www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Midnight Express Reloaded


midnight rider
 Share

Recommended Posts

Raul isi scoate la aer noua achizitie,o orga Hammond originala,facuta in anii 60,impreuna cu amplificatorul Leslie aferent.

Subsemnatul isi scoate la aer Custom Shopul.

Adi Tetrade ne ameninta ca isi monteaza TOATA toba.

noi ceilalti muncim ca pana atunci sa il convingem sa n-o faca....

Intrarea la acest muzeu de instrumente vintage si noi,10 RON

Link to comment
Share on other sites

cel mai tare a fost cand m-am la primul meu concert Midnight Express ... am intrat in BigMammou cu prietena(nu stiam ca e concert) .... singura masa libera era exact una de langa scena (in fata de tot) (cat noroc chior).... pe la o bucata vine chelnerul/chelnerita si cere bani de concert .... io il/o intreb cine canta .... nu prea avam bani dar am ramas numa ca vazusem un superb fender in toc pe scena ..... a inceput concertu si am ramas cu gura cascata pana pe la 3 jumate cand s-a inchis ... si am mai asteptat aproape 2 ore in frig sa-mi vina autobuzul ... ca sa ajung la camin ... dar a MERITAT ... si de abia astept sa vin la asta ca pana acum de fiecare data cand vedeam anunt cu concert Midnight Express ... tot timpul nu eram in Buc :)

 

 

edit : nu am nici cea mai vaga idee de ce a trebuit sa va impartasesc povestea asta ...

Edited by megasoft
Link to comment
Share on other sites

...si pe cand un concert in laptarie cu acest supergrup?

Am cantat pe vremuri de mai multe ori in Laptarie,atat cu Midnight Express cat si cu grupul international Trans Express,DAR

nu suntem agreati de trustul Catavencu,ni s-a spus ca am fi prea COMERCIALI.de qaceea nu ne cheama nici la Stuffstock

Link to comment
Share on other sites

La ora 22,30,aprox :) o seara fusion+blues+rock+southern rock,cu mici influente jazz si psihedelic

In seara asta la bass un colaborator si prieten de o viata al meu si al lui Adi,totodata coleg cu Raul de vreo 5 ani,Carol Viski,basistul lui St.Blanica jr.,fost membru fondator la Proconsul.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca trupa Midnight Express si-a demonstrat inca o data capacitatea de a face un show absolut demential, asigurandu-si cred primul loc in tara ca trupa de psihedelic blues-rock fusion.. Cred ca asa se cheama...!!! (anyway puteti sa sariti in cap daca nu va convine ce denumire am dat genului)!

Din nefericire, nici poze nu am facut caci aparatul de fotografiat era in deplasare, dar cu siguranta Cosu si/sau poate Cearny sau chiar Baumwolle vor pune ceva poze sa va dati seama ce atmosfera a fost.

Cine ma cunoaste isi va da seama ca cele scrise mai sus nu sunt laude gratuite!!!!!!!

Vlad , inginerul de sunet de la mamu s-a descurcat de asemenea mai mult decat onorabil! Bravo !!!!!

 

 

Rares, cu siguranta David Gilmour si-ar fi pus mari semne de intrebare la adresa ta.... daca esti o copie fidela sau nu!!! ;)

Raul Kusac absolut demential

Adrian Tetrade Demential

Carol Viskii Demential

 

Per total cu gasca asta cam dam mucu la multe trupe si ar cam trebui sa fim mandrii de ei!!!!!! :) :) :(:)B)

 

 

 

 

 

;)

Sebastian, incredibil omule dar suni din ce in ce mai bine!!!! Bravo

 

Mircea Horvath, Alex Tomaselli ca de obicei de neegalat!!!!!

Edited by Dark_star
Link to comment
Share on other sites

Guest Blida

:):) :) U ROCK ! :(B);)

 

Imi pare rau ca nu am avut cum sa ajung la acest concert extraordinar, eram cu Old News in Constanta, dar sper ca a filmat cineva si sper ca imi da si mie ;) (fac o bere)

Edited by Blida
Link to comment
Share on other sites

Sambata viitoare e deja drumul spre targul de la Frankfurt(de unde o sa ne luam si switchurile alea,ca ala e neserios total).Pacat ca n-ai venit,as fi vrut o parere obiectiva si critica ,asa cum sigur as fi obtinut de la tine.Cosu si Cearny au plecat la pauza,probabil fiindca am facut cateva remarci referitoare la un prieten mai vechi comun,Mr.G :) ,sau fiindca nu le-o fi placut.Am auzit ca a fost Baumwolle,dar pe el nu il cunosc personal.Noi ne-am simtit bine,nu stiu publicul...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ba da, Rares, ma cunosti personal, am venit sa te salut cand inca nu venise lumea si erai cu Vlad sunetistul pe scena si cablati clapa. :)

 

Felicitari pentru concert! :)

Link to comment
Share on other sites

Ba da, Rares, ma cunosti personal, am venit sa te salut cand inca nu venise lumea si erai cu Vlad sunetistul pe scena si cablati clapa. :)

 

Felicitari pentru concert! :)

AAA,pai ne cunoastem de mai demult,inseamna.nu stiam ca esti tu bumbacitul

Link to comment
Share on other sites

Sambata viitoare e deja drumul spre targul de la Frankfurt(de unde o sa ne luam si switchurile alea,ca ala e neserios total).Pacat ca n-ai venit,as fi vrut o parere obiectiva si critica ,asa cum sigur as fi obtinut de la tine.Cosu si Cearny au plecat la pauza,probabil fiindca am facut cateva remarci referitoare la un prieten mai vechi comun,Mr.G :) ,sau fiindca nu le-o fi placut.Am auzit ca a fost Baumwolle,dar pe el nu il cunosc personal.Noi ne-am simtit bine,nu stiu publicul...

Ce treaba avem noi cu G? Eu chiar m-am amuzat cand ai prezentat chitarele. Sa fim seriosi Rares!

Motivele plecarii anticipate nu au tinut de muzica sau de atmosfera!

Mie mi-a placut ce s-a cantat acolo si am facut si poze. Poate data viitoare o sa fie intr-un loc mai spatios ca zau e pacat. Era plin tot clubu si nu mai era loc sa arunci un ac.

Si uite ca mi-am facut temele! Te-am prins cu toate "imitatiile alea ieftine" de chitare. Sa te bucuri de ele!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Midnight_Express.avi

Link to comment
Share on other sites

Adi Tetrade canta pe Pearl ? Sunt tobele clubului ? Stiam ca are un contract cu Tama.. Anyways, :)

Adi e posesorul tobei din imagine,tobele Tama erau in studio la ora concertului.Pearlul Master Series pe care a cantat la Big Mamou a fost prima sa toba profesionala,cumparata prin 1995,daca tin bine minte,acum este toba de la instalatia de sunet pe care o detine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.