www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Forum "mort"...


Guest anghelescu
 Share

Recommended Posts

Guest anghelescu

Cu toate ca are peste 4500 de membri , RGC-ul este un forum "mort". Cred ca maxim 100 de useri sunt active users (care posteaza).

Se poate ca adminii RGC -ului sa dea un mass email tuturor membrilor sa ii incurajeze sa viziteze forumul? :)

Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca are peste 4500 de membri , RGC-ul este un forum "mort". Cred ca maxim 100 de useri sunt active users (care posteaza).

Se poate ca adminii RGC -ului sa dea un mass email tuturor membrilor sa ii incurajeze sa viziteze forumul? :)

In ultimele trei luni au fost peste 20000 (douazeci de mii) de posturi pe forum iar Trafic.ro a inregistrat aproape 30000 de vizite lunar.

Noua nu ne place spamul - nici sa primim si nici sa trimitem. Consideram ca anunturile pe email este bine sa le dam in momentele importante pentru comunitate.

Curand vom face ce ne sugerezi dar din motive foarte intemeiate :)

Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca are peste 4500 de membri , RGC-ul este un forum "mort". Cred ca maxim 100 de useri sunt active users (care posteaza).

Se poate ca adminii RGC -ului sa dea un mass email tuturor membrilor sa ii incurajeze sa viziteze forumul? :)

Decat sa vad tot felu' de aberatii de la anumiti useri 'activi' mai bine prefer sa urmaresc discutiile despre echipament, teorie si compozitie, cantatul la chitara, etc care dupa parerea mea au de suferit in ultima vreme iar in locul lor sunt tot mai prezente topic-uri de genul: mi s-a rupt o coarda; cum i-mi acordez/scalopez/gauresc/pictez...chitara?; cine se mai da cu bicla? cine mai trage cu arcu? as manca o savarina...ce animale mai avem pe acasa? si tot felu' de "desertaciuni" d'astea :) si mairau: etalari de scule; doctori sau 'afaceristi' care-ti zic: nu-ti lua aia ia ailalta! Asa ca mai bine prefer sa vad topic-uri mai rare dar legate de instrumentul de care suntem pasionati toti (cred ca asa ar trebui) din care sa avem ceva de invatat,de la useri cu experienta de la care mai avem ce invata decat alte tampenii, discutii inutile, bagari in seama, grandomanie,raca personala chiar si manipulare. Eu mi-am spus parerea si ma opresc aici chiar ca ar mai fi multe de zis pe tema asta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

As vrea sa pictez o savarina pe noua mea chitara de 3000$ - ma poate ajuta cineva? :)

 

Lasand gluma la o parte e foarte corect ce a scris riffsjohn, dar forumul e suficent de bine organizat ca sa nu fie `deranajante` desertaciunile.

Fiecare citeste ce il intereseaza, iar faptul ca membrii chitaristi mai au si alte pasiuni (ca trasul cu arcul, pisici, biciclete, vanzari de canapele, chitari grossman etc.) nu cred ca stirbeste din prestanta acestui forum.

Link to comment
Share on other sites

Traffic Rank for rgc.ro: 102,448

 

 

Site Stats

Traffic Rank for rgc.ro: 102,448 (13,046)

Speed: Very Fast (85% of sites are slower), Avg Load Time: 0.8 Seconds

Other sites that link to this site: 7822

 

 

 

 

 

Rgc.ro users come from these countries:

Romania94.5%

 

United Kingdom2.1%

 

Costa Rica0.7%

 

Poland0.7%

 

Portugal0.7%

 

More...

Romania94.5%United Kingdom2.1%Costa Rica0.7%Poland0.7%Portugal0.7%Russia0.7%Serbia and Montenegro0.7%

Less...

 

nu prea ma pricep eu la restul de date si tabele astea-s clare.

 

 

grafic comparativ rgc.ro--acidplanet , mayband.ro nu se vede pe grafic , nu intra in calcul, xbas se vede doar o linie jos de tot.

 

acidplanet.com are peste 50000 de membri .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

De acord cu John cu o singura mentiune... Grandomania si etalarile de scule tre sa ramana... adica ce, nu mai am si eu voie sa ma laud ? :)

Link to comment
Share on other sites

Cu mentiunea ca alexa face statisticile folosind date de la utilizatorii ce au instalat alexa toolbar. E putin discutabil dupa parerea mea ca precizie dar orientativ este excelent.

Mai e de comentat si la originea vizitatorilor. Atasez ce zice google analytics pe perioada 19 Iulie - 18 August

traficgoogle.jpg

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa pictez o savarina pe noua mea chitara de 3000$ - ma poate ajuta cineva? :)

 

Lasand gluma la o parte e foarte corect ce a scris riffsjohn, dar forumul e suficent de bine organizat ca sa nu fie `deranajante` desertaciunile.

Fiecare citeste ce il intereseaza, iar faptul ca membrii chitaristi mai au si alte pasiuni (ca trasul cu arcul, pisici, biciclete, vanzari de canapele, chitari grossman etc.) nu cred ca stirbeste din prestanta acestui forum.

Da' corect, norocu' nostru ca e totusi organizat forumul; fiecare poate sa-si aleaga ce citeste si sunt destui oameni de calitate prezenti pe forum. Am simtit nevoia sa precizez si lucrul asta care mi-a scapat in primul post... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

nu ce? Forumul este destul de vizitat si nu cred ca este necesar ce s-a spus la deschiderea topicului..trimiterea de mail`uri...

Si cred ca mai mult de jumatate din cei ce se afla pe site sunt simpli vizitatori .. eu spre exemplu de jumatate de an vizitez forumul, dar nu a fost nevoie sa-mi fac cont :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.