www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

IBANEZ RG-170-DX (nu grg) cu doze: V7-S1-SD JB4


stelica
 Share

Recommended Posts

Pret: 800 ron
Localitate: bucuresti
Contact: 0737195 053
Link producator: http://ibanez.wikia.com/wiki/RG170DX
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

vand IBANEZ RG 170 DX. dozele stock schimbate cu V7, S1, Seymour duncan jb-4. dozei SD,i-am schimbat magnetul alnico cu unul ceramic,pt un atack mai agresiv. are o mica julitura, corectata...pe marginea spate. reglata perfect,griful drept,suna de rupe. se poate proba la mine acasa.o vand pt ca mi-am luat un schecter. ocazie cu care, cel care va dori sa o probeze,va avea si grad de comparatie... cu schecter-ul. are bineinteles si bara de tremolo."julitura" pare atat de evidenta,pt ca in nesimtirea mea, am pus blitz-ul pe ea,de foarte aproape. altfel, atat la palpare cat si la o vedere normala... e insesizabila. WP_20170705_17_22_23_Pro.thumb.jpg.06c59d4429165c1d32377eb7beb2e17e.jpgWP_20170705_17_23_08_Pro.thumb.jpg.b6d6b08059d22e006b4e854c1bf746bf.jpgWP_20170705_17_27_49_Pro.thumb.jpg.42f8adaf66579b6bba7ae7718b1b6fa6.jpgWP_20170920_19_00_18_Pro.thumb.jpg.a01e364c226a0e8efc8ce2ed589c1598.jpg.a2f324284809aaff212e743f6a7e64ca.jpgWP_20170920_19_01_35_Pro.thumb.jpg.ef9a01a39b740bc74933e697b82cb411.jpg.563cfbb63a9274dbb81cfcd8cf628cb2.jpgWP_20170920_19_01_22_Pro.thumb.jpg.ed29446c5f99a0fed0e355b43766a083.jpg.acfc5c93a23c01c3d27c0dbb9bc95c7c.jpgWP_20170907_11_47_35_Pro.thumb.jpg.e018c2a21feef22bde77170d03bc6356.jpg.75ae33a0d4369d546a553038d67dee89.jpg

Edited by stelica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
14 hours ago, Alin Ardelean said:

Buna ziua, va pot oferi 500 lei. Din pacate in acest momemt nu pot sa ofer mai mult.

Zici ca mai mult de 500 nu ai, insa altora le propui ba 500, ba 700, deci as zice ca ai dar nu vrei :)

 

P.S., conduita de bun simt online spune ca ofertele sub pretul cerut se fac in privat, via mesaj sau telefon, nu in public ca nu esti pe tarlaua ta. 

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua daca v-am lezat in vreu fel sentimentele cu oferta mea imi cer scuze. Daca exista vreo regula care stabileasca ca ofertele sub pretul indicat se fac doar prin mesaje private imi cer scuze din nou. Legat de conduita si bun simt, din nou nu cred ca am gresit, oferta mea era una privitoare la achizitionarea unei chitari nu la vreo alta chestiune care nu poate fi discutata in pubic. In legatura cu tarlaua sa nu uitati ca nu e nici a Dvs.

Legat de ofertele pe care le fac, nu am sustinut ca nu as avea mai mult de 500 sau 600 sau 1000 lei. Am facut cateva oferte in functie de instrumentul vandut, calitatea acestuia si pretul cerut de vanzator. 

Doresc doar sa cumpar o chitara, nu doresc sa supar sau sa deranjez pe cineva. Din cate am observat e un site care se ocupa printre altele si cu gazduirea anunturilor privitoare la vanzarea de instrumente. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e tarlaua mea, dar daca vad un personaj ca isi face nevoile in scara unde locuiesc, ma simt indreptatit sa-i reamintesc de ce nu e ok.

