www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cea mai tare melodie compusa de tine


Guest
 Share

Recommended Posts

Care este capodopera ta. De cat timp cantai la chitara cand ai facuto si cat ti-a luat sa o faci??

A mea am facuto intr-o luna si cant la chitara de un an si un pic.

Link to comment
Share on other sites

cant la kitara de vrun an da' aici se preda cam in reluare deci e echivalentu a vro 4-5luni cu un prof bun...

de facut mia luat...nu prea jtiu cat...nu foarte mult...maxim 2saptamani...pt ca nu prea stiu teorie :)

asdad2.gp4

 

in orice caz am si o varianta cu nijte versuri...numele melodiei ar fi "culori" momentan :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Weirdguy

Pai... daca tot is aici... vreau ji io o parere. ma compus o melodie...E facuta din mai multe parti... vreau sugestii btw... puneti la tempo cu 1.75 mai mult sau puneti un tempo de 235 -240. e prima chestie compusa de mine... are o parte imposibila

chestie2.gp4

Edited by Weirdguy
Link to comment
Share on other sites

Guest Weirdguy

bai fratzilor>:.........asta-i forum de chitaristi.drept urmare postatzi cu melodii cantate de voi la chitara...nu de un program.bag mana in foc ca nu putetzi canta ce atzi facut in programul ala.dar ma rog...fiecare cu ce poate

Jti... aia ce am facut io e o melodie de chitara electrica.... la solo ajung la mai multe freturi deacat are chitara mea hora.. io am 19 freturi iar corpul se suprapune cu freturile pe la 12.... la chitata electrica se suprapune p al 10... 20 ji mai are ji scobituri.... chitara mea e simetrica

Link to comment
Share on other sites

E putin cam exagerat nu crezi ? Exista deja o sectiune de inregistrari...

 

mozart lives :)

io zic aici sa punem partiturile sa aiba cei care vad chestia asta o leaca de inspiratie

 

 

nu-i corect!! e facuta cu ajutoru tipilor care au postat pe threadu "tonalitate de imn" :( inclduing me :)

:) prima parte de intro(marsul spre moarte). e facuta cu ajutorul vostru intradevar. restul melodiei se "vorbeste" de cel stins(dor, vremuri frumoase,mai trebuie sa ii pun versuri si am reusito.

 

bai fratzilor>:.........asta-i forum de chitaristi.drept urmare postatzi cu melodii cantate de voi la chitara...nu de un program.bag mana in foc ca nu putetzi canta ce atzi facut in programul ala.dar ma rog...fiecare cu ce poate

omule asta e partea de compozitie din forum. Io zic sa punem melodii compuse nu melodii cantate. e sectie deja pentru asta.

 

bai fratzilor>:.........asta-i forum de chitaristi.drept urmare postatzi cu melodii cantate de voi la chitara...nu de un program.bag mana in foc ca nu putetzi canta ce atzi facut in programul ala.dar ma rog...fiecare cu ce poate

omule asta e partea de compozitie din forum. Io zic sa punem melodii compuse nu melodii cantate. e sectie deja pentru asta.

 

carei baiu in melodie?

E pentru cineva drag. Si vroiam sa il tin minte printr-o melodie. Asa ma exprim eu cel mai bine

 

Sper ca v-am lamurit pe totzi

Link to comment
Share on other sites

nu-i corect!! e facuta cu ajutoru tipilor care au postat pe threadu "tonalitate de imn" :) inclduing me :)

Am uitat sa spun ca va multumesc tuturor care ma-ti ajutat la faza initiala a iesit exact ce am vrut sa iasa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.