www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitari Second Hand La Preturi Bune


s0rin
 Share

Recommended Posts

Tin sa aduc la cunostinta celor interesati de chitari second hand , la preturi bune ( si am vazut la "Mica Publicitate" ca sunt destui) ,ca din cand in cand se fac vanzari de astfel de instrumente.Ultima vanzare a avut loc acum trei zile (imi cer scuze ca anunt cu intarziere , insa promit ca data viitoare sa o fac din timp).Cam ce s-a vandut si la ce preturi , puteti citi in continuare. Citez:

 

"A guitar owned by Jimi Hendrix was sold for $480,000.

 

Music Rising was co-founded by The Edge, the U2 guitarist who donated his favorite instrument, a 1975 Gibson Les Paul that he has played for years. The guitar had been expected to bring $60,000 to $80,000, but it went for $288,000, including the commission.

 

Other highlights included a pair of sunglasses donated by Bono that went for $24,000, a guitar from Bob Dylan that sold for $192,000 and a guitar from Paul McCartney that brought in $81,600."

 

Informatia completa este aici: http://www.sun-sentinel.com/sns-ap-people-...1&cset=true

 

 

Deci, pentru cei doritori ,va sfatuiesc sa nu stricati banii de alocatie , sa ii economisiti ,iar data viitoare cand mai sunt vanzari promit sa anunt din timp.

Edited by s0rin
Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

ahhh, era sa ma tepuiesc cu o chitara luata de pe la noi cu 300 de euro, cand sunt atatea delicatese afara....vorba ta, cu "numa" 50 de mii de iepuroi...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Brainwasher Vlad

mi se pare cea mai mare vrajeala chestia cu " chitara lui X " , " pantoful lui Y " , " chilotu' cu Z "....wake up !!! e un simplu obiect....chiar uzat....pt asta ar trb sa platim ami mult....doar ca a fost folosit...uzat...probabil abuzat de acea persoana? asta da tepuiala....!!! se poate gasi de 100 de ori mai ieftin daca il iei nou...same model..ne-atins de nimeni decat de producatori..

 

doar fanii aia fanatici si fumeile care se u*a cand aud de nu stiu eu ce vedeta sunt in stare sa isi vanda mama pt un fir de par a nu stiu carei celebritati....

Link to comment
Share on other sites

mi se pare cea mai mare vrajeala chestia cu " chitara lui X " , " pantoful lui Y " , " chilotu' cu Z "....wake up !!! e un simplu obiect....chiar uzat....pt asta ar trb sa platim ami mult....doar ca a fost folosit...uzat...probabil abuzat de acea persoana? asta da tepuiala....!!! se poate gasi de 100 de ori mai ieftin daca il iei nou...same model..ne-atins de nimeni decat de producatori..

 

doar fanii aia fanatici si fumeile care se u*a cand aud de nu stiu eu ce vedeta sunt in stare sa isi vanda mama pt un fir de par a nu stiu carei celebritati....

 

De cele mai multe ori se organizeaza licitatii caritabile si practic obiectul licitat este doarun pretext si de fapt se doneaza bani unei cauze anume.

 

Sau sunt miliardari care trebuie sa-si etaleze bogatia.

 

Cum uni i-si agata in gat cate un lant de 3 Kg la o avere de cateva 100 de mii de coco .

 

Miliardarul dornic de "publicitate" ar trebui sa-si agate de gat 35Kg de lant din aur .

Asa ca rezolva treaba prin a-si cumpara cate o prostie fara valoare la un pret enorm ,sau metrge la MonteCarlo si pierde cateva milioane ,si are grije sa fie mentionat daca nu in toata media macar in cercul restrans de oameni importanti.Este un semn ca esti unul din potentatii de luat in seama.

 

Adica un fel de a-ti crea sau intretine "image"-ul de "somebody"

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.