www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stiti Ceva Despre Acest Amp?


Liviu.Pop
 Share

Recommended Posts

NOVANEX PG102

Combo ciudat, solid state, cu doua canale independente (clean/hi gain) si 3 difuri de 12", productie olandeza.

Nu prea e mare lucru pe net despre el, de aceea am lansat topicul, daca are cineva informatii suplimentare il rog sa le posteze (productie, tiraj, valoare actuala estimata, sau alte povesti) Ma gandesc ca nu valoreaza mare lucru, dar daca tot il am prin preajma as vrea sa am o bruma de informatii despre el.

Multam.

post-23591-0-44873900-1390906405_thumb.jpg

post-23591-0-11452600-1390906408_thumb.jpg

post-23591-0-83373200-1390906410_thumb.jpg

Edited by Liviu.Pop
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NOVANEX PG102

Combo ciudat, solid state, cu doua canale independente (clean/hi gain) si 3 difuri de 12", productie olandeza.

Nu prea e mare lucru pe net despre el, de aceea am lansat topicul, daca are cineva informatii suplimentare il rog sa le posteze (productie, tiraj, valoare actuala estimata, sau alte povesti) Ma gandesc ca nu valoreaza mare lucru, dar daca tot il am prin preajma as vrea sa am o bruma de informatii despre el.

Multam.

 

Poate nu ai dat de acestea ...

http://en.audiofanzi...x/user_reviews/

http://nl.wikipedia.org/wiki/Novanex

 

 

are in jur de 100W difuri probabil 3x50W , probabil suna bine ..pe clean si crunch

 

ca si pret ..vintage ...ptr colectie ..sau

 

3 x 50W/12" .difuri mai ieftine .300 -400 Lei ..+.plus pretul unui amplif de chitara 100W doua canale + cutia -boxa etc

 

Pare buna si ptr Orga /synth. cu boxa mare si 3 drivere de aprox 50W ...poate si la bas este OK ..pe atunci si alte firme printre care si Fender fabricau asemenea "macro -combo " cu 3 difuri .de 10" sau 12" .

Pare un amplif OK ..

Singura problema este cu transportul , s-ar putea modifica taind in doua boxa ..partea de sus cu un singur dif ..si atasabil ptr putere mai mare celelalte doua difuri intr-o boxa .Asa la cantari in locatii mici cari numai combo cu un singur dif si doar ptr scena mare cari totul ...

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, multumesc karpi, am gasit si eu paginile date de tine, insa nimic despre modelul cu 3 drivere.

Intr-adevar, amicul care il are spune ca suna foarte curat. Chiar a amestecat asa de chestie: pe canalul 1 a pus bassul iar pe drive (ch2) a pus chitara si a facut un jam de proba. Suna bine chiar si la volum mare, nu se perturba una pe alta. Normal, nu asta e scopul ampului, sa pui 2 instrumente pe el, desi mai demult, cand sculele erau mai rare se proceda astfel, insa asa, de chestie, de dragul testarii. Probabil va duce bine si clapa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.