www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Incepator-caut Pack Epiphone


Guest Clueless
 Share

Recommended Posts

Guest Clueless

Salut!In primul rand imi cer scuze daca exista un topic asemanator si nu l-am vazut.

Trecand la subiect,sunt incepator..si dupa mai multe "cercetari" am ajuns la concluzia ca vreau un Epiphone Les Paul S II.Ideea este ca am vazut afara pack-uri,care sunt relativ ieftine.Epiphone Les Paul Special II Players Pack mi-a atras privirea,insa nu l-am gasit inca in Romania.(costa 200 $)

Acum intreb,daca nu pot sa gasesc un pack Epiphone,unde pot sa gasesc doar chitara,la un pret relativ accesibil(nu peste 200$)?->sunt din Bucuresti.

Acum stiu ca voi fi intrebat cam ce gen vreau sa cant.Ceva similar celor de la Revis.am vazut ca au fost incadrati la post-grunge.Daca ephipone nu e chitara buna pentru acest gen,astept sugetii.Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Salut!In primul rand imi cer scuze daca exista un topic asemanator si nu l-am vazut.

Trecand la subiect,sunt incepator..si dupa mai multe "cercetari" am ajuns la concluzia ca vreau un Epiphone Les Paul S II.Ideea este ca am vazut afara pack-uri,care sunt relativ ieftine.Epiphone Les Paul Special II Players Pack mi-a atras privirea,insa nu l-am gasit inca in Romania.(costa 200 $)

Acum intreb,daca nu pot sa gasesc un pack Epiphone,unde pot sa gasesc doar chitara,la un pret relativ accesibil(nu peste 200$)?->sunt din Bucuresti.

Acum stiu ca voi fi intrebat cam ce gen vreau sa cant.Ceva similar celor de la Revis.am vazut ca au fost incadrati la post-grunge.Daca ephipone nu e chitara buna pentru acest gen,astept sugetii.Multumesc.

 

user-ul midnight_rider te poate ajuta, cunoscut si sub numele de Rares Totu

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa te feresti de "pack"-uri. Chiar daca iesi putin mai scump cumparand amp-ul si chitara separat ai mai multe optiuni!

Chitare in Bucuresti gasesti la Magazinul Muzica(pe calea victoriei aproape de Sala Palatului), la Guitar Shop (pe Stirbei Voda tot aproape de Sala Palatului) , la Grosmann (undeva pe langa Piata Romana strada Drobeta), Magazinul Rapsodia (pe langa Piata Alba Iulia) si probabil ca mai sunt si altele dar nu imi vin acum in minte.

Din cate am vazut Epiphone este de gasit la Guitar Shop.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

@cosu: in ceea ce priveste epiphone la guitar shop, nu prea exista, adica din cand in cand mai prinzi un epiphone, un esp etc. dar nu in mod constant. Cred ca le comanda baietii special pentru ei si daca nu le plac le baga in magazin. I-am intrebat la un moment dat daca o sa faca si reprezentanta gibson/epiphone si mi-au zis ca nu pot, pentru ca sunt totusi sunt reprezentanta fender/jackson/gretsch/digitech etc. altfel spus: "concurenta"

Link to comment
Share on other sites

@cosu: in ceea ce priveste epiphone la guitar shop, nu prea exista, adica din cand in cand mai prinzi un epiphone, un esp etc. dar nu in mod constant. Cred ca le comanda baietii special pentru ei si daca nu le plac le baga in magazin. I-am intrebat la un moment dat daca o sa faca si reprezentanta gibson/epiphone si mi-au zis ca nu pot, pentru ca sunt totusi sunt reprezentanta fender/jackson/gretsch/digitech etc. altfel spus: "concurenta"

Nu stiu cat de multe instrumente au pe stoc dar le aduc oficial. That's all i need to know.

Link to comment
Share on other sites

Guest Clueless

Ok,o sa tin minte ce mi-ai zis in legatura cu pack-urile.Ideea este ca vreau sa invat sa cant bine,apoi sa fiu sigur ca merita sa dau mai multi bani pe o chitara mai buna...desi ceva imi zice ca ar trebui sa fac asta de la inceput.Repet,daca stiti vreo chitara mai buna,va rog sa va spuneti parerea.

Edited by Clueless
Link to comment
Share on other sites

@cosu: in ceea ce priveste epiphone la guitar shop, nu prea exista, adica din cand in cand mai prinzi un epiphone, un esp etc. dar nu in mod constant. Cred ca le comanda baietii special pentru ei si daca nu le plac le baga in magazin. I-am intrebat la un moment dat daca o sa faca si reprezentanta gibson/epiphone si mi-au zis ca nu pot, pentru ca sunt totusi sunt reprezentanta fender/jackson/gretsch/digitech etc. altfel spus: "concurenta"

Sunt acum la Guitar shop 3 Epiphone-uri (cred ca les paul standard). ESP nu au adus, doar LTD, si din astea doar modelele cele mai proaste.

Link to comment
Share on other sites

Guest Clueless

NU stiu ce este exact cu acele "Talenturi".Am observat ca au si un pack...dar momentan il evit si pe el.Poate o sa gasesc ceva mai bun.Mai astept putin.

Link to comment
Share on other sites

io zic ca daca esti incepator poti sa-ti iei o chestie mai eftina...ceva pe care sa inveti...si de care sa nu-ti para prea rau, daca cumva constati ca nu-ti place sa canti si te lasi de meserie.cel mai bine ar fi daca ai exersa la inceput pe acustica...iti va fi mai usor sa pui mana pe o electrica dup-aceea...

arunca un ochi si pe la sectiunea de publicitate...poate gasesti ceva p-acolo :)

Link to comment
Share on other sites

Chiar si la Thomann,Special II Ebony Black,cea mai ieftina varianta a acestui model ,e 179 de euro,adica aprox.240 de dolari.Poti sa cumperi cu incredere atat de la Guitar Shop cat si de la Muzica,de la parter,ca la etaj la Zapada e 12 milioane :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.