www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Se Numeste Chitara Mea ?


Nnnnn
 Share

Recommended Posts

Dupa cum arata,pare stilul inconfundabil hora.Facuta la comanda insemnand ca este un model "unic" reultat din imbinarea mai multor piese ramase din alte serii probabil

Modele asemanatoare se vindeau cu 100 - 200 de LEI ... 350 de euro e o gluma , cred ca s-a bazat pe pickguardul ala "haurit" cu haur de 24k

Concluzie - daca vrei chitara, uita de asta

 

 

 

 

 

 

Acum,se poate sa ma fi inselat,si sa fie ceva Rickenbacker sau alta minunatie de pe la inceputurile chitarelor electrice care justifica pretul....dar ma cam indoiesc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigur nu e Reghin, e ceva Europa de est, poate ruseasca anii 70-80. Chitara in sine are valoare doar ca piesa de colectie, 350 de euro in nici un caz, poate 350 de lei, dar nici atat. Dozele de pe ea nu-s bune de nimic, poate reusesti sa scoti un clean cat de cat, dar nimic mai mult. "Facuta pe comanda" e o tentativa de tzeapa, altceva nu pot sa spun.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bunä seara ! Am o rugäminte ... Mä puteti ajuta sä aflu cum se numeste aceastä chitarä si dacä meritä 350 de Euro ? Din cate am inteles este facutä pe comandä.. Multumesc !

Poate ptr un colectionar   daca nu a mai gasit niciunde o chitara din aceasta si  ii lipseste din colectie , ...

Este un "vintage"  tot mai rar ...peste o vreme o sa aiba un pret de colectie ....

in cazul pasarilor se pune "poza " cu capul si picioarele   !

 

La chitare cam la fel ar trebui ...

 cauta pe google images ..vintage guitars ....o sa gasesti muulte poze si poate gasesti si chitara asta ...poate este doar o copie al unei chitare de firma ..facuta pe vremuri de lanturile de  magazine ( de ex Neckermann)   si se vindeau cu brandul magazinului ...sau noname ..

Happy New Year !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.