www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dezastru


Guest EldesT
 Share

Recommended Posts

dl cornel ursu, de la guitar shop, ti-o poate face CA NOUA! :)

 

Cale lunga pana la Bucuresti

 

 

Nu se merita Moment Express Fix ca adeziv din cate am citit eu...

Edited by EldesT
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ma insel, esti al 2-lea sau al 3-lea proprietar al chitariilor Parrot caruia i sa rupt griful.Au mai fost cazuri similare pe forum cu aceasi marca de chitara.

 

Poi prima data doar s-a desprins unpic neck-ul, acum s-a desfacut de tot.

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=35356&hl=

Link to comment
Share on other sites

Ce este de facut?

 

Exact unde trebuia nu era destul adeziv , se lipeste la loc ,

 

dar verifica daca se potriveste perfect butucul gatului in locasul din corp sa nu aiba joc si sa se

"culce" supafetele adiacente cat mai bine.

 

Te mai interesezi care adeziv este vcel mai OK , eu am vazut la un prieten ca foloseste un top de Aracet care este mai "rezistent" la apa/umezeala. Si eu am lipit cu asa ceva placa de rezonanta la o chitara , acum la gat nu stiu daca-i OK .Ar trebui sa fie numai sa se cullce bine suprafetele sa nu fie rosturi mari vavi adezivuk nu-i chit ca sa umple .Unde-i mai gros adezivul poate sa cedeze ( in cazul aracetului sa al cleiului de oase ) la alte adezive nu stiu .

Link to comment
Share on other sites

Cand am vazut poza am avut senzatia ca e chitara mea aia, am avut si eu o Hora careia tot asa i s-a desprins griful. Poate fi lipita, nu-i bai. Eu zic ca e mai cuminte sa o duci la un lutier, mai ales ca a mea a stat o saptamana incheiata la uscat pana cand a fost declarata utilizabila. Iar pretul ar trebui sa fie rezonabil.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

ba... mi se pare destul de amuzant asa, sa canti linisti linistit la chitara si dintr-o data sa ti se rupa grifu.... ma rog... imaginatia mea bolnava.... care esti pe langa ploiesti sau in ploiesti, este atelier de reparatii instrumente muzicale in spate la primarie.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.