www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Best Acoustic Guitar Brand!


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Originally posted by felix

Eu unul nu votez... dar va intreb pe voi ceva: pe cate dintre marcile alea de chitari ati pus mana vreodata? Ar fi bine sa nu catalogati o firma sau un produs doar din auzite sau din ce se scrie pe net. Test, retest, compare than post ;)

 

Sunt de-acord. Nici eu nu am testat nici una din firmele de mai sus pentru ca e greu in Romania, fiind stangaci, sa gasesti in magazine chitare pe stanga si sa le poti testa. Eu votasem Fender pentru ca am auzit de la f. multa lume pe care o cunosc ca sunt bune, dar, intr-adevar, dupa parerea mea proprie si personala, nu pot sa spun concret care firma e mai buna pentru ca nu stiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

vorbiti de acustice sau si acustice/electrice??

eu tot zic ca ovation (si variantele) sunt de departe cele mai tari, dar asta depinde foarte mult si de ce vrei sa canti. doar zdranga-zdranga schimba oarecum situatia (la o adica poti sa iti iei si o hora :))

Link to comment
Share on other sites

da, recunosc, dar totusi, 80.000$ ... hai sa vorbim de chestii accesibile. la pretul asta oricum, prost nu prea are cum sa sune.

si, da, si mie mi se pare cam baltzata, dar daca ar fi sa o am in colectia mea, nu as zice nu :)

Link to comment
Share on other sites

Banui ca nu-i vorba numa de acustice aici ci si de clasice...

 

Ba...io am cantat numa pe romanesti...(acustice+clasice)...si tine foarte mult de bafta cand cumperi una...astea de azi sunt de calitate tare indoielnica...am pus mana pe cateva chitari luate acu 1-2 ani...si pur si simplu nu mai poti canta pe ele :)...grif strambat=> corzi departate de grif=> falsat...

 

Eu am avut bafta de chitara mea clasica...are 8 ani si se tine al dracu de bine :)...

In general Reghinu face chitari bune numa pt export...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.