www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Compozitie Proprie


Guest Lupoaica
 Share

Recommended Posts

Guest Lupoaica

E doar partea vocala. Nu imi dau seama ce ar merge la piesa asta (instrumental). Mi-a recomandat cineva vioara... nu stiu ce si cum. Any ideeas?

Si cum suna? Astept criticile de rigoare...

Prima varianta (1) e pe voce neincalzita dar se aude mai bine

Varianta a doua e din sala de repetitii, dupa 2 ore de cantat :) ignorati inceputul, nu stiu sa tai din melodie..

1_m_MP3.mp3

to_what_i_love_1.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica
well...inregistrrile sunt foarte noisy/dusty/whatever...nu se prea intelege ce canti :) ...dar ai o voce foarte buna :(

 

mersi :)

Nu am pe ce sa inregistrez din pacate , una din inregistrari e facuta cu telefonul mobil, cealalta cu un mp3 player la repetitie ... pana la studio mai e :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica
mediu ca skill,fara experienta,nu prea talentat ,dar accept sa dau proba . Poate fii o treaba temporara pana gasiti tobarul de care aveti nevoie.pot tine un ritm, daca va ajuta ,lasati mi un nr de tel si va sun. Dar fara trash ,speed si alte greutati ca ma depaseste. prefer heavy, sunt mai de moda veche deep purple, led zepp,iron,etc. din bucuresti.
Said he who wrote above

 

 

Uite o varianta a piesei cu clapa, facuta la canto.Suna relativ putin mai bine ca varianta fara nimic pe ea.

5_MP3_cut.mp3

Edited by Lupoaica
Link to comment
Share on other sites

Guest ludwig

mai oribil decat prima ,parca e o curca matoala. Nu ai nici o legatura cu muzica. Apucate repede de agricultura , poti canta si pe semanatoare sau la prasila .cu piesa asta am gonit toti sobolanii din subsol !

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica
mai oribil decat prima ,parca e o curca matoala. Nu ai nici o legatura cu muzica. Apucate repede de agricultura , poti canta si pe semanatoare sau la prasila .cu piesa asta am gonit toti sobolanii din subsol !

 

In momentul in care vei avea vreo tangenta cu muzica , ma va interesa parerea ta. Pana atunci, tine-o pentru tine. Si nu ma mai trimite de unde esti tu, ca nu ma intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

@total_offtopic (mai putin 3), fac pe lupu moralist (no pun intended), rog nu dati warn :)

 

1. @radu_i: troll but true

2. @lupoaica: "cine zice ala e" stiam ca se practica la gradinita.

3. @lupoaica: melodia e ok dar vocea e in alta parte; fa ceva cu ea sau apuca-te de altceva, falsezi si tonul e nasol.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica

prefer feedback de la cineva care chiar stie ce spune, nu de la indivizi de genul . N-am zis ca am o super voce, sunt la inceput,dar nici chiar asa.

Link to comment
Share on other sites

Said he who wrote above

Uite o varianta a piesei cu clapa, facuta la canto.Suna relativ putin mai bine ca varianta fara nimic pe ea.

 

nu iei aer cum trebuie , nu aia aer destul , odata cu scaderea debitului de aer se pierde energia vocii si cobori si inaltimea tonului, nu respecti ritmul ....mai trebuie sa exersezi DAR sa si auzi aceste deficiente ,sa fi constienta abea atuncea o sa poti progresa

 

dai inainte cu exercitiile , si canta din piept cu forta ..

 

vrei sa vezi cam cum se canta cauta Whitesnake , David Coverdale pe youtube

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica

mersi de sfat. sunt abia la a doua lectie de canto, inregistrarea cu clapa de acolo e. Am mult de munca, stiu asta, dar nu ma las asa usor :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ludwig
ludwig s-a ales cu un warn pentru trollism.

Daca nu iti place poti sa o spui si altfel.

 

 

multumesc. mi am schimbat parerea canta superb !

Link to comment
Share on other sites

Guest ludwig
In momentul in care vei avea vreo tangenta cu muzica , ma va interesa parerea ta. Pana atunci, tine-o pentru tine. Si nu ma mai trimite de unde esti tu, ca nu ma intereseaza.

 

 

Nu am zis ca am valoare muzicala . Mi am exprimat parerea ca simplu ascultator . Sau te adresezi numai muzicienilor ? De obicei un muzicant este ascultat si de public neavizat. Poate tu esti un caz special ! Nu vreau sa iti tai avantul dar trebuie sa fim realisti . Cred ca in cel mai fericit caz te ai orienta spre un instrument, cu voce te nasti nu poti sa o inveti,poti doar invata tehnica vocala si sa o cizelezi . Daca am fost sarcastic imi cer scuze ! Sper sa aud de tine !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest anghelescu

sincer...no offence...dar nici mie nu mi-a placut :) imi da impresia ca, canti fortzat....mai mult pe nas... , nu zic ca sunt de acord cu ludwig....dar cu susceptor sigur sunt...

mai exerseaza..in tot cazu

Link to comment
Share on other sites

oricum, n-ai putea sa inregistrezi cu altceva ?

de ex eu mi-am luat un mp3 player cu mufa de line-in care preia sunet din mixerul salii, ideea e sa se inregistreze sunetul de la microfonul salii, nu de la un microfon amarat.

 

am pus si o mica mostra sa vezi cum suna in principiu :)

cu_linein_de_la_mp3_player_la_iesire_mixer_1.mp3

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uite un feedback mai cinstit sa zic asha. Spui k faci canto si k esti abia la a2a lectie. Pana aici toate bune. Depinde cu cine faci si cu ce te va ajuta profesorul in muzica pe care vrei sa o canti. Insa nu te astepta la rezultate imediate si uimitoare, vei canta k lumea (corect si pe note) cam dupa un an de munca sustinuta. Ce canti tu acolo nu pare sa aiba prea mult feeling, chiar daca e balada. Mult succes la canto!! Mai vb..

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

+1 ofra haza

ar tb sa cauti ceva care sa fie numai al tau, sa te distinga de alti vocali, nu neaparat sa faci canto cu cineva care sa te invete sa canti corect si sa ajungi sa suni ca multi altii. sigur, asta e o etapa prin care tb sa treci, numai nu te opri aici.

cat despre comentariile de mai sus, sunt cel putin rautacioase, ai potential. nu-i adevarat ca a canta nu se invata, orice se invata si pt orice e nevoie de munca

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.