www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine vrea sa probeze chitarile Grosmann


Guest cri050871
 Share

Recommended Posts

Guest cri050871

Salut

pentru cine este interesat sa probeze chitarile sau bassurile Grosmann sunt asteptati sa-si exprime dorinta si sa stabilim ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest newsound

am avut ocazia sa vad o chitara Grossman care costa 9 mil si am fost mai mult decat incantat. Chitarile sunt facute la cel mai bun standard si la pretul asta uitam de Ibanez, Jackson si alte furaciuni. incercati

Link to comment
Share on other sites

aseara am pus mana pe o chitara facuta de Cristi. super bine realizate si super solide. un action foarte bun si f bine echilibrata mi s-a parut chitara. dupa ce voi vedea si cum suna voi face un review cum trebuie. ce am observat (fara sa bag chitara in statie) e sustainul care il avea. super super misto. prima reactie este ca merita toti banii chitarile astea. daca suna la fel de bine (lucru care nu vad d c nu ar fi asa) atunci s-a nascut in Romania un producator de scule la standarde occidentale. eu unul am fost foarte incantat de ce am vazut

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Sal gasit doze foarte bune ,atack mare ,gain si tot ce-ti trebuie la un pret foarte accesibil pe www.grosmann.ro.

 

Acum daca nu vrei cumva sa scrie pe ele nu stiu ce firma.....

Merita incercate. toate chitarile grosmann sunt echipate cu asa ceva si suna frate.....

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Cred ca la mijloc este o confuzie cu privire la chitarile grosmann si cele de care zici tu.Am vazut si eu chitarile de la muzica . Seamana da nu rasare. Intradevar alea sunt naspa rau de tot.

Link to comment
Share on other sites

si atunci lamuritzima si pe mine.de ce pe griful grosmann rx100 scrie spider asta am vazut pe site

plus de asta ch3 modelu e identic k m-am uitat pe site cu spider din muzica si pretzul e acelasi ?

pan la urma kre e faza .. tu ai niste modele pe site pe care scrie pe gris spider si sunt identice cu alea... dar zici k nu-s alea

Link to comment
Share on other sites

sa va spun ce i-am spus si lui Cosu aseara. Cand am probat chitara de la Cristi avea scris hand made in romania by .... si pe grif era vopsit Grosmann. nu poate fi o alta chitara peste care s-a vopsit alt ceva pentru ca headstockul era doar lemn lacuit. cred ca e prea mare deranjul sa faci asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Evil, esti comic foc, gandeste-te ca un singur om face chitari, bass-uri si mai face si site-ul. Logic ca omu asta a luat poze cu modele ce arata ca si ce are el acolo, si le-a lipit pe site, asta provizoriu, pana cand treaba ia ampluare. Oi fi tu vre-un dumnezeu sa faci cate 15 lucruri diferite in acelasi timp si sa iasa si bine. Vrei sa vezi despre ce chitari e vb, meri si testeaza. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Pe toate chitarile mele scrie Grosmann. Faptul ca seamana cu alte chitari asta nu inseamna ca este vorba de aceeasi chitara . Daca este sa le luam asa si cu Ibanezul seamana dar totusi nu este ibanez. Cine vrea sa se convinga sa se duca la Muzica sa ia o chitara de acolo in mana sa vada ce head stock are ce fel de grif are si apoi sa vina la mine sa le vada pe ale mele. A ,si sa le si probeze sa vada cum suna.

O mare parte din pozele de pe site au fost luate de pe internet pana cand fotograful v-a termina de pozat chitarile . Si asta pentru ca designul seamana destul de bine.

Da ,si cum a remarcat un coleg de aici , situl este facut de daniel. In rest eu fac chitarile ,eu ma ocup de site , si mai am si alta afacere de care ma ocup. Tot eu fac si livrarile si testele .

Asa ca am mai tot timpul ocupat.

Cine vrea poate sa vina si sa vada si chitari in faza de constructie incepand de la grif pana la corp.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Salut

 

Va astept pe toti care vreti sa vedeti si probati chitarile si bassurile Grosmann in weekend-ul acesta la mine.

 

Cristian

0745664654

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.