www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce chitara sa imi iau?


Guest juvina
 Share

Recommended Posts

daca te intereseaza...eu am de vanzare o copie de gibson SG cu doua doze duble ( humbuckere ). are un an vechime si e in stare foarte buna.

si mai vand si un procesor korg ax100g. e un procesor bun si poti sa scoti niste sunete chiar misto ptr rock.

chitara o dau cu 220 euro si proc cu 100 euro. cauta pe net preturi la procesor si o sa vezi ca nu gasesti altceva mai bun la pretu asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

Eu am js 30 si sunt multumit de ea... suna destul de bine.. pt o chitara de 300 euro...

 

Eu zic asa poti sa-ti iei un squier si un v-amp 2 si esti aranjat........momentan

 

Va trebui totusi sa inlocuiesti in timp sistemul tau philips 2.1 etc,, cu un combo de chitara....

 

Ceva de 15-30 w sunt suficenti pt acasa sau la o cantare cu prieteni....

Link to comment
Share on other sites

Eu am js 30 si sunt multumit de ea... suna destul de bine.. pt o chitara de 300 euro...

 

Eu zic asa poti sa-ti iei un squier si un v-amp 2 si esti aranjat........momentan

 

Va trebui totusi sa inlocuiesti in timp sistemul tau philips 2.1 etc,, cu un combo de chitara....

 

Ceva de 15-30 w sunt suficenti pt acasa sau la o cantare cu prieteni....

Da sunt aranjat...momentan, dar m-am gandit sa mai strang 2 milioane si sa imi iau un js 30 si un v-amp2 si cred ca e o chombinatie buna.De ce sa imi iau squier si peste un an sa imi iau alta cand pot sa imi iau un Jackson.Stiu ca puteam sa imi iau ceva si mai bun la SH dar prefer ceva nou.

Link to comment
Share on other sites

juvina eu zic clar sa incerci sfatul lui cristi ..

intra pe www.grosmann.ro si uitate la chitarile alea..

sunt facute de el si din cate am auzit sunt superioare altor instrumente (squier ibanez jackson etc) in aceeasi gama de pret sau chiar putin mai sus..daca esti din bucuresti nu te costa nimic sa incerci..si poti lua cu tine pe cineva mai experimentat sa aleaga..

cred ca e o solutie excelenta!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest juvina

Ma dar ce efect merita ca am auzit ca v-amp2 nu are distors si nu e bine pt mine.Vreau sa mearga si la rock, metal dar si la ceva mai clasic.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca faci greseala cu Jackson.. nu prea au sunet finutz.

Stiu ca tu vrei sa canti rautati.. dar finete tot iti trebuie in sunet.

Si sunt ceva mai incomode ca Ibanez la mana, nu la fel de rapid griful.. la ce stau mai bine este Floydul .. adica e mai stabil si deci nu prea se dezacordeaza.

Si eu iti sugerez tot un Squier, Ibanezul de la Benson.. sau de ce nu un Grossman.

Cred ca nu te intereseaza atat de mult sa scrie nush ce firma pe chitara.. si din cele auzite de mine (eu nu le-am probat personal desi intentionez) Grossman chiar sunt facute super frumos si ingrijit.

Si astfel iti iei o chitara ieftina si de calitate.. cu doze de firma .

 

 

Asa ca think about it cu Jackson. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest juvina

Eu zic ca faci greseala cu Jackson.. nu prea au sunet finutz.

Stiu ca tu vrei sa canti rautati.. dar finete tot iti trebuie in sunet.

Si sunt ceva mai incomode ca Ibanez la mana, nu la fel de rapid griful.. la ce stau mai bine este Floydul .. adica e mai stabil si deci nu prea se dezacordeaza.

Si eu iti sugerez tot un Squier, Ibanezul de la Benson.. sau de ce nu un Grossman.

Cred ca nu te intereseaza atat de mult sa scrie nush ce firma pe chitara.. si din cele auzite de mine (eu nu le-am probat personal desi intentionez) Grossman chiar sunt facute super frumos si ingrijit.

Si astfel iti iei o chitara ieftina si de calitate.. cu doze de firma .

Asa ca think about it cu Jackson. :)

Pai chitara ca chitara da ce multiefect sa imi iau pana in 5000000 ?

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

sau un V-amp 2 (are distors, uita-te AICI sau vb direct cu felix de ala) la mana a 2-a

sau chiar un x-vamp

 

sau poate te intereseaza un Roland GP-16 la 5 mil negociabil. mai multe detalii despre Roland AICI

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

stiu asta, eu m-am referit la faptul sa vb cu tine in leg cu v-amp-ul, pt ca el zicea ca nu are Drive pi el, in alta ordine de idei sa ii esplici care-i treaba cu el, :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

In locul unui Zoom 505II poti incerca un Digitech(nush exact modelul) entry level, care e cu 20RON mai scump decat Zoom-ul, dar tind sa cred ca e mult peste calitativ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.