www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metale


Susceptor
 Share

Recommended Posts

Merci foarte frumos pentru "aprecieri" Alexandru.

Eu imi sustin punctul de vedere in continuare si crede-ma ca nu sunt atat de frustrat k sa ma oftic pentru ce ai scris tu.

Postez in continuare ptr a-mi exprima o idee, nu k sa ma cert.

Daca ai fi citit cu atentie ce am scris mai sus poate k ti-ai fi dat seama k nu sustin neaparat nu-metalul.

 

Cat despre originalitatea trupei DodieZ, crede-ma ca nu am sustinut niciodata ca am fi originali, daca nu ne suporti sau ai ceva impotriva asta-i problema ta.....oricum Sepultura si Soulfly n-am copiat niciodata, poate alte trupe dar astea doua nu.

 

Deja devine interesant forumul asta....

Link to comment
Share on other sites

dragi copilashi

cineva de aici isi sutine infocat stilul dar ii da un nume necorespunzator..

nu am nimic cu metalcore-ul...nu am nimic cu hxc-ul...

m-am trezit in ultimu timp si mi-am dat seama ca e muzica...nu e un nume...ok...recunosc....nu e la fel de complex/tehnic/cerebral precum metalul sau blackul simfonic dar totusi

nu metalul e caca

ar trebui sa includ si punkul in aceeasi categorie...insa respect pt punk pt ca a fost un avant si o briza buna care a produs destule schimbari in scena muzicala...

in schimb nu metalul mi-a adus placerea pe care o simt cand ma sterg la fund >:)

ok....exista si 2-3 trupe de nu metal care produc muzica dar in cazu asta nu mai sunt sigur ca ar fi nu metal..

Link to comment
Share on other sites

discutia a luat-o razna.in postu meu am scris negru pe alb ca metalcore-u reprezinta prezentu, daca stiti ce taceti dreaku din gura , daca nu informativa.din curentu asta fac trupe mai tehnice decat tot ce-ati auzit pina acum si asta pt ca nu-si permit sa faca trupe de acest stil instrumentisti nepregatiti.n-are rost sa dau exemple de trupe ca n-am cui(ma refer la cei cativa cu care dezbat subiectu asta).si cobain a cantat 2 acordori apropo de faza ca nu metalu e un *** cu 2 acorduri si lipsit de tehnica, si a fost genial cat a trait.in rest, pace si vbiti de trupele voastre nu de ale altora.

ps:

 

sa vedem cat de originali vetzi fi voi aia care spuneti despre altii ca nu-s.abia astept sa merg la concertele voastre si sa va cumpar discu.

Link to comment
Share on other sites

pai daca citeai mai sus in postu meu care a dus la posturile aberante ulterioare ai fi vazut ca am raspuns la intrebarea ce mi s-a adresat, si anume daca cred ca metalcoreu reprezinta viitoru metalului si am inceput spunand ca nu reprezinta viitoru ci este prezentul, n-am pomenit nimik de nu-metal, asa ca.....................................................................................................................................

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Parerea mea e ca au existat, exista si vor exista oameni care o sa asculte "rock" (aici ma refer la toate subgenurile) "k e cool frate" si observ chestia asta de ceva ani incoace. Muzica underground e mainstream si invers. Eu zic ca fiecare e cu aia masii. Ascultati voi muzica voastra si nu-i bagati in seama pe ceilalti chiar daca, recunosc, e enervant ce se intampla.Si eu m-am saturat sincer de texte de genul "Waaaaiii ce c***e are melodia x" . Dar asta e. Lumea nu asculta muzica buna ,asculta muzica LA MODA :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.