www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala Aby


Recommended Posts

Am un proiect de-al meu pe care deocamdata l-am amînat deoarece cred ca mai dureaza pîna cînd o sa detin cele doua amp-uri la care m-am gîndit. Ti-l ofer pt 150 ron - bineinteles, asamblat.

 

150 ron

Are prevazut si loc pt baterie de 9V inauntru si, dupa cum se vede la materiale, mufa DC, conectata la circuit 9V cu decuplarea automata a bateriei atunci cind pedala e alimentata de sursa pedalboard-ului. Bateria este conectata la circuit numai atunci cind este introdus jack-ul input.

 

In plus are un LED la optiunea A+B pt on si off, LED-urile rosu si verde de la A sau B ramînînd neschimbate, adica ori cel rosu aprins ori cel verde, astfel ca atunci cind decuplez A+B sa stiu intotdeauna pe ce voi ramîne, pe A sau pe B. In aceeasi idee, daca merg pe A+B, imi pot pregati iesirea din aceasta stare apasînd/alegînd A sau B (A/B) fara sa-mi afectez cu nimic modul in care functionez adica A+B, stiind sigur pe ce voi ramîne atunci cînd apas pe switch-ul A+B.

 

post-5745-0-53937300-1400935573_thumb.jpgpost-5745-0-78088800-1400935579_thumb.jpg

Edited by whisky
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.