www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lady In Red (Cover)


kontiki
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Salut Kontiki sau...Cristian Stanciu,

 

Imi place !

 

Numele meu este Silviu Munteanu din Bucuresti si sunt basist in trupa (fosta) Inalta Societate, (actuala) Rangul 1. In trupa noastra s-a format timp de mai mult de 2 ani Mihai Chitu, Vocea Romaniei ed.2013 si apoi Ioana Satmari, actual in Vocea Romaniei ed.2014 in echipa Loredanei.

In acest moment cautam un nou vocal. Suntem o trupa de cover-ruri de bun simt, si repertoriul cuprinde in special sectiunea rock a anilor `70 - 80 si dupa ( de la Deep Purple, Jimi Hendrix, Black Sabbath, Ozzy, Dio, la Gun`s..., Skid Row, Clapton, ZZ Top, Iris, Holgraf etc). Media de varsta 50 ani, seriosi, cu atecendente musicale vechi la active, notisti, atmosfera de lucru foarte civilizata.....deh, Inalta Societate ! Muzica acum este hobby, avem sala de repetitii permanenta dotata decent cu scule Nu dam pe afara sa aparem pe scena oricum si oricand.

Daca te intereseaza o intalnire de contact si eventual o colaborare inspre muzica de bun-simt, astept un raspuns. In acest caz putem discuta si alte detalii.

 

Cu respect pentru vocea ta,

Silviu

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ma bag si eu pe un topic vechi de un an, dar... piesa cred ca ti-ar fi venit si mai marfa daca era putin mai jos. atingi notele alea pe sus si in falset un pic greu, dar bine. doar ca se vede ca te chinui putin. :D oricum super timbru si interpretare.

Edited by iulia_i
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.