www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Headliner---JAZZ


mario_d
 Share

Recommended Posts

in sfarsit reusesc sa strecor printre piesele de rock o latura care ma reprezinta :):)

este un concert live al trupei Headliner in Timisoara

 

Componenta:Ovidiu Cristian-tobe(tobarul trupei Desperado),Dan Georgescu-bas("bebelusul" trupei pentru ca are numai 17 ani)),Zsolt Molnar-marimba(acum) electrica,Levente Gyarfas-clape si un eu-chitara

 

din pacate sonorizarea nu ne-a ajutat la calitatea audio,dar noroc cu mixerul digital al nostru care ne-a mai ajutat cat de cat :)

 

enjoy them!we hope!

 

prima piesa:Victor Bailey-Low Blow(prelucrare)

 

a doua piesa:o piesa cu teme de standard de jazz

Headliner_Low_Blow.mp3

Headliner_2_10.mp3

Link to comment
Share on other sites

thanks friends!de la anu o sa reluam serios activitatea trupei.ne-am gasit si un manager de la care asteptam sa rezolve o activitate concertistica intensa.vom ajung e si in bucuresti sa cantam sunt sigur de asta.sper ca atunci cand vin la buc sa am ocazia sa va cunosc pe cat mai multi forumisti :)

Link to comment
Share on other sites

in sfarsit reusesc sa strecor printre piesele de rock o latura care ma reprezinta :(:)

este un concert live al trupei Headliner in Timisoara

 

Componenta:Ovidiu Cristian-tobe(tobarul trupei Desperado),Dan Georgescu-bas("bebelusul" trupei pentru ca are numai 17 ani)),Zsolt Molnar-marimba(acum) electrica,Levente Gyarfas-clape si un eu-chitara

 

din pacate sonorizarea nu ne-a ajutat la calitatea audio,dar noroc cu mixerul digital al nostru care ne-a mai ajutat cat de cat :)

 

enjoy them!we hope!

 

prima piesa:Victor Bailey-Low Blow(prelucrare)

 

a doua piesa:o piesa cu teme de standard de jazz

 

Asta da frate!!! :)

Sunteti tari... dar sa nu mai aud ca ati fost la TM si aflu ulterior ca ma duc la Oradea si primiti fiecare un sut in cur cum n-ati mai vazut nici in filme!!! B););):o

Te rog mario cand mai veniti scriem un mesaj personal!!!

Edited by Monyo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest arosulescu

mario mario.. cum dracu sa facem noi s=o punem de un duo... sau un trio daca vine si neuro....?

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Daca imi amintesc bine odata ati fost si in Tg-Mures de zilele orasului. A fost fff tare si ce de lume s-a strans :) . Foarte frumos, va mai asteptam!!!

Link to comment
Share on other sites

mario mario.. cum dracu sa facem noi s=o punem de un duo... sau un trio daca vine si neuro....?

nu ma asteptam sa mai scrieti careva ca doar e jazz,jazzul nu e f apreciat la noi.nus cum facem draga andrei,dar iti promit ca o facem cumva.ar fi pacat sa nu facem ceva ca vremea cam trece si ne-om trezi bosorogi fara chestii lasate in urma.mi-as dori sa facem ceva cu neuro. sa nu uitam ca el a fost inaintea mea in trupa headliner,deci respecte pt el.

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui
Am mai postat o bucata video cu headliner in veche componenta,o cantare ce a avut loc la festivalul de jazz la sibiu in 8 mai.Atmosfera a fost una incredibil de buna.

Partea video o puteti gasi aici.

 

 

1. e incredibil ca se intampla astfel de lucruri frumoase in Romania. mi-a placut si cum ati cantat si faptul ca stiti sa faceti atmosfera misto (baiatul ala cu chiatar vad ca e maestru de ceremonii!). as vrea sa va vad si prin bucuresti (stiu ca e departe si ca au intervenit modificari, dar eu tot sper.....)

2. am ramas mut cand am vazut varianta live a piesei "Rocky shore ( ma rog, pasajul respectiv...). bravo tie, tine-o tot asa, nu am nimic de criticat ci numai laude. esti fenomen!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.