www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

Vine un barbat la doctor si se plange ca nu prea mai merg treburile cu nevasta in pat. Doctorul ii da o sticluta cu picaturi si-i spune sa-i puna nevestei cateva seara in vin. Zis si facut. Ii pune el cativa stropi in paharul cu vin dar isi pune si lui cu gandul ca n-ar strica sa aibe amandoi acelasi chef. Ajung ei in pat si, la un moment dat, zice ea:
- Acum, am chef de barbat.
El: - Si eu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Unei tipe i se strică mașina și singurul bărbat care se oprește s-o ajute ii cere 100 de lei pentru reparație. Tipa ii răspunde că nu are decat 20 de lei.
-Dacă ai fi mai tanăr, ii spune, cred că aș putea face sex cu tine pentru diferența de bani.
-Pe cine faci tu bătran? se enervează ăsta. Ia dă rochița aia jos și suie-te pe capotă!
Și nici una, nici două, scoate o zdroabă  cat toate zilele. Tipa e șocată și incantată. Se gandește: "Mă ajută cu reparația, ii dau doar 20 de lei și mă aleg și cu minunăția asta!"
Dar rămane cumva surprinsă, cand il vede pe tip că iși prinde niște  carlige de rufe de măciucă.
-Ce-i cu carligele, ce faci cu ele? intreabă ea.
-Opritoare, dă-te dreacu, doar nu credeai că, la banii ăștia, ți-o dădeam pe toată...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Un tip se scalda in mare, departandu-se de tarm si la un moment dat, il prinde o mana de testicule si se aude o voce:
- Plus doua sau minus doua? Tipul, nedumerit, intrebandu-se ce se intampla, s-a gandit totusi sa zica plus doua, decat sa ramana fara testicule. Vocea grabita din nou:
- Plus doua sau minus doua?
- Plus doua, spune tipul!
Iese la mal si ramane uimit cand descopera ca are patru testicule. Dar i-a venit ideea sa intre din nou in mare si poate il abordeaza din noua mana aceea si va putea indrepta problema. Inoata el ce inoata si cand incepe sa-si piarda increderea, il prinde o mana de testicule si se aude vocea:
- Plus patru sau minus patru?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Un studiu efectuat pe 200 de bărbați cu vârste cuprinse între 20 și 80 de ani arată că 99% dintre bărbați consideră că femeia la volan e pericol public.
Rezultatele studiului sunt relevante pentru precizarea atitudinii generale a bărbaților față de femeile cu permis de conducere:
- 12% dintre respondenți sunt de părere că femeilor nu ar trebui să li se permită să dea examen pentru permis;
- 30% consideră că femeilor ar trebui să li se permită să dea examen, dar să fie picate de examinatori, indiferent de rezultatul obținut;
- 78% au răspuns că femeilor ar trebui să li se permită să circule doar noaptea, pe benzi speciale, iar mașinile să fie vopsite într-o culoare fosforescentă și să fie dotate cu un girofar special;
- 80% sunt de părere că femeile care au obținut deja permisul de conducere ar trebui să-l predea de bunăvoie la Poliție;
- 2% vor construirea de drumuri speciale pentru femei;
- 86% și-ar dori ca femeile să fie lăsate să conducă doar prin casă;
- 6% cred că femeile ar trebui să circule o singură zi pe săptămână, Mierțea;
- 4% consideră că femeile ar trebui să conducă doar mașini cu cutie automată;
- 90% consideră că femeile ar trebui să aibă dreptul de a parca pe locurile destinate handicapaților, dar păstrează o rezervă în privința dreptului acestora de a deține permis în general;
- 73.3% cred că femeile ar trebui lăsate la volan, însă volanul n-ar trebui să fie conectat la mașină;
- 60% consideră că, atunci când întâlnești o femeie în trafic, cel mai bine e să o iei într-o direcție opusă sau să o depășești și să fugi cât mai repede din zonă;
- 15% dintre respondenți doresc ca femeile să nu aibă dreptul de a deține mașini, indiferent că au permis sau nu;
- 83% vor ca șoferițele începătoare să nu aibă voie să iasă din județ/sector pe o perioadă de 6 ani, pentru a se acomoda mai bine cu traficul.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am fost ieri dimineata la restaurant si dintr-odata am realizat cu disperare nevoia de a elimina niste gaze.
Muzica era foarte tare, asa ca am potrivit gazele cu ritmul muzicii.
Dupa cateva melodii, am inceput sa ma simt mai bine.
Mi-am terminat cafeaua, si am observat ca toata lumea se uita la mine.
Apoi mi-am amintit brusc ca ascultam muzica la iPod cu castile!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

O pereche de îndrăgostiți, seara, în mașină, la marginea orașului.
Se giugiulesc o vreme, după care el:
- Iubito, ce zici...bancheta din spate?
- Nu.
„N-o fi pregătită...”
După altă repriză de giugiuleli:
- Hei, te-ai mai gândit?...bancheta din spate...?
- NU!
- OK, dar poți să-mi spui de ce nu?
- Pentru că vreau să stau și eu aici în față, cu tine.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

O călugăriţă moare şi ajunge în Rai unde este întâmpinată de Sfântul Petre:
- Te cunosc, ai dus o viaţă virtuoasă dar, înainte de a te lăsa în
Rai, trebuie să răspunzi corect la o întrebare:
- Care au fost primele cuvinte ale lui Adam când a văzut-o pe Eva?
- Ei, asta-i bună!
- Corect, poţi să intri!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bula avea un papagal si traiau, linistiti, in cocioba lor, pana cand, intr-o zi, nu mai aveau ce sa manance.
Ce se gandeste Bula? Isi ia papagalul si pleaca prin sat, pe la vecini, sa cumpere gaini, cu gandul de a le duce apoi la targ si sa le vanda mai scump, ca sa faca bani.
Ia Bula 100 de gaini, le arunca in remorca masinii, imprumutata de la un vecin, si pleaca la targ.

Pe drum, ii face cu mana, la ocazie, o blonda.
Opreste Bula.
Blonda: - As vrea sa ajung acolo!
Bula: - Dai p*z*a?
Blonda: - Nu!
Bula: - Pe jos!
Se mai intampla chestia de 3-4 ori, pana cand se gasi una, care accepta targul.
Papagalul a vazut tot ce s-a intamplat.
Ajunge Bula, cu tipa, la destinatie, o f**e, dupa care isi continua drumul spre targ.
Cand ajunge, constata ca in remorca mai erau 2 gaini si papagalul, care statea intre ele.
Bula, nervos: - Unde sunt celelalte gaini, futu-te-n gura, de fomist?
Papagalul, tantos: - N-au dat p*z*a, vin pe jos!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.