www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Incepator, Chitara Clasica Care Nu Suna Bine.


ChillDrake
 Share

Recommended Posts

Salut. Sunt incepator, nu am mai pus mana pe o chitara niciodata, dar mi-am luat de pe net o chitara Flame 831 CG si pur si simplu nu suna bine. Sau suna ciudat pentru o chitara clasica. Ca orice incepator am acordat-o cu Guitar Tuna de pe telefon si am incercat mai multe softuri sa vad daca e acordata bine. Am incercat sa cant coarda [acordul] A, ca mi s-a parut simpla, dar in 5 zile nu am reusit macar o data sa o fac sa sune bine. Ba scoate un bazait, ba se aude cu influente de rock, ba parca suna neacordata etc. Am incercat sa apas mai tare sau mai incet, dar tot nu reuseste. Vreau sa stiu daca are chitara o problema sau daca am eu una, daca asa ar trebui ca sa sune sau nu, si daca merita sa ma chinui sa o fac sa sune bine, sau invat la ea sau nu.  Aici e un link unde am uploadat sunetele chitarii, http://www.girlshare.ro/3489312590.5

Link to comment
Share on other sites

ai schimbat corzile ? pot influenta semnficiativ sunetul. fiind si incepator, sunetele nu vor fi chiar cele pe care le ai tu in cap si vrei sa le reproduci pe chitara. ia-o incet si vorbim peste 2-3 luni, cand mai prinzi experienta.

Nu le-am schimbat. Deci as putea ca sa ma apuc sa invat la ea?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.