte multumit de ce a iesit acolo (desi e loc de mai bine). L-am inregistrat pe 2 track-uri, unul cu ritmul si vocea si unul cu solo-ul... btw, cine are un track cu ritmul de la wish you were here inregistrat pe un double-six, ma ofer sa bag solo-ul pe el :) (ma cam obsedeaza ideea asta...). Enjoy :) .

wywh__final_.mp3

Link to comment
Share on other sites

salutare din nou, din pacate pentru voi mai pun si eu o piesa made by me.. e mai relaxata, mai melodioasa :)... acum sincer astept pareri critice de la voi toti (in special felix, cosu, cearny, adi ) foarte serios..

nu ma supar, ba chiar din contra d-aia am si pus-o ca sa imi ziceti ceva.. stiu ca e slabuta dar pentru un incepator e bunicica.. mersi ca ati avut timp sa o ascultati.

rock on guys :)

 

se termina brusc, ca acolo urma alta parte, dar n-am pus-o, vreau mai intai sa imi ziceti ce parerea aveti despre prima parte. :)

picking_song.MP3

Link to comment
Share on other sites

Proof, e super misto melodia. Ce iti sugerez, presupun ca acordurile pe care faci ciupitu se repeta dupa un timp. Eh, ar fi bine, sa mai faci o chitara, chitara 2, care sa intre exact cand intra seria a 2a de acorduri. Dar chitara 2 sa fie data mult mai incet. Ori sa fie arpegiata (dar cred ca o sa devina boring), ori sa fie bataie :). Daca mi-ai dat taburile, pe privat, as incerca sa potrivesc niste acorduri, si sa le inregistrez. As putea sa te ajut si cu niste versuri, daca vrei :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88
pai da.. mai trebe si d-astea.. toti puneti numa piese serioase in care nu se aude nici psss... ce draq ... hai mai bagati si d-astea la caterinca (who the f*** is ALICEE????? :) ) astept.. :)

Ok, nu se supara nimeni daca bag "ce nasoala esti", nu? limbajul e cam.. colorat, si de-aia intreb inainte sa trec la actiune :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Imi place cum se aude la tine....din pacate la mine mic e varza si n-am amp.Scot chitara prin boxele de calc.

 

Acum m-am gandit sa bag aici un solo celebru din anii '80.Scuzati calitatea sunetului.E de la ei :)

Final_Countdown_Solo.wav

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.