www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pink Floyd - Time


John Petrecce
 Share

Recommended Posts

Am mai facut ceva de la Pink Floyd tot asa inregistrat cu o minicamera. Finalul l-am scurtat ca neavand backing cu voce deveneam plictisitor. M-am mai tzapit si ptr ca am folosit un amplif de putere prea mare ptr camera asa incat am controlat foarte greu volumul care e peste backing..

In fine..cam asta o iesit:

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei o critica, Ibanez-ul ala e din cu totul alt film si cam strica treaba, in rest merge date fiind conditiile...

 

Imi asum fara probleme critica, si multam de parere :)  

Daca te referi la tonul/timbrul ce'o iesit, normal..ai dreptate, dar asta si pentru ca intregul rig nu prea are legatura cu cel folosit de Gilmoure, nu doar chitara. Din motivul asta nici nu m'am stresat prea tare sa ajung la un sound foarte apropiat.

Pacat de inregistrare. In rest  :rokon:

 

Danke :D  inregistrarea stiam ca n'are cum sa iasa mai buna pentru ca e doar captat cu o camera antica fara alte bibileli. Poate pe viitor o sa mai incerc sa inregistrez prin placa de sunet cu vreun program ceva. Am mai incercat cu ceva ani in urma si de unul singur imi scotea peri albi.. 

si mie mi-a placut, insa cred ca sustainu' ala pe notele lungi ar trebui scos mai mult din vibrato . atat

 

Nu  stiu ce sa zic ptr ca nu i'am studiat in detaliu tehnica lui Gilmoure si probabil si daca o faceam tot nu reuseam sa reproduc exact tehnica lui de executie.

Se stie ca toti marii chitaristi au o amprenta personala destul de greu de reprodus, cu atat mai mult Gilmoure pe care il consider unul dintre cei mai expresivi chitaristi.

 

Multam de feedback :)

Link to comment
Share on other sites

Cu vreo 2-3 gherle si citeva imperfectiuni uite-aci soloul. Nu corespunde 100% celui de pe disc din motive pe care le putem discuta.

PS- sa vezi ce mi-o iau de la Arpi iara ca suna din cana :)

 

 

Partea buna e ca ai un sound mai apropiat de adevar si ca ai urmarit mai atent structura. Eu recunosc ca nu l'am puricat chiar nota cu nota si  am mai inflorit pe ici pe colo :D  Partea mai naspa e ca ai o inregistrare[ captare la fel de proasta ca a mea :)))

Pe langa astea, imi da impresia ca nu duci toate bend'urile pana unde trebuie si da o senzatie de "sub nota" pe alocuri. In rest e de bine :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.