www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Identificare Epiphone Sg


sam
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

Cine ma ajuta sa identific si eu modelul de Epiphone de mai jos? Pe capacelul ala scrie "Limited 50th Anniversary Edition" insa modelul aniversar nu are nicio legatura cu ce se vede in poze. Modelul aniversar are doze P-90, cheite Wilkinson, nu are bridge tune-o-matic ci wrap-around, etc.

 

Din acest motiv tind sa cred ca acel capacel nu are nicio legatura cu chitara din poze. Totusi, m-ar interesa ce model este. Toate semnalmentele ar fi de G400 dar nu am reusit sa gasesc nicaieri G400 cu gold hardware. S-au facut niste custom-uri aurii dar alea aveau 3 doze.

 

Ma poate lumina cineva?

 

25993833_4_1000x700_gibson-doze-sport-ti25993833_5_1000x700_gibson-doze-bucurest25993833_1_1000x700_gibson-doze-bucurest

Link to comment
Share on other sites

Cea din poze pare a fi intr-adevar G400 Deluxe care vad ca a fost echipat cu hardware auriu. Cat despre capacelul ala, parerea mea e ca nu are legatura cu chitara pentru ca toate '50th Anniversary Edition' pe care le-am gasit corespund specificatiilor date de producator (doze P-90, cheite Wilkinson, bridge wrap-around, etc).

 

S-a rezolvat oricum, nu reuseam sa gasesc nimic cu hardware auriu dar se pare ca e Deluxe-ul, mersi de raspunsuri.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.