www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Strap Lock-Uri


summon88

Recommended Posts

Parerea mea e ca daca chiar iti pasa de chitara sa investesti in niste strap lock-uri adevarate. E nasol sa-ti stii chitara asigurata, sa nu mai stai cu stres ca-ti scapa din strap si sa te trezesti cu ea de pamant cand ti-e lumea mai draga din cauza unor improvizatii.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Eu am mers tot timpul pe Schaller pentru ca au fost primele pe care le-am luat si imi era mai simplu sa mut cureaua de pe o chitara pe alta. La un moment dat pe bass am folosit si Dunlop Dual Design. Ca sa fiu sincer mi se par mai sigure Dunlop pentru ca nu se desface piulita care tine partea de pe curea, ce nu imi place la ele este ca nu pot trece cablul de semnal pe dupa curea pentru ca este prea mare spatiul intre curea si corpul chitarii (cu alte cuvinte sunt destul de lungi, sistemul este foarte sigur, dar nu perfect).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Astea is foarte bune si primesti si o bere pentru fiecare strap-lock . Avantajul lor si de ce le folosesc : le pui si le scoti la fel de usor ca si strap-ul .Sunt foarte sigure dar depinde si de ce tip de butoane ai .

 

On the side note : Am avut Dunlop Strap Locks . Is ok , dar mi se par prea butucanoase si nu pot sa schimb usor strapul meu preferat de pe o chitara la alta ... My 2 cents

 

Grolsch%20Cap.jpg

 

Daca sunt bune pentru Bonamassa , sunt sigur bune si pentru tine :)

 

Joe-Bonamassa.jpg

Edited by TheZKD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.