www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Este In Regula Sa Cumperi Fake-Uri?


horisca
 Share

Recommended Posts

Uitati, as dori sa imi exprim parerea in legatura cu un aspect "picant", daca doriti sa ii spunem asa.

 

 

Si anume, fake-urile.

 

 

Este in regula sa cumperi produse Fake, cum ar fi un Fender fake sau un Gibson fake? Este in regula sa vinzi fake-uri?

 

 

Eu sunt total, 100% impotriva cumpararii sau vinderii fake-urilor, oricat de bun ar fi acesta. Aici ma refer la acele fake-uri facute in Asia , cu un logo fals Gibson(care arata jalnic, de altfel) , cu cutaway-ul gresit, doze proaste, metric bridge , etc.

 

Astea-s chitari pe care eu unul, nu le-as putea cumpara, si pe care nici nu le-as putea vinde, pentru ca asta ar insemna sa sfidez o companie reala, importanta , de instrumete muzicale care chiar produce ceva de calitate.

 

Ce as face daca in posesia mea ar intra un fake? Ei bine, l-as dona impreuna cu un amplificator mic de studiu plus un cablu unui orfelinat sau unei scoli, sau unui copil tare pasionat care ar dori sa studieze pe una "care chiar arata ca no.1 -ul lui Page!"..

 

Nu cred ca o replica de les paul, cu un logo propriu , construita fara ganduri legate de vanzare ar trebui considerata fake. Mai ales daca logo-ul este unul fara legatura cu Gibson.

 

 

Ce pareri aveti?

 

 

nu mai bine ne canti ceva?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.