www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[imchiriez] Sala Echipata Complet Iasi


crv
 Share

Recommended Posts

Se pune la bataie o sala complet echipata, pentru repetat metale, hip-hoape, "bluzuri" si ce vreti voi. Lucrurile satu cam asa:

 

Suprafata totala: 64mp din care vreo 37mp sunt afectati salii prorpiu-zise iar restul e anticamera pentru fumat, incalzit, baut, etc.

 

-Anticamera e mochetata, are o foarte comoda canapea mare,masa ca pentru oameni gospodari si scaune de birou. Poze - indata.

 

-"Camera de racnit" e maricica, asa cum spuneam, e si ea complet mochetata. Cuviosii pereti sunt acoperiti cu burete de studio in proportie de 99,2% asa cum se poate tinereste observa in pozele de mai jos. Tavanul e deocamdata la stadiul de polistiren pentru ca noi bem si ne e lene sa mai stam cu zgaibele-n sus ca sa punem inca 40 de metri patrati de burete... Suna... ca in studio!

 

La capitolul echipament, cu smerenie va prezentam:

 

- 1 set tobe Sonor Stage cu cinele Meinl MCS si folii Remo Ebony (cam cele mai scumpe, nu ma pricep), pedala dubla DW4002 si o basculanta de stative

- 2 statii de chitara Hughes and Kettner Matrix100, 100W, 4 canale, footswitch, chorus, reverb, delay si ce muma-sa mai au pe ele, dif de 12".

- 1 statie de bass Warwick SweetTone 15.2, 15" diful, bass/treble boost, eq pe 7(parca) benzi, horn on/off, 150W si-o cana de decibeli.

- 1 clapa Yamaha DGX 220

- 3 microfoane Shure SM58 cu stative "girafa"

- procesor de "glasuri" Behringer Virtualizer Pro 2024

- compressor/gate Alesis (sa ma bateti ca nu mai stiu modelul)

- 1 mixer Alesis 12FXD (parca) canale USB cu bloc procesare voci

- 1 mixer Peavey PV20, 20 canale, USB, cu procesare voce

- 2 boxe Peavey ST15 de vreo 3 sute si ceva de wati bucata

- 1 amplificator putere cu putere maxima necunoscuta dar limitata la 2 x 600W

- 1 amplificator Tapco by Mackie de vreo 800W (care cred ca e pe drum)

- 1 chitara Jackson JS-1 h'albastra pentru cei mai sarmani

- 1 chitara Ibanez GSZ120BKN (noir) pentru cei mai sarmani

- 1 bass Fender Squier Jazzbass "pentru cei care n-are"

- 1 procesor Zoom G1x, "pentru cei care n-are"

- o suma de cabluri Cordial/Neutrik de 3m (ca sa nu prindem radio)

- corzi GHS

- standuri chitara/bass

- o foarte frumoasa vopsea oranj in anticamera, sugetiv intitualata "garantia veseliei"

 

Cateva poze:

sala4.jpg

sala3.jpg

sala2.jpg

sala1.jpg

 

 

Sala e deschisa mai oricand in urma unei voioase programari la 0749.205.688, tov. Mishu. Ne rezervam puterea de a decala anumite repetitii, de comun cord, intrucat aici repetam si cu Bucovina.

 

Tineretea maxima, la urma: pretul este de 30 RON/ repetitia de 2 ore (pentru chitari/bass de la noi se percep 5 lei in plus). Locatia - in spatele companiei Electra, pe Splai Drept, intre Tudor si MetalUrgie, pe jos, 10 minute din Tudor, linie dreapta, usor la vale.

 

O sa revin cu niste picturi din sala. Multam de atentie.

PS: inchiriem backline-ul la diverse ocazii (de tip concert) in Iasi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

arata mai mult a club ,nu a sala de "zbierete" :) si felicitarile mele...cand 'om trece prin iasi cu vreo cantare poate tragem si un zgomot de pahare in locanta dumitale.bafta si spor!rock on :)

Felicitari ptr sala pe care a-ti deschis-o.Pot sa spun ca din ce am vazut pana acum e o sala foarte bine dotata.Pacat ca nu sunt din Iasi ca sigur ma mutam la voi in sala :( .Multa BAFTA.
tot moldovean esti ma... :) ...nu ca ar fi ceva rau in asta....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Scuze ca scol din morti topicul, dar cred ca e mai politicos asa, decat sa deschi un altul. Un alt motiv e si aducerea de cinele Meinl pe tobe, precum si a unui sistem drum-rack cu o carca de stative si clame, de-ar avea lumea ce sa puna pe ele. In contonuare, asteptam instrumentistii din Iasi la munca.

Link to comment
Share on other sites

vreau sa va spun ca sunt inclusiv trupe din alte parti care vin sa repete la noi. Un exemplu e Ashaena, o trupa din Barlad, care tocmai scot primul album si pe care l-au chinuit intre peretii aia. Pretul e cam bataie de joc, sa fim sinceri, mai ales pentru o trupa de 4-5 membri. Ca arata a club...o fi si asa... o sa descarc de pe tel o poza facuta la noi la sala..ca sa vedeti ce se poate intampla cand nu esti atent :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Tavy_tobe
da mai e valabil,si chiar s a luat aparatura noua(pentru inregistrat material demo sau chiar album),pretul e de 40 ron pentru 2 ore.

 

neata...am inteles de la un "preten" ca faceti ceva renovari pe acolo...cam pe cand ar fi gata?

am vrea sa facem si noi niste treaba la voi acolo...suntem tot din iasi...niste baieti talentati (zic eu) si dornici de treaba...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.