www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pentru Sanatatea Urechilor


Lucidwt200
 Share

Recommended Posts

Sper ca postez topicul unde trebuie,am si eu nevoie de niste 'jmecherii' de alea care le pui in urechi ca sa nu iti afecteze sunetul auzul.Pentru ca imi tiuie in cap dupa ce am concerte.Adica presupun ca exista asa chestii,am vazut si pe la niste emisiuni de TV,etc.Sper sa nu ma luati la misto cu faza asta,am nevoie urgent de chestia asta,nici macar nu stiu cum se cheama.Mersi mult!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

In caz de ceva simptome mai grave cred ca trebuie consultat un medic O.R.L....oricum ai putea sa discuti cu unul, poate stie el ceva picaturi, sau ceva de genu care sa calmeze durerile

Link to comment
Share on other sites

La primul concert la care am fost in strainatate am vazut foarte multi spectatori ce aveau earpluguri in urechi. E ciudat sa vezi oameni ce merg la concert si stau cu urechile astupate. :) Este posibil ca un concert de 2 ore sa-ti afecteze auzul?

 

Nu doar posibil. Demonstrat (cel putin cand e vb de public).

 

@carramba - cum il gasim ?

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Orice v-ati baga in urechi, numai sa nu fie dopuri de ceara!

Exista unele din ceara de albine, usor de pus si greu de scos.

Am luat-o eu cu ele.

 

Si atentie, daca nu le curatati des (sau nu le aruncati dupa maximum 3 utilizari), exista riscul de a va captusi cu infectii ale canalului audtiv extern, chestie foarte naspa.

Link to comment
Share on other sites

Ba am zis si eu o data da nu prea ati dat importanta !!!

 

Este necesar de facut CUSTOM EARPLUGS . Se fac la clinici ORL , dar nu stiu daca si in Romania

Ideea e ca se fac cu mulaj ( adica exact ca la dinti ) , si poti sa iti alegi exact ce frecvente vrei eliminate . Pretul e in jur de 160 lire . Si le ai o viata intreaga . Eu zic ca e o investitie care merita .

 

Daca stiti unde se pot face aici spuneti-mi si mie va rog !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.