www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Richwood Guitars


leo1984
 Share

Recommended Posts

Salut. Vroiam sa va intreb daca ati auzut careva de producatorul acesta, sau daca ati intrat vreodata in contact cu o asemenea chitara. Sunt constient ca e posibil sa intre la capitolul ,,chinezarii rasarite''sau poate nici macar atat. Chitara care mi-a atras atentia este> http://www.magazin-muzica-online.ro/chitare/electrice/richwood--reg140gt--chitara-electrica/pId3179/psId15/page6/sort3 Pe langa tradiionala tastiera de ,,trandafir'' ( :rock:) corpul pare a fi frasin, iar bridge-ul este Wilkinson, varinta cea mai ieftina ( si aici va rog pareri-daca tine acordajul,se poate trage un pic de el, etc etc)

 

 

ps-rog un admin sa mute topical daca nu am postat unde trebuie

Link to comment
Share on other sites

si aici va rog pareri-daca tine acordajul

Orice bridge de tip whammy tine acordajul daca e setat corespunzator si nu exista frecari mari, adica sa se agate coarda...la saddles si la nut; alea sunt punctele critice. In rest e marketing....

 

Cat despre chitara...mai bine iei ceva second mai bun. Plus ca nu se stie ce doze china are...

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

Orice bridge de tip whammy tine acordajul daca e setat corespunzator si nu exista frecari mari, adica sa se agate coarda...la saddles si la nut; alea sunt punctele critice. In rest e marketing....

 

Scuza-ma dar ce spui tu sta departe de adevar . daca e setat corespunzator si nu exista frecari mari, adica sa se agate coarda...la saddles si la nut; alea sunt punctele critice. In rest e marketing eu m-am intalnit cu chitari de tip strat noname in care lemnul era prea moale , asa ca ''gheara '' care era tinuta cu 2 suruburi ( ca de regula la strat ) se dessuruba , asa in consecinta tot timpul devenea mai moale tensiunea de la arcuri dupa mici folosinte .... consecinta ma gandesc stii care e ... si exista si alti factori foarte importanti nu doar ''nut si saddle'' cum ai spus tu ...

 

 

 

Cat despre chitara...mai bine iei ceva second mai bun. Plus ca nu se stie ce doze china are...

 

Sunt de aceeasi parere

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.