www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schecter La Mc Music


Guest cooasha
 Share

Recommended Posts

On topic - Daca eu vreau sa cumpar totusi un Schecter C1 Classic in Romania din magazin ce fac ?

 

1. Astept sa se vanda setul de 70 de chitare, iar dupa aceea sa ma rog sa aduca si Classicul ?

2. Vb cu "domnul" Jack sa-mi aduca pe comanda si ma astept la un pret corespunzator (+ 3000 Ron), fara posibilitatea sa-mi aleg dintr-un lot ?

3. Imi cumpar un Elite ? :)

4. Emigrez in state ? :)

Edited by smaug
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest cooasha

pai si pe mine ma interesa un Damien 6, dar nu au adus si daca o sa aduca, mi-e frica tare de pret....asa ca ..te reorientezi...asta daca ai de unde sa alegi..

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

marele defect al astora de la mc music e ca actualizeaza stocul din an in paste. Daca nu gasesti ce vrei la ei, mai bine te reorientezi sau iti iei din alta parte

Link to comment
Share on other sites

sunt mult mai viabili in a-ti trimite un instrument care nu o sa iti placa,asta in cazul in care ajunge intreg pana la tine.

Iata un exemplu care mi s-a intamplat IERI

Am comandat prin Ursu(tot respectul)un toc pentru Les Paul,de la ,de altminteri renumita firma de toace SKB.Este un toc de Les Paul,da,care ,scrie Thomann,se potriveste pentru TOATE les paulurile,atat cele originale,cat si copiile.Este un toc din plastic,care parea solid in poza,si pe care l-am luat ca sa nu belesc tocul de la Custom Shop,ca nu pot sa comand altul daca l-am ferfelit.Bun,vine tocul,si GoldTopul meu NU INCAPE IN EL.Zic,@##$%$^ si incerc sa bag Standardul,care pare mai subtire putin,zic,asta e,o sa belesc tocul de la Standard,ca din ala normal de Gibson pot sa mai comand(mai bine comandam direct de ala).Surprise:NICI Standardul nu incape,Overdrive imi zice:forteaza-l putin,ca isi da drumul.Bag la loc Gold Topul,fortez putin,si tocul SE CRAPA in lung.

Thank YOU Mr,Hans Thomann,100 de euro s-au supt putin din buzunarul meu.

Poate la chitari o fi altfel,o fi de mai buna calitate :) Ca fapt divers,25% din specificatiile pentru Gibson si/sau Epiphone de pe siteul lui Thomann sunt GRESITE.

HHAPPY BLIND BUYING va doresc

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

cu tot respectul

 

cand o sa fie rentabil sa-mi iau din tara scule...orice scule, nu numai ce vor retailerii sa vanda...si cand nu o sa-mi fie scarba sa intru intr-un magazin de instrumente la noi, atunci o sa-i bag p'aia de la Thomann undeva

 

dar pana atunci prefer sa comand de la ei sau de la alte magazine de afara.

 

Parerea mea este ca in loc sa convingeti lumea ca e mai ok sa cumpere de aici decat din alta parte, mai bine s'ar lua in considerare sfaturile si plangerile cumparatorilor, s-ar oferi servicii ireprosabile si atunci cu siguranta nimeni nu s'ar mai complica sa cumpere de la Thomann sau sa se complice si mai mult cu Music 123.

Link to comment
Share on other sites

sunt mult mai viabili in a-ti trimite un instrument care nu o sa iti placa,asta in cazul in care ajunge intreg pana la tine.

Iata un exemplu care mi s-a intamplat IERI

Am comandat prin Ursu(tot respectul)un toc pentru Les Paul,de la ,de altminteri renumita firma de toace SKB.Este un toc de Les Paul,da,care ,scrie Thomann,se potriveste pentru TOATE les paulurile,atat cele originale,cat si copiile.Este un toc din plastic,care parea solid in poza,si pe care l-am luat ca sa nu belesc tocul de la Custom Shop,ca nu pot sa comand altul daca l-am ferfelit.Bun,vine tocul,si GoldTopul meu NU INCAPE IN EL.Zic,@##$%$^ si incerc sa bag Standardul,care pare mai subtire putin,zic,asta e,o sa belesc tocul de la Standard,ca din ala normal de Gibson pot sa mai comand(mai bine comandam direct de ala).Surprise:NICI Standardul nu incape,Overdrive imi zice:forteaza-l putin,ca isi da drumul.Bag la loc Gold Topul,fortez putin,si tocul SE CRAPA in lung.

