www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sorry nus ce draq am facut creca am dat din greseala add reply orcum multumesc michel pt numele date anterior JOAO GILBERTO ANTONIO CARLOS JOBIM mi-am facut rost de ceva de la ei si canta superb.

 

a si inca ceva m-am jucat si eu cu cantecul ala baza :) si am mai pus un cantec Niccolo Paganini Niccolo Paganini-Moto Perpetuo

 

AUDITIE PLACUTA! si spuneti-mi ce parere aveti :)

Link to comment
Share on other sites

Hai ca m-am intors ...

Mai inainte de toate as vrea sa-i spun lui Mr.Fritz ca e prima oara in viata mea cand imi dedica cineva o bossanova :) ... nu am stiut cum sa-ti intorc dedicatia asa ca mi-am permis sa cant si eu peste piesa ta ... din cauza asta am intarziat cu multumirile. Ma bucur ca ai ascultat si ai invatat ceva in stilul Bossanova .... si pentru mine a fost o placere cand am descoperit pentru prima oara frumusetea armoniilor acestei muzici. Iar pentru asta multumesc din suflet lui Florian Lungu sau Mosu cum i se mai spune ... Un mare admirator al acestui stil ... si nu numai.

 

Si celelalte piese postate de tine suna bine ... esti talentat foc ... Bafta si mai posteaza!

 

Lui George sper ca ia venit o idee intre timp ... am incercat sa fac ceva pe "baza" dar nu prea am avut inspiratie ... macar daca se schimbau niste armonii acolo ... poate mai incerc daca am timp.

 

In final am sa postez si eu o piesa la care astept neaparat critici fiindca lucrez de ceva vreme la ea dar nu prea se leaga ... poate ma ajutati voi cu un sfat .... PLEASE!

Link to comment
Share on other sites

Guest Ionutz

Mah da' ce-mi place mie ca toti din joaca si din gluma si fara inspiratie cantati si scoateti niste piese de sta mata in coada (as sta si eu da' n-am coada). :)

Super piesele! As vrea sa aud atunci ce cantati cand nu va jucati :)

 

Bravo lume!

Link to comment
Share on other sites

Moisoiu vad ca studiezi nu gluma suna frumos ... piesa aia (compozitie) cap coada cand vine? Alo Alo nu se audeee ...

 

felix io zic sa nu mai dormi de loc si sa te plictisesti mereu in felul asta. Si asa "fara inspiratie" ... mai pune niste "practice session" ca suna tare bine ...

 

lukeblue in primul rand bine ai venit, suna tare bine efectul Korg ... si nu numai .... :)

 

Elethan foarte mishto si bafta cu trupa ta "Blind Spirits"... cred ca faci treaba buna acolo. Bafta!

 

Ionutz ... ai cam lipsit in ultima vreme ... de ce nu mai postezi si tu acolo ceva tot asa "lipsit de inspiratie" ca cei de mai sus ... eu unu mai astept vreo 2-3 zile, ca pe urma plec la mare ... carevasazicascapatidemineovreme :)

Link to comment
Share on other sites

Thanks Michel! :)

 

Anyway, chestia asta cu joaca e relativa... te joci ce te joci si porma pui laolalta ceva care ti se pare ca suna cat de cat, nu? :)

Nu cred ca-i nici o crima.. eu recunosc ca m-am gandit la ce-am cantat nitel inainte si am facut cateva incercari... insa de inregistrat am tras din prima, si asta se vede si dupa greseli :)

Doar nu scrie Mini-Hendrix pe noi sa putem improviza super linii melodice real-time :(

Link to comment
Share on other sites

michel omule sunt oficial dat pe spate si vreau sa-ti spun ca e super piesa two friends.eu ma omor dupa bossa si muzica din brasil.

am mai tras o melodie cu un solo facut total improvizatie peste un backing track de blues (my favourite genre-electric) nu mai stiu unde l-am gasit.e tras din prima si n-am vrut sa-l trag din nou desi am gresit la un moment dat un passing tone pe acolo. :)

multumesc pentru cuvintele frumoase si tie si lui elethan.

