www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantari la metrou :D


Stefan

Recommended Posts

Ma gandeam acum ca am mai vazut pe unii pe altii care mai cantau la metrou. Era odata, asta vara, un tip care canta un fel de Elvis la metrou la muncii. Il vedeam aproape zilnic. Dar apoi nu a mai fost. Ultima chestie pe care am vazut-o era un tip cu o mandolina care canta la intrarea de la metrou de la Timpuri Noi. Chiar mi-a atras atentia mandolina aceea, suna chiar frumos. Voi ati incercat sa cantati la metrou, sau pe Lipscani sau ceva de genu, oricum sa incercati sa scoateti un ban in felul acesta? Curiozitatea m-a impins in a deschide acest thread. Sunt curios ce raspunsuri o sa-mi dati. :)

Link to comment
Share on other sites

Tare rau. Io cred ca de as canta pe hol m-ar lua aia la suturi:

1. deoarece cant infetct :)

2. ca sunt prea multi idioti in liceul meu :)

3. Nu cred ca as strange mai mult de 50 de mii.

In alta ordine de idei cand se face mai frumos pe afara si mai cald, daca se va face, tragem o tura prin parc cu chitarele ?

Mai spre primavara asa, ca acum e sesiune etc. Bafta again la examene (si frate-miu are azi unu asa ca va tin pumnii stransi la toti :) )

Link to comment
Share on other sites

Ce rau esti :) Iti dai seama ca glumeam cu liceul, n-as canta acolo nici mort. Prea multi tampiti care nu stiu ce inseamna muzica, chitara si viata :) Pai sa iti iei acustica. Nu ziceai ca vrei un double-six, sau ala era pentru trupa? ei oricum pana vine primavara mai e timp si avem timp sa mai invatam (ce sa invatam nu zic, decideti voi :))

Link to comment
Share on other sites

Eu am mers cu colindul acum 6 ani... eram in anul 2 de facultate in Politehnica. Pot sa va spun ca am castigat in 8 zile 1 mil. lei si ca din bani aia am mers la munte cu pretena de atunci (am platit eu totul) si mi-am luat si un walkman bengos pe care evident am reushit sa-l stric. Cred ca daca ash mai merge acum cu colindul de sarbatori, ash scoate linishtit cam 10 mil. intr-o saptamana. Secretul e sa ai doua fete cu voci mijto, sa sti unde sa mergi si sa ai curaj sa infrunti populatia ostila :).

 

Later edit: in liceu mergeam aproape zilnic cu chitara la scoala dar nu cantam pentru bani... ultima oara cand am fost a ieshit un scandal si au vrut sa ma exmatriculeze si mi-au interzis sa mai aduc instrumentul in liceu. Oricum unde am facut eu liceul erau numai rockeri atunci si multi cantau la chitara (printre ei era si Matei de la Bere Gratis - e cu 1 an mai mare decat mine -, Marius (chitara bas) de la trupa Asha - fost prin Talisman, Sarmalele Reci, Saga etc. -, o tipa Natasha care acum preda chitara in Germania. Din pacate doar pe ei mi-i amintesc dar cu siguranta au fost mai multi.

Link to comment
Share on other sites

Later edit: in liceu mergeam aproape zilnic cu chitara la scoala dar nu cantam pentru bani... ultima oara cand am fost a ieshit un scandal si au vrut sa ma exmatriculeze si mi-au interzis sa mai aduc instrumentul in liceu. Oricum unde am facut eu liceul erau numai rockeri atunci si multi cantau la chitara (printre ei era si Matei de la Bere Gratis - e cu 1 an mai mare decat mine -, Marius (chitara bas) de la trupa Asha - fost prin Talisman, Sarmalele Reci, Saga etc. -, o tipa Natasha care acum preda chitara in Germania. Din pacate doar pe ei mi-i amintesc dar cu siguranta au fost mai multi.

Stii cat mi-as dori sa pot sa merg si eu cu chitara in fiecare zi? :) Dar bineinteles ca nu pot din cauza multor dobitoci care habar n-au si vin la mine si fac misto (nu asta m-ar deranja, ci ca sunt in stare sa imi ia chitara si eventual sa bage un pumn in ea :) ) si mai ales ca nu prea am ce sa le fac. Cunosc o profa din liceu dar nu e de ajuns :). God i hate those people :( De interzis nu mi-ar interzice, ca as gasi ce sa le zic, ca sa pot sa o aduc. Am fost de vreo 10 ori cu chitara si nu mi-a zis nimeni nika. Din pacate insa sunt putini care canta (vreo 10 maxim ). Asta e, life sucks. M-as duce cu chitara ca sa invat de la colegul meu care stie destul de bine, si ca sa mai tragem o cantare in parculetul de langa caragiale B)

Link to comment
Share on other sites

lol, cum sa iei atitudine, ca daca comentezi cva, vin cu fratii si cu neamurile dupa ore si cu siguranta iti sparg chitara ... :) :). haha.. lol, la mine in lic, daca am vazut 5 persoane cu tricouri cu vro formatie rock. poate si pt ca regulamentul interzice sa venim la sc cu tricouri cu satanisti daia care omoara oameni. lol ce prosti. apropo, cearny, ala din poza ta, cu flyin` v u, nu are chitara cam mare? ca mie asa mi se pare. lolz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest DarkMan2004
poate si pt ca regulamentul interzice sa venim la sc cu tricouri cu satanisti

 

:) io ma duc la liceu cu hanoracul cu slipknot su semnul ala care seamana cu pentagrama (numai ca are 9 colturi in loc de 5)...

