www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dragi Basisti


Guest Lupoaica
 Share

Recommended Posts

Guest Lupoaica
La mine chiar a fost nasol, a trebuit sa gasesc si baterist si basist doar ca sub 18 ani

 

pe mine nu ma intreseaza varsta sincer. sa stie sa cante, asta vreau.

pana acum am dat doar de oameni aroganti care se cred mari si tari cand de fapt nu sunt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica

daaa, sa vina junky inapoi :)

1. sunt destul pe putini basisti2. care sunt, sunt deja agatati prin trupemai astepta, ca n-ai sa gasesti asa de usorera pe xbass un anunt "basist caut trupa"
am vb deja cu el, si si-a gasit trupa. baiatul canta trash :)
Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
La mine chiar a fost nasol, a trebuit sa gasesc si baterist si basist doar ca sub 18 ani

 

eu de fapt te invidiez, ca nu cauta multa lume instrumentisti de varstele voastre. Adica daca gasesti un instrumentist nu prea exista riscul sa aiba deja trupa sau sa va lase balta pentru altii. In plus, daca la varsta aia deja stiu sa cante trebuie sa fie ceva de capul lor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest sageata

salutare.Sunt nou pe aici si ma intereseaza sa gasesc un basist.Activez o trupa de circa 2 luni.Eu sunt botosharu formatiei,iar trupa cu care cant acum este o adunatura din alte 4 trupe cu care am ami cantat.Ma intereseaza un basist,peste 16 ani.Experienta nu ma intereseaza.Orice zis basist trebuie sa stie cel putin minimul de bas.Id ul meu "dromighete".Valabil si pt alti instrumentisti,la clape si instrumente de suflat.MC, MULTA BAFTA!(numele meu:Adi).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
JunkYard..........INTOARCE-TE de unde esti dus :)

 

 

Na ca m-am intors. Abia acum am vazut mesajul tau. :) M-am apucat sa invat sa cant la bas. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest oraunu
pe mine nu ma intreseaza varsta sincer. sa stie sa cante, asta vreau.

pana acum am dat doar de oameni aroganti care se cred mari si tari cand de fapt nu sunt.

 

 

buna! la ce-ti trebuie basist?Desi m-am lasat de mult,parca mi-e dor de tot ce insemna repetitii,spectacole....

Imi este teama insa ca sunt prea batran si nu-mi mai sta bine orice! Naiba stie.....poate m-as baga la ceva care sa promita ceva serios,nu stiu!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Lupoaica

deci m-am lamurit, chiar e criza de basisti. ce am gasit pana acum ori nu erau seriosi, ori nu erau in stare sa tina macar un ritm de baza (da faceau floricele).

unde v-ati ascuns ma?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

asta este ..... cam o problema comuna,cea a vocalilor.Si basisti la fel,chill.Basist Amon la datorie:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.