e n j o y

Link to comment
Share on other sites

improvizatie peste un backing track de blues (my favourite genre-electric)  ...

e n j o y

11772[/snapback]

 

Thx. :)

 

OOOO ... da tragi bine la blues omule ... super. Pacat ca nu e toata piesa sau poate nu a intrat toata ... am mai patit si eu. Vezi ca am postat si eu mai demult tot la sectiunea asta "Cum ce cantam" un negativ in 2 variante (unul cu orga dar incurca clapa ... si unul cu bass si tobe) ..... daca te atrage stilul poate incerci ceva pe ele.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

cat ma oftica acest cuvant "friggin"

parca ai fi vreun ratat de fanatic conservator care nu poate sa zica fuck ca intra in conflict cu ideile bagate in cap de niste parinti spalatori de creier

ah..sau nu ai voie sa zici fuck pe forum?!

 

iar ca sa fiu si eu on topic

jos palaria..foarte frumoasa melodia asta..destul de complexa

tine-o tot asa

ps: e facuta pe jacksonu ala pe care il vinzi, nu?!

Link to comment
Share on other sites

oameni buni ce se intampla pe forumul asta.

nu mai poate omul sa posteze pasnic frate.no restecpa.

vezi ca internetul e un loc in care un simplu lol poate degenera rau de tot avand in vedere ca discutia nu are loc fata in fata.

nu ma intereseaza in nici un fel parerea ta referitoare la cuvantul friggin ca l-am scris la misto si vezi ca faci niste aluzii foarte urate pe acolo :)

Eu nu am comentat deloc la adresa ta si te rog deocamdata frumos sa nu o (mai) faci si tu.Ce dreq.O sa inveti tu mai incolo ce e aia sa cantaresti niste vorbe inainte sa le spui.

Da e trasa pe "scandura" aia de jackson :)

 

ps:eu aici m-am oprit nu vreau sa fie trimisa discutia iar in sandbox :)

Link to comment
Share on other sites

hai sa luam cu totii o gura de aer curat si sa iesim pe afara :)

 

chiar nu are sens sa ne intepam. totusi e vorba de un loc pasnic cu oameni civilizati. nimeni nu e in competitie acerba cu nimeni. mi-as dori sa fie un loc pentru prieteni aflati la distante mai mici sau mai mari si nu un loc unde sa ne descarcam precum personajele din divizia a :) sa fim campioni dar doar la chitara B) observ ca toata lumea e tensionata de la o vreme. sa fie de la vreme ?

peace ! :)

 

OFFTOPIC total :

si cu ocazia asta m-am facut si politist. a se vedea noul avatar :(

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni am avut o noapte si un inceput de zi ca naiba ... si uite arunc un ochi aici si voi va ciondaniti. Eu zic sa faceti cunostinta mai intai pe mess sau cumva la o intalnire si sa faceti un schimb de experienta decat sa va luati asa in "corzi" .... probabil sunteti printre cei buni de pe forumul asta si cred ca aveti multe de invatat unul de la celalalt.

 

Se vede clar ca bunul nostru coleg malmsteen a insistat foarte mult pe partea de tehnica a chitarii ... daca a studiat numai asta 1 an jumate e posibil sa aiba performanta asta ... am mai vazut oameni talentati si care cu multa munca au reusit sa dea performante rapide ... probabil ca daca il intreaba cineva in particular cum sta cu feeling-ul sau armonia o sa recunoasca ca mai are de lucru (e si asta un mod de a aborda un instrument)

 

Moisoiu lucreaza mai mult la feeling ... asculta diverse genuri de muzica ... canta diferit, intr-un stil propriu as zice, invatati unul de altul si cu asta basta.

 

Acum o sa postez si eu ceva usor de ascultat ... poate mai destinde atmosfera :)

 

.... si o zi mai buna ca a mea la toti !

 

.

Michel_Long_Time_Dear_Holly.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.