www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stie Cineva Ceva De Axl Guitars?


Axel Goia

Recommended Posts

fiecare cu gusturile lui,unora le plac gardurile vintigi pe chitara,altora le place jazzul...iar altii prefera papucii  :rcain:

 

Nu are nici un fel de legatura cu gusturile. Acuma chiar o dai cu mucii in fasole.

 

Prima data ii cu dizainu' apoi vii cu gusturile. Acuma ori cu tanda ori cu manda.

 

Dizainu' si gusturile se exclud reciproc. Daca "fiecare cu gusturile lui" sau "gusturile nu se discuta" te caxi in el de dizain si ce-ti place aia e. Daca-i dam cu dizainu' atunci gusturile se foarte discuta. Altfel ma duc la conservator si vreau sa studiez Gutza ca "gusturile nu se discuta". Ceea ce de fapt e o porcarie.

 

Revenind la chitari e vorba de fapt de un produs comercial care se va vinde pe un raft intr-un magazin si se adreseaza unei piete si unei clientele. Daca nu intelegi chestia asta o sa dai cu mucii in fasole despre cunostintele tale din dizain si despre kitsch si alte prostii. Sau o sa vii cu gusturile. Dizainu unei chitari nu e nici despre gusturi nici despre arta. E despre comert, clientela tinta, marketing, branding, etc.

 

Deci...

Link to comment
Share on other sites

Deci crezi ca hardware-ul ala prinde bine la public...sa zic asa,nu? Adica baietii astia au facut un sondaj pe clientela tinta care canta la chitara iar concluzia a fost ca cuprul coclit merge la public

Probabil o fi dat peste un stash impresionant de oameni care se lasa impresionati usor...

 

Deci...

Link to comment
Share on other sites

 

ma tot gandesc ce fel de designeri trebuie sa fi avut cei de la axl cand au facut hardwareul ala .... cunoscand putin mediul "dizainului" pot spune ca au fost cel putin neinspirati,ca sa nu zic kitschosi

 

 

Poți fi mai specific, la ce te referi exact ?

Nu de alta, da m-am uitat de câteva ori pe site azi și nu ma prind la ce hardware te referi și, dacă mă mai uit mult, simt că-mi scade IQ-ul, deci musai să-ntreb ce ai văzut tu și îmi scapă mie, în designul AXL !

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Auleu, ai descoperit si o sa trebuiasca sa-mi fac alt cont....
Activ in ce sens?Incerc sa-mi dau seama ce si cum despre companie,eventual oameni care au pus mana pe o chitara de la AXL.
Ai mai multe posturi decat mine aici asa ca...

PS: Ma refer la cele off-topic ;)

Edited by Axel Goia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu am chef sa deschid un alt topic deci, am sa postez aici. Vreau o alta chitara (mda, a6-a..). Sunt intre un Kramer Assault+ cu un feel misto, cu un Invader in bridge si un 59(cred) in neck si un Jackson Soloist. Ambele imi plac si lasand faza cu lp vs superstrat, una are Floyd si una bridge fix. Acum,intrebarea e ''cat de greu e s-o reglezi si sa o acordezi din standard in drop D de ex?". Adica,am avut un js32 cu floyd dar era blocat si bara de trem scoasa(acordata in drop B ). Cand schimbam corzile le schimbam la un prieten care lucreaza la un musicshop, pe-o bere deci, nu-mi faceam probleme.

Edited by Axel Goia
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.