 

Hai sa-ti spun o poveste, cum functioneaza perceptia. Vrei sa vinzi un obiect, faci un anunt frumos, ceri un pret (care e decent dpmdv), si vine un nenica care ii se rupe in patru si vrea sa pescuiasca cu lowball offers  fara multa munca ca poate o fi avand noroc in final. 

Nenica nu ii pasa ca omul care a pus anuntul a facut poze, a descris obiectivul vanzarii, tu poate cumperi sau nu produsul de la el sau altcineva, dar persoanele care se vor uita la anunt ulterio vor vedea doua repere de "valoare" si probabil ca se vor indrepta spre a ta, iar vanzatorul ori va refuza ori va scoate de la vanzare in final dupa ce se plictiseste. 

 

Si totusi putea fi evitat daca oferta era privata, dar probabil e mai greu sa dai copy-paste asa, dar nenica se gandeste doar la el, ce mai conteaza altii. Sa fie bine ca sa nu fie rau 

 

 

 

Edited by Crypto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e ciudat ca un domn ca Dvs., un om care sare in apararea tuturor, in continuare se adreseaza in acest mod si judeca un om fara sa aiba o vaga  idee despre cine este acel om. Si eu, un nesimtit, un nenica fara sentimente si care este interesat doar de propria lui persoana ma adresez in continuare cu Dvs. si incerc cu calm sa explic o oferta.

Poveste Dvs legata de perceptie este din punctul meu de vedere gresita. Avem un vanzator ca are un anumit produs spre vanzare si avem un cumparator. Vanzatorul cere un pret cumparatorul ofera unul. Daca exista o cerere serioasa pentru produsul vandut pretul va fi mare iar cumparatorul pentru a nu scapa acel produs va platii pretul. Daca cerere pentru produsul respectiv nu exista pretul scade sau vanzatorul ramane cu produsul. In cazul nostru anuntul este din luna mai, iar daca acesta inca este valabil inseamna ca nu exista cerere pentru o astfel de chitara. Acest lucru a fost observat si de vanzator care a scazut in repetate randuri pretul. Nu am facut altceva decat sa ofer un pret apropiat de cel propus de vanzator.

Nu cred ca cineva interesat de un produs se va ghida dupa o anumita oferta. Cred ca o persoana  interesata stie clar care este pretul corect si se va ghida dupa acel pret nu dupa o oarecare oferta. Ar fi absurd sa credem ca daca cineva ofera 500 lei pentru o chitara al carei pret real este sa zicem 4000 lei,  nimeni, in nicio situatie nu va mai oferi o suma apropiata de cea reala. De aceea cred ca sustinerea Dvs este gresita.

Legat de persoana mea, nenica cel nesimtit, cred ca daca nu v-ati fi aruncat intr-o batalie absurda si poate ati fi abordat altfel situatia ati fi avut ocazia sa ma cunoasteti si sa realizati ca ofertele facute nu au fost facute doar in bataie de joc. In acest moment incerc doar sa cumpar o chitara mai ieftina si nu pentru a o revinde ulterior la un pret mai mare. Repet, daca nu ati fi inceput aceasta discutie in modul in care ati facut-o poate ati fi observat ca sunt un om pasioant de chitara, care are o mica colectie interesanta(chiar daca nu se lauda cu ea).

Si acum ca o gluma, chiar daca sa admitem ca mi-am facut nevoile in scara unui bloc, sa nu uitam ca nu e scara Dvs. E distractiv ca vanzatorul nu s-a simtit ofensat, nu a reactionat in niciun fel dar Dvs, care in realitate nu aveti legatura cu anuntul, sunteti atat de afectat.

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

cer scuze celor care s-au interesat de chitara, si nu le-am mai raspuns. trebuia sa o trimit cuiva si n-am apucat. probleme cu telefonul(pierdut telefon, agenda,mesaje,adrese,etc), probleme cu viata, ghinion de nesansa... reiau vanzarea chitarei. pentru cine o mai vrea, nr meu: 0737 195 053

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.