www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Dire Straits


Hruban Gustav
 Share

Recommended Posts

Nu e nici un concert Dire Straits. E o trupä de coveruri, din care fac parte muzicieni care, de-a lungul timpului, au colaborat 5 minute cu marea formație.

Serios? si pentru asta am platit 150 lei sau cat a fost? Pentru o trupa de cover? Pai am citit pe net ca cica ei sunt, numa' nu vine solistu.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai cunoaste Dire Straits ul n-ai fi crezut prostii de astia

Pai... ascult Dire Straits, nu asa mult, dar ascult. Am vazut ca cica vin si am fost gen "hmm oke" si mi-am cumparat bilet, fara a stii ca defapt sunt o trupa de cover, mai ales vazand si pretul. Acuma mna... nu am ce face, sper sa fie fain.

Link to comment
Share on other sites

Cam ai tendința de a crede tot ce citeşti, fără să verifici. Guy Fletcher, chitarist şi clăpar, lucrează şi acum cu Mark Knopfler, deci nu vine. John Illsley, basistul, a colaborat după destrămarea formației tot cu Mark Knopfler, iar acum, din câte ştiu, s-a lăsat. După Pick Withers, formația nu a mai avut un baterist stabil, ci a angajat la fiecare album/ turneu pe cineva, câteodată şi un al doilea percuționist.

A mai rămas numai clăparul Alan Clark. Dar cine ascultă Dire Straits pentru cel de-al doilea clăpar???

Pe scurt: țeapă pentru fraieri.

Acum mno... din greseli inveti, sau mna... mai bine invatam din greselile celorlalti dar csf. Dar la pretul asta, 300 lei randul vip, nu ma asteptam la o trupa de coveruri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.