www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pentru Rgc


Guest anghelescu
 Share

Recommended Posts

Guest anghelescu

Uitati stimati admini ai RGC-ului o regula dupa un forum de nota 10 si totodata foarte respectat din Romania.

 

- Este INTERZISA scrierea mesajelor folosind aberatii gramaticale de genul TZ, SH...etc. Daca doriti neaparat sa fiti foarte bine intelesi puteti folosi DIACRITICE.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

impotriva. Pot sã pun diacritice la calculator, dupa cum observați, dar este extrem de enervant. Nu ar fi mai simplu sa scriem in loc de ț(tz),t sau º(sh), s? Cred ca s`ar putea intelege si asa...ca pana la urma nu suntem roboti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Pentru, cata vreme nu devin obligatorii pardalnicele astea de diacritice.

@dumi: daca era piticu' la putere, era de-ajuns sa fie pe forum un securist ca sa-i deporteze pe admini, sa bage moderatorii la parnaie si sa ne duca pe toti la beci ca sa ne arda cate-o mama de bataie. Te rog, abtine-te de la genul asta de comentarii.

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy
Pentru, cata vreme nu devin obligatorii pardalnicele astea de diacritice.

@dumi: daca era piticu' la putere, era de-ajuns sa fie pe forum un securist ca sa-i deporteze pe admini, sa bage moderatorii la parnaie si sa ne duca pe toti la beci ca sa ne arda cate-o mama de bataie. Te rog, abtine-te de la genul asta de comentarii.

ok, ok. Dumnezeule.... voi chiar nu stiti de ras.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

<off-topic>De ras stiu; ca dovada, rad de tine in forul meu interior, dar sunt cateva lucruri pe lume cu care nu se glumeste...in felul asta. Altfel spus, ca sa citez un clasic inca in viata, ,,nu vorbi daca nu sti'' (da, dragi urmasi ai lui Pruteanu, stiu ca n-are desinenta)</off-topic>

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy
<off-topic>De ras stiu; ca dovada, rad de tine in forul meu interior, dar sunt cateva lucruri pe lume cu care nu se glumeste...in felul asta. Altfel spus, ca sa citez un clasic inca in viata, ,,nu vorbi daca nu sti'' (da, dragi urmasi ai lui Pruteanu, stiu ca n-are desinenta)</off-topic>

bine, acuma shh despre asta, nu cred ca asta e topicu. Daca vrei sa ne certamd espre ce se glumeste si ce nu, foloseste private message

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
IMPOTRIVA !!! Stau pe un forum sa ma destind nu sa fac referate sau eseuri sau drac stie ce .....

 

Intr-adevar , e naspa irc - language dar scrisu cu diacritice e prea SF de-acuma !

diacriticele sunt optionale..dar din cate vad nu stiu de ce esti impotriva deoarece scrii normal....asa cum ar trebui sa scrie orice rgc-ist.

Link to comment
Share on other sites

diacriticele sunt optionale..dar din cate vad nu stiu de ce esti impotriva deoarece scrii normal....asa cum ar trebui sa scrie orice rgc-ist.

Da stiu , dar depinde foarte mult de ora la care scriu , si fac si eu greseli pt ca scriu pe laptop care are tastele mici iar eu am palma destul de mare , si dau pe langa de multe ori . Si ma enerveaza cei care parca stau geana pe unii sa vada o greseala . Lasa-i sa scrie aiurea . In momentu cand n-o sa mai inteleg ce scrie , atunci o sa fac gat .

 

Cel mai comic va fi daca au de facut un act oficial si o trantesc cu irc-language .

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Pentru si eu... mi se pare aberanta ideea ca nu ai intelege ce se scrie daca nu folosesti "sh" sau "º".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.