Thank YOU Mr,Hans Thomann,100 de euro s-au supt putin din buzunarul meu.

Poate la chitari o fi altfel,o fi de mai buna calitate :) Ca fapt divers,25% din specificatiile pentru Gibson si/sau Epiphone de pe siteul lui Thomann sunt GRESITE.

HHAPPY BLIND BUYING va doresc

 

Asa s-a fript si Stanescu acum 3 luni. A luat tot SKB ptr Les Paul pe comanda si nu se potrivea in el nici Goldtopul meu nici o copie ptr care luase el tocul...

Link to comment
Share on other sites

Asa s-a fript si Stanescu acum 3 luni. A luat tot SKB ptr Les Paul pe comanda si nu se potrivea in el nici Goldtopul meu nici o copie ptr care luase el tocul...

TKL sau Warwick

am la LP cutie(sau toc sau sarcofag, cum vreti voi sa-i ziceti) de la Warwick (Rockcase) si e beton

la fel si TKL

pe amnadoua le-a testat piticu meu suindu-se pe ele si sarind (uhhh, mie mi-a stat inima in clipa aia....)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest luci
sunt mult mai viabili in a-ti trimite un instrument care nu o sa iti placa,asta in cazul in care ajunge intreg pana la tine.

Iata un exemplu care mi s-a intamplat IERI

Am comandat prin Ursu(tot respectul)un toc pentru Les Paul,de la ,de altminteri renumita firma de toace SKB.Este un toc de Les Paul,da,care ,scrie Thomann,se potriveste pentru TOATE les paulurile,atat cele originale,cat si copiile.Este un toc din plastic,care parea solid in poza,si pe care l-am luat ca sa nu belesc tocul de la Custom Shop,ca nu pot sa comand altul daca l-am ferfelit.Bun,vine tocul,si GoldTopul meu NU INCAPE IN EL.Zic,@##$%$^ si incerc sa bag Standardul,care pare mai subtire putin,zic,asta e,o sa belesc tocul de la Standard,ca din ala normal de Gibson pot sa mai comand(mai bine comandam direct de ala).Surprise:NICI Standardul nu incape,Overdrive imi zice:forteaza-l putin,ca isi da drumul.Bag la loc Gold Topul,fortez putin,si tocul SE CRAPA in lung.

Thank YOU Mr,Hans Thomann,100 de euro s-au supt putin din buzunarul meu.

Poate la chitari o fi altfel,o fi de mai buna calitate :) Ca fapt divers,25% din specificatiile pentru Gibson si/sau Epiphone de pe siteul lui Thomann sunt GRESITE.

HHAPPY BLIND BUYING va doresc

 

 

man, am io SKB si-mi incape les paul-ul cu 7 corzi in el fara probleme, acum sincer al meu ii luat din state nu din thomann, si nici nu stiu daca este exact acelasi model ca al tau, dar totusi al meu o fost bun. uite aici o poza

post-1305-1183980349_thumb.jpg

post-1305-1183980710_thumb.jpg

Edited by luci
Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

mah, care lucrati acolo: reducerile alea de 25% sunt pentru toate sau doar pentru ce ne afisati colo, respectiv Aria si 2 Koarge :) ? ca 25 % dintr-un Ibanez RG350DX-WH suna...tasty!

da ma indoiesc...:)

Link to comment
Share on other sites

Ma intreb cum din atatia bogatasi si business men-i locali nu le pica ideea sa deschida un fel de Thomann romanesc. Cu contracte direct cu producatorii. Fac pariu ca de la noi ar lua bulgarii, moldovenii, ucranienii, turcii, etc. Nu mai zic romanii care se uita si la 10 lei...ca de...bei o bere si-ti iei un pac de tutun de ei.

