www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare Doza-Preamp Chitara (Electro)-Acustica


hothead
 Share

Recommended Posts

Salut tuturor,

 

am o chitara acustica hora jumbo mahon (excelenta pentru banii pe care i-am dat pe ea), dar am nevoie de electro-acustica (din varii motive). Am cautat pe ebay doza+preamp si am gasit urmatorul fishman: http://www.ebay.com/itm/Fishman-Presys-Blend-301-Acoustic-Guitar-Pickup-Preamp-EQ-Tuner-Piezo-Mic-Beat-/231639658146?hash=item35eeccaea2:g:pMkAAOSw9r1WAPTz

 

Intrebarea mea este daca cineva de pe forum are experienta cu produsele astea din china la preturi foarte bune. Sunt autentice sau contrafacute? Daca ar fi sa ma raportez la feedbackul vanzatorului, nu ar trebui sa fie probleme. Modelul acesta imi place pentru ca are si microfon si doza piezo (am testat modelul fara microfon si suna bine).

 

Nu vreau sa imi cumpar direct o electr-acustica deoarece mai am o alta acustica pe langa cea mentionata mai sus si iarasi se aduna prea multe chitari. Asta ar fi cea mai ieftina solutie.

Edited by hothead
Link to comment
Share on other sites

salut., e NUMAI preamplificator. nu are nicio doza!

  • Package Includes:
     
  • 1x Fishman Onboard Preamps.
  • 1x end pin jack.
  • 4x screws.
  • 1x manual.
  • 2x mounting brackets.

adica primesti 1 preamp, 1 jack, 4 suruburi, 1 manual si 2 sisteme de fixare. are insa microfon incorporat. mai analizeaza. sper sa ma fi inselat eu.

Link to comment
Share on other sites

Sorine, ai putea sa ma lamuresti in ce sens e o mizerie blendul? Adica daca ar fi knobul setat doar pe doza, nu ar fi similar cu Presys cel simplu (fara microfon)? Pe cel din link l-am testat pe o hora western mahon si suna bine (preferam TP4 de pe takamine), dar e ok si acesta.

 

Pe ebay se gasesc si cele fara blend: Presys 101 si 201 care sunt mai ieftine, dar pe mine ma interesa acesta in special pentru slap guitar, live, pentru ca doar cu doza piezo nu am cum sa preiau loviturile in corpul chitarii pe post de percutie. Nu ma astept sa se ridice microfonul la calitatea inregistrarii din studio, dar calitatea sa fie macar similara cu preampurile (tot fishman) care nu includ microfon.

 

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Edited by hothead
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.