www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

X-plod reloaded


freelancer
 Share

Recommended Posts

am ascultat, acum formatia asta suna ca un fel de cleopatra stratan pe rock, peste cativa ani sunt convins ca o sa rupa big time! se vede ca au potentialul

yeeaahhhh

GHITZA ... gigigigigigi

TE ASTEPT NOAPTEA LA PORTITA ..... gigigigi

SA-TI DAU IN CAP CU-A MEA BARDITA ...gigigigigigi wuaaaaoooouuuu (asta e whammy bar)

DIN CAUZA TA NU MAI SUNT FETITA :)

Link to comment
Share on other sites

yeeaahhhh

GHITZA ... gigigigigigi

TE ASTEPT NOAPTEA LA PORTITA ..... gigigigi

SA-TI DAU IN CAP CU-A MEA BARDITA ...gigigigigigi wuaaaaoooouuuu (asta e whammy bar)

DIN CAUZA TA NU MAI SUNT FETITA :)

 

Cred ca Baumwolle a venit cu revelatia asta - versurile de la Ghita merg mult mai bine peste instrumentatia de la Mother a lui Danzig :)

Link to comment
Share on other sites

the mother.

ooooh....nevermind :)

 

si o cheama liviu?

 

 

j: sa nu mai dau nastere inca unui post offtopic: maybe they're dutch.

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

@freelancer: ma dezgushti

 

@blackout: daca tu nu intelegi ce am de spus, nu inseamna ca am logica data peste cap..

nu am inteles ce ai vrut sa zici in propozitia bolduita (poate datorita gramaticii reprobabile), dar ideea mea era ca tony jr. ala CHIAR are ce arata. il ascult, inchid ochii si pot sa jur ca'l ascult pe john bonham. puii mei, talent! in cazul asta sunt de acord sa scoti copilul pe scena pentru ca, repet, ARE CE ARATA

 

ti-am bolduit parte din propozitie ca sa-ti fie de folos...vad ca n-am de ce sa fac eforturi si raman la parerea ca esti varza la capitolul logica. oricum iti voi aminti ca ai sustinut (intr-un post anterior) faptul ca niste copii n-au ce cauta pe scena. daca mai e ceva ce n-ai inteles, datorita gramaticii mele reprobabile, nu ezita sa-mi scrii...

 

faptul ca tu spui ca pustanii de la X-plod n-au talent tre' sa ma faca sa te cred? sa cad pe spate, nu alta! da' in fine, e parerea ta si inteleg lucrul asta...

 

inteleg si ca n-ai cantat niciodata in Big Mamou si nu stii cum e sunetul acolo, da', mestere, cred ca te ascuzi cu nonsalanta, in continuare, in spatele generalizarilor...fa bine si da un exemplu de gherla, fie si numai din respectiva inregistrare!

 

@ jules : ce perspicace! adevarat maestru!

Link to comment
Share on other sites

Guest turshuanzen

auzi bah, iar ai prins glass! daca nu ma atacai direct te lasam draq sa te spagi de invidie... ca o sticla de 2 cents.

eu sunt 'taticu', bibicule! si ca sa-ti demonstrez ca esti mai prost decat prevede legea (a rockului evident) sunt gata sa te provoc oricand la un contest in ale chitarii, ca sa vezi cat de 'ratat' sunt, mai, ochi de pahar ciobit... ti-am ascultat capodoperele - vorba vine - ca sa vad cat esti tu de bun si mi-am dat prea repede seama ca nici nu stii de care parte sa apuci chitara. data viitoare sa incerci cu partea aia mai lata...

si sa-ti tai si unghile cand vorbesti cu mine, sau macar sa-ti scoti negreala de sub ele...

 

ti pup, bah, pitifelnicule!

pffffff......vad domnule ca esti mai josnic decat glass.Cuvintele tale nu dau impresia decat ca ai degeaba o varsta inaintata...gandesti cu c**u`...noroc! desi e nevoie de f mult!

