www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Summer Jam La Timisoara - 25 Iulie 2007


Cosu
 Share

Recommended Posts

O sa pun si eu niste poze mai incolo, acum sunt prea obosit :)

Sunt si eu fericit ca am cunoscut mai multa lume, am apucat sa dau mana si cu "karpi", odata in unirii n-am avut curaju :)

si binenteles sunt fericit ca m-am jucat si eu pe acel bass Ibanez, super frumos...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest guitar_grl

Ce sa zic..pt mine a fost o onoare si ma bucur ffff foarte mult k am venit,chiar dak nu mi-a iesit cum ma asteptam nu imi pare rau k am incercat,si asta pt k nu am avut nici o experientza de genu :( si am avut emotzii gramada :) ,dar data viitoare o sa fie mai bine :)

Multe Multzumiri celor care mi-au fost alaturi si m-ausustinut :) ...see u soon guys

 

*il cunosc eu pe baiatu(Cata) care a filmat...

Edited by guitar_grl
Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitam de MariusT care a cantat doua piese la chitara clasica. Din pacate zgomotul in sala era f mare si nu prea s-a auzit.

 

Rares este basistul care a "bagat" la inceput, apoi Adi Sardi - (trupa Seven)

 

Felicitari guitargrl ptr indrazneala - a iesit f bine.

 

De remarcat si forma de zile mari a lui Mircea Bunea care a facut si putin spectacol cand si-a "notat" notele din solo ul lui Tony. :))

 

Fara discutii un spectacol reusit care ar trebui organizat cat mai des. Nu vezi prea des asa multi chitaristi buni pe aceiasi scena. (la un moment dat erau 5-6 la aceiasi piesa) :)

Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitam de MariusT care a cantat doua piese la chitara clasica. Din pacate zgomotul in sala era f mare si nu prea s-a auzit.

 

Rares este basistul care a "bagat" la inceput, apoi Adi Sardi - (trupa Seven)

 

Felicitari guitargrl ptr indrazneala - a iesit f bine.

 

De remarcat si forma de zile mari a lui Mircea Bunea care a facut si putin spectacol cand si-a "notat" notele din solo ul lui Tony. :) )

 

Fara discutii un spectacol reusit care ar trebui organizat cat mai des. Nu vezi prea des asa multi chitaristi buni pe aceiasi scena. (la un moment dat erau 5-6 la aceiasi piesa) :(

 

 

:) da nu prea m-am auzit ca nu era microfon de instrument si am avut si emotii :)

oricum a fost fain totul, vorba aia jam nu concert

Link to comment
Share on other sites

si pantalonii lui karpi :)

 

Pantaloni ca pantaloni , dar inlay-urile deluxe ,de culoare gri inchis nu se vedeau pe scena fara prea multa lumina , iar daca nu-mi punem ochelarii nu vedem punctele mici laterale , asa-i cu chitara noua ...haha...asa ca eram foarte concentrat asupra pozitiilor pe grif . Culmea este ca din partea cealalta ,stralucesc inlayurile .

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Iata si pozele facute de mine, cu scuzele de rigoare pentru intarzierea cu care le urc.

 

Le-am pus arhiva fiind relativ multe (96 poze).

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl

p.s. k la cafenea vad k nu pre intra lumea: Maine ne intalnim cu Toni in Club jazz..la o vorba :) ora 19:00

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl
Intra dar nu isi da toata lumea cu parerea... ca doar nu trebuie facuta o lista cu invitatii... :)

we-ll all be there :(

 

Pai e prima data cand postez in 'cafenea' :) de unde sa stiu?

oki,pe diseara :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Eu n-am reusit sa ajung aseara, am fost plecat din localitate. Cum a fost? Ati reusti sa faceti rost de video-ul de la Summer Jam?

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am reusit sa ajung aseara, am fost plecat din localitate. Cum a fost? Ati reusti sa faceti rost de video-ul de la Summer Jam?

 

A fost OK , s-a discutat si s-a exemplificat pe chitarele aduse de colegi si colega noastra @guitar-grl, s-a cantat si " mini jam" cu statia portabila s lui @geliraden

 

eu nu am mai stat pana ce au plecat toti , am casa un santier .

 

Video-ul va fi prelucrat de Toni cand ajunge in germania si cumva o sa ni-l trimita .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Pana apare video-ul lui Toni cu Jam-ul, va prezint

, cand am stat cu totii la bere si am pus tara la cale.

 

Nu stiu daca e de interes pentru cei care nu au fost acolo, insa pentru cei prezenti poate fi interesant.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pentru film Andrei!

 

Mda, bine ca ai adus vorba... Referitor la filmari: trebuie sa va anunt cu mare parere de rau ca nu se poate folosi nimic! Sunt atat de intunecate incat nu se vede decat negru si cateodata apare Mircea Bunea in cadru, atunci cand statea sub becul acela din stanga scenei. E foarte regretabil, dar asta e situatia si nu se poate schimba.

 

Singura solutie ar fi sa incerc sa fac mp3-uri din filmari, sper sa reusesc fiindca nu am mai facut asta inca, am aflat insa ca se poate.

 

 

Si inca ceva: am ramas dator cu impresiile mele vis-a-vis de Summer Jam. Vor veni si ele cat de curand!

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Multumesc mult pentru film Andrei!

 

Mda, bine ca ai adus vorba... Referitor la filmari: trebuie sa va anunt cu mare parere de rau ca nu se poate folosi nimic! Sunt atat de intunecate incat nu se vede decat negru si cateodata apare Mircea Bunea in cadru, atunci cand statea sub becul acela din stanga scenei. E foarte regretabil, dar asta e situatia si nu se poate schimba.

 

Singura solutie ar fi sa incerc sa fac mp3-uri din filmari, sper sa reusesc fiindca nu am mai facut asta inca, am aflat insa ca se poate.

 

 

Si inca ceva: am ramas dator cu impresiile mele vis-a-vis de Summer Jam. Vor veni si ele cat de curand!

 

NU POT SA CRED! Auzi.. eu chiar sunt curios de fimul original. Daca poti, pune-l pe un server de sharing sau ceva ca sa pot sa-l downloadez si macar de amintire. Poate reusesc eu sa le mai luminez ca am un prieten care se stie la video editing.

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Daca nu sti/ai unde sa urci filmul, pot sa-ti dau un FTP privat unde poti sa faci upload. Buzz me pe privat si spune-mi ce dimensiune are ca sa stiu sa-ti fac loc.

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.