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

hai ma unu, care stie, sa sara cu raspunsul: reducerea aia se aplica tuturor sculelor sau doar celor care zac uitate si trebe sa se vanda ca altfel expira :) ?

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
hai ma unu, care stie, sa sara cu raspunsul: reducerea aia se aplica tuturor sculelor sau doar celor care zac uitate si trebe sa se vanda ca altfel expira :) ?

 

Doar pentru ce scrie in banner...

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

sper ca acest topic sa fi contribuit catusi de putin la aceasta masura!!!! :):):)

sau ma imbat cu apa rece....:()

Link to comment
Share on other sites

Guest Calin
sper ca acest topic sa fi contribuit catusi de putin la aceasta masura!!!! :):):)

sau ma imbat cu apa rece....:()

Sigur ca topicul a contribuit. Asa cum am zis si alta data, am preferat sa nu vindem acest prim lot de chitare Schecter fara a fi testate de cati mai multi chitaristi. Stiti cum e "multi cunoaste, putini stie".

 

Orice sugestie, propunere, idee a voastra, o voi lua in considerare la modul cel mai serios, in ideea de a ne imbunatatii serviciile.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Sigur ca topicul a contribuit. Asa cum am zis si alta data, am preferat sa nu vindem acest prim lot de chitare Schecter fara a fi testate de cati mai multi chitaristi. Stiti cum e "multi cunoaste, putini stie".

 

Orice sugestie, propunere, idee a voastra, o voi lua in considerare la modul cel mai serios, in ideea de a ne imbunatatii serviciile.

 

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest radioman

Luat Schecther Omen 6 Diamond series din Constanta si a fost OK la magazin.

Plus ca obiectul s-a ieftinit cu 100 ron, adica acum e 1200.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

S-au redus preturile definitiv la toate modelele si sunt cele afisate pe site. C1 Classic e doar pe ANTQ (cea mai misto culoare dupa parerea mea)

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

S-au redus preturile definitiv la toate modelele si sunt cele afisate pe site. C1 Classic e doar pe ANTQ (cea mai misto culoare dupa parerea mea)

Saru' mana, boierule! Sa vedem ce gasim prin portofel acu'... :)

 

Later: Pai stai asa... 2400 RON (1000 de coco) e pretul de pe site. Hmmmm.... :) Vedem...

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

sunt mult mai viabili in a-ti trimite un instrument care nu o sa iti placa,asta in cazul in care ajunge intreg pana la tine.

Iata un exemplu care mi s-a intamplat IERI

Am comandat prin Ursu(tot respectul)un toc pentru Les Paul,de la ,de altminteri renumita firma de toace SKB.Este un toc de Les Paul,da,care ,scrie Thomann,se potriveste pentru TOATE les paulurile,atat cele originale,cat si copiile.Este un toc din plastic,care parea solid in poza,si pe care l-am luat ca sa nu belesc tocul de la Custom Shop,ca nu pot sa comand altul daca l-am ferfelit.Bun,vine tocul,si GoldTopul meu NU INCAPE IN EL.Zic,@##$%$^ si incerc sa bag Standardul,care pare mai subtire putin,zic,asta e,o sa belesc tocul de la Standard,ca din ala normal de Gibson pot sa mai comand(mai bine comandam direct de ala).Surprise:NICI Standardul nu incape,Overdrive imi zice:forteaza-l putin,ca isi da drumul.Bag la loc Gold Topul,fortez putin,si tocul SE CRAPA in lung.

Thank YOU Mr,Hans Thomann,100 de euro s-au supt putin din buzunarul meu.

Poate la chitari o fi altfel,o fi de mai buna calitate :) Ca fapt divers,25% din specificatiile pentru Gibson si/sau Epiphone de pe siteul lui Thomann sunt GRESITE.

HHAPPY BLIND BUYING va doresc

 

Eu mi-am luat de la Thomann tocul asta http://www.thomann.de/de/adam_hall_gclp01_...er_lp_style.htm si Epi-ul Les Paul Custom sta foarte bine in el. Din cate imi dau seama e facut de Adam Hall ceea ce nu e un lucru rau - este unul din producatorii germani de profile de rack si scena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.