www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Parere Aveti De Chitarile Electrice Bc Rich?


cristinel13
 Share

Recommended Posts

Guest AnthraX

Din cate stiu eu, primele fenderuri au fost facute din ash, dar negasindu-se bucati suficient de late de ash ei au recurs la alder care era mai ieftin si se gasea mai usor in bucati destul de late pentru a face o chitara...

Eu zic ca lemnele inferioare is placajele si agathis... :) In rest ii chestie de gust...

Link to comment
Share on other sites

bruzli bate pe vandam

io am din alder cu mahon si BATE pe damianu tau.... na! :)

Stiu, d-aia nici nu ma iau de tine, ca ma bati...Sunt si io viteaz cu astia micii care spun lucruri trasnite. :):)

Acu' on-topic: exista niste BCRiciuri foarte misto facute, din lemne bune, cu fiare de firma pe ele, care-s comparabile cu orice chitara din clasa medie, poate chiar cu alea din clasa superioara. Si n-au nici colturi in care sa te zgarii.

http://www.bcrich.com/assassin.html

Link to comment
Share on other sites

Stiu, d-aia nici nu ma iau de tine, ca ma bati...Sunt si io viteaz cu astia micii care spun lucruri trasnite. :(:)

Acu' on-topic: exista niste BCRiciuri foarte misto facute, din lemne bune, cu fiare de firma pe ele, care-s comparabile cu orice chitara din clasa medie, poate chiar cu alea din clasa superioara. Si n-au nici colturi in care sa te zgarii.

http://www.bcrich.com/assassin.html

 

+ 1

Mai ales alea din mahon shi neck - thru . :)

D unde shtii k a ta o bate p a mea ?

Shi pt. aia mai mari doar :)

Edited by metalmadness
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.