Edited by turshuanzen
Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

ai putea sa nu te inflamezi la orice gluma sau critica adresata trupei? presupun ca ai dorit un spatiu de discutie, nu un altar online.

spor la repetitii :)

Link to comment
Share on other sites

departe de mine sa fi crezut astfel. crede-ma ca tin la "tavaleala", dar daca o sa te uiti in istoricul replicilor, nu am intervenit niciodata decat atunci cand am fost atacat josnic, cu rautate gratuita. nu am initiat eu nici un atac si e firesc sa ma apar in fata celor care nu au nimic concret de spus, in afara faptului ca sunt sunt buni doar in a-si exhiba complexele.

s-auzim de bine, long live rock'n roll

Link to comment
Share on other sites

singurul meu complex e ca sunt inconjurat de idioti care ma intzeleg greshit.

 

iar tu esti primul intre ei, mai, einstein!

 

btw: mai uita-te o data in replici si o sa vezi ca tu ai inceput si acu' faci pe victima. ai atacat, ti-am raspuns. sau oi fi si tu vreun andrei gheorghe... la revedere, drum bun!

Link to comment
Share on other sites

iar tu esti primul intre ei, mai, einstein!

 

btw: mai uita-te o data in replici si o sa vezi ca tu ai inceput si acu' faci pe victima. ai atacat, ti-am raspuns. sau oi fi si tu vreun andrei gheorghe... la revedere, drum bun!

gizas, parca il regasesc pe grossman in replicile astea...am zis intr-un topic ca intelepciunea vine odata cu varsta...my ass i does! :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte inutil threadu asta, nush cum de si-a permis freelancer sa il deschida si sa puna filmarea aceea.

Plus ca este gresit pus la Open Stage cat timp concertu a avut loc inainte sa se posteze topicu, cineva ar trebui sa il mute la Inregistrari sau Desert.

 

Poate sa tot zica freelancer cat de bine au cantat pustii lui cat timp filmarea arata cu totul alceva, daca i-am judeca ca pe o formatie normala nu ca pe una de pusti ar vai de capu lor.

Link to comment
Share on other sites

and the flame went on..

 

 

ok, hai sa punem punct ca prea se incing spiritele. cum zicea si miriapodul, un gram de deschidere si catre critici nu strica.

 

daca vreti sa mai dezbateti costume de latex si exploatari de copii, cafeneaua e deschisa.

 

 

 

 

 

 

 

si de dragul discutiei, +101 dass.

Link to comment
Share on other sites

@freelancer, trebuie sa intelegi ca momentan nu ai cu ce sa te dai mare. Da, nu ai cu ce. E o trupa care mai are destul de repetat, de invatat sa scrie piese si de gasit un vocal adevarat. Ca au cati ani or avea, ma intereseaza mult prea putin - si iti fac un serviciu prin asta.

 

De ce? Daca nu scoteai atat in fata faptul ca sunt niste copii de 13-15 ani, nu te ardeai asa tare. Gimmick-ul asta (caci doar un gimmick este, nimic mai mult) n-a facut decat sa incurajeze criticile. Bravo, te-ai impuscat singur in picior! Ca sa nu zic ca esti un PR guy de zahar, nu te-as angaja in vecii vecilor pentru a-mi fi purtator de cuvant.

 

Nu sunt extraordinari pentru cei 13-15 ani pe care-i au, nu e nimic iesit din comun in legatura cu muzica pe care o canta/sunt capabili sa o cante, asa ca nu le va pemite nimeni sa scape cu fata curata daca continua sa trambiteze sus si tare chestia cu varsta.

 

Iti recomand sa o lasi mai moale cu 'trupa de pusti mici (care canta mai ceva ca pustii mari)', pentru cei mai maturi (sau nu) dintre noi se va traduce prin 'hai sa vedeti ursul!' - si pe buna dreptate.

 

Ca sa inchei pe o nota mai vesela (fa# sau ceva de genul), bafta in continuare pustanilor si rock on!

 

PS: De asemenea, atentie, daca continui cu tonul pe care l-ai folosit cand te-ai adresat lui jules, te paste un ban. La fel si in comunicarea cu restul staff-ului. Valabil pentru toti.

 

PPS: Cred ca glass cand a zis roaker ratat, se referea la faptul ca ai vrut sa ajungi pe marile scene sau whatever si nu ti-a iesit. Nu la cat de bine canti la chitara.

 

PPPS: @Blackout - ce legatura au gherlele cu talentul? Nu-mi raspunde, era o intrebare retorica.

 

PPPPS: Era sa uit - ca tot e la moda pe threadu' asta: http://www.youtube.com/watch?v=T5wfqEwX4KM

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.