Link to comment
Share on other sites

mai la ce liceu inveti hihi? la noi nu ne zice nimeni nika, eu invat in Colegiul National I.L. Caragiale.. vai de mama lui, ne batem pe scaune, banci si alte d-alea.. numai colegiu nu e.. :) .. mie nu-mi place sa ma imbrac asa ... dar sunt unii cu lanturi geci de piele, etc.. si vad ca nu le zice nika (si mai au si plete :) )..

Link to comment
Share on other sites

Stiu Proof ca si la "Colegiul" meu tot la fel facem, ne batem, dp' aceea ne impacam, fetele stau in bratele noastre de fata cu profesorii (unii chiar ii mai si injura :) serios) oricum misto tare. Nici mie nu-mi place sa ma imbrac cu tricouri negre, semne satanice etc. (plus ca negrul e mult prea monoton :) ) Apropo eu am facut vreo 6000 cantand acu' vreo 4 luni (ca sa ma opresc) dar am fost dezamagit ca fetele n-au fost prea impresionate (fetele ramantot fete :) ) Oricum am progresat enorm de atunci :(

Link to comment
Share on other sites

razvan... in liceul meu nu se face asa ceva... si sincer daca as auzi cred ca... m-as impusca :). nu, e serios.. cand se face treaba se face, acu daca si vrei.. profii sunt ok.. sunt si profi misto (de ex cel de ist. am jucat ping-pong, am baut bere cu el, am jucat biliard, baschet... am tras cantari etc, profei de engleza i-am cantat (nu eu, ci colegul meu) Hotel California si a.s.m.d).. oricum ideea era ca nu sunt regulamente din astea.. ci sa vii decent imbracat , sa nu ai culori care sa sara in ochi (dar nu prea se mai tine cont nici de asta... ) si cam atat... bafta

 

addicted.. pentru unii sa stii ca e mai "cool" asa... spre fericirea mea nu se intampla chestii d-astea la mine .. desi au fost cateva tentative :))

Link to comment
Share on other sites

Baieti va rog frumos sa nu ma credeti un "zmecher" ca nu sunt dar vroiam sa spun ca sunt si "zmecheri" care injura profesri, le mai fac " poante etc. (orice padure are uscaturile ei nu?). Oricum Proof eu nu cred ca liceul tau este unul de sfinti, chiar tu ai spus ca sunt o gramada de "zmecheri" si nu mai stiu eu ce, asa ca te rog frumos NO COMMENT :)

P.S. Hai mai bagati post-uri ca-mi pac dezbaterile astea :)

Link to comment
Share on other sites

1. n-am zis ca liceul meu e sfant... si de fapt nici nu e.. doar ca in clasa mea asa ceva nu se intampla ceea ce este incurajator.

2. si daca sunt smecheri.. ce, eu trebe sa am de-a face cu ei? nu nene... pe ei ii las in prostia lor si eu imi vad de treaba mea.. ceea ce te-as sfatui si pe tine sa faci..

3. no comment la ce? :)

4. am inceput sa devin offtopic asa ca ma opresc aici.. oricum daca mai vedeti din astia care canta pe undeva sa dati de stire.. :-) cand o sa fie mai cald cred ca or sa apara mai multi. see ya

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest rhcp_guitarist

Mda....dupa kum stii si tu stefan,si eu sunt la caragiale.sunt destui care canta la chitara(stiu 4, deocamdata!).ar trebuie sa te doara fix in pix de ceilalti :)

totul va fi bine si apropo nu-s asa de rai astia din cara,tre sa le arati k nu-s mai altfel dekat noi. :)

 

 

P.S. da-mi doamne putere sa cant bine la chitara!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Eu as canta odata la metrou (daca s-ar gasi in oraselul meu :) )sau in parc dar mi-ar fi cam rusine si teama ca nu cumva s-o dau i bara la cantat (nu prea ma simt in largul meu cu atatea priviri atintite asupra mea). Voi astia mai experimentati cand ati cantat pentru pria oara live in parc? Hai deti copii, laudati-va!

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Stiu k titlul este cantari la metrou,dar vream sa zik k langa mine,in dorobanti,langa banca,de fiecare data cand merg spre liceu,canta un grup de baieti super draguti,de vreo 20 de ani k paru lung,au niste chitari!!!!imi face placere sa-i ascult,imi fak viata mai dulce la scoala! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.