www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

As Vrea Sa Se Faca Un Film...


B-A-C-H
 Share

Recommended Posts

Probabil ca multi dintre voi au vazut Backbeat, un film despre perioada de inceput a trupei The Beatles, film ce il are in prim plan pe Stuart Sutcliffe, primul basist al grupului.

 

Mi-ar placea sa se faca si un film despre inceputurile celei mai mari trupe de heavy metal. Cred ca ar putea iesi ceva genial. Ar iesi un film dur, poate inrudit cu Trainspotting pe alocuri. Pe atunci, toti componentii trupei beau de stingeau, aveau o gramada de scandaluri... iar Dave era capul rautatilor. O poveste despre muzica, ambitii, entuziasm dar in egala masura despre alcool, droguri si violenta.

 

La naiba, am inceput sa bat campii.

 

Insa de-aia avem un desert nuclear, nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

geacsone, daca o luam americaneste, americanii zic si la lamb of god heavy metal, so leave the poor man alone :) , si da ar fi interesant sa fie reconstituit cand isi lua bataia lars de la dave, that would be something to watch

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Probabil ca multi dintre voi au vazut Backbeat, un film despre perioada de inceput a trupei The Beatles, film ce il are in prim plan pe Stuart Sutcliffe, primul basist al grupului.

 

Mi-ar placea sa se faca si un film despre inceputurile celei mai mari trupe de heavy metal. Cred ca ar putea iesi ceva genial. Ar iesi un film dur, poate inrudit cu Trainspotting pe alocuri. Pe atunci, toti componentii trupei beau de stingeau, aveau o gramada de scandaluri... iar Dave era capul rautatilor. O poveste despre muzica, ambitii, entuziasm dar in egala masura despre alcool, droguri si violenta.

 

La naiba, am inceput sa bat campii.

 

Insa de-aia avem un desert nuclear, nu?

vezi ca gasesti pe youtube o groaza de documentare metallica... luate de pe tv.gen 20-25-30 de minute.numai eu am vazut vreo 4 .. :)

e unu in care vorbeste si ron mcgovney :)

Link to comment
Share on other sites

Care... Maiden ?

 

 

Hehe :)

Eram convins ca titulatura de "cea mai mare trupa de heavy metal" va provoca o minuscula controversa :) dar nu aceasta a fost intentia mea.

Maiden, Judas, etc.

De ce nu chiar Megadeth? Bine, astia nu, ca au schimbat mult prea multi componenti, ar fi doar un film despre Mustaine...

 

In fine, "revenons a nos moutons" ;)

Anghelescule, asa e, sunt o gramada de documentare. Cred ca le-au vazut cei mai multi dintre noi (and again, ca sa nu mai fie cu banat, nu doar despre Metallica :) ) , dar mie mi-ar placea un film "artistic". Adecatelea cu actori, care este :(

Mda, biografia de inceput a trupei ofera o gramada de scene pe care un Oliver Stone le-ar putea specula, de la certurile cu Mustaine pana la intalnirea cu Burton... etc.

 

Eh...

Mda...

Aia e...

 

Nevermind. Si un film despre Maiden ar fi binevenit B)

Numai sa este, vorba tiganului...

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
"Some Kind of Monster" si este un documentar despre Metallica intre 2001 si 2004

 

Some Kind of Monster e chiar interesant.

 

Si va mai recomand Heavy Metal - Louder Than Life aparut anul trecut.

Link to comment
Share on other sites

cam cum e filmu The Doors nu ? damn ce tare e filmu ala :)

 

 

Da, poate ceva in genul asta... De-aia am si amintit mai sus de neica Oliver Stone.

Sau ceva in genul Backbeat. Sau ceva in genul... Amadeus, nu stiu!! :)

 

Nu documentar. Ca din astea sunt destule. Ceva cum zicea karpi: telenovelistic, drama, melodrama :)

Aia e.

Link to comment
Share on other sites

Trebe sa moara toti ca sa se faca un film de care zici tu despre ei. :)

 

:)

 

Good point! Ok, hai sa-i omoram :) ca si asa au scos numai tampenii in ultima